Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prenosenje bolesti preko biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zivadin
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2018
Poruke: 118
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2020 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedan manji akvarijum gde su mi bile uglavnom zivorotke, sve do jedne su polako crkavale i sumnjam da su u pitanju bili crevni paraziti. Posto taj akvarijum planiram da rasformiram prebacio bih biljke koje imam u njemu u jedan veci akvarijum ali me znima da li postoji mogucnost da sa njim unesem bolest u tak drugi veliki akvarijum gde imam dosta riba. Bila bi steta da te biljke ne iskoristim posto imam dosta raznih kripta, anubia, microsoruma...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2020 6:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Maj 24, 2020 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NPR, Columinaris možeš preko biljaka da preneseš, tj. nešto što može da se zakači na biljku. Virusne bolesti i parazite malo verovatno. Biljke svakako opereš pre unošenja u akvarijum? Ja sam ih uvek prao.
Crevni paraziti imaju više stadiuma razvoja tako da ne bi trebalo da se brineš za prenošenje preko biljke. Puž je druga priča i trebalo bi da ih odstranš sa biljaka jer su puževi i drugi vodeni beskičmenjaci uglavnom prenosioci parazita.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 25, 2020 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivadin ::
Bila bi steta da te biljke ne iskoristim posto imam dosta raznih kripta, anubia, microsoruma...


Jedno je sigurno, NE ŽURI, taj tako biljni akvarijum neka takav i ostane sa nekim pilot ribama, nemoj žuriti sa prebacivanjem
biljaka, jer možeš naneti štetu i samim biljkama (da dođe do njihovog postepenog propadanja), a i da narušiš biohemijsku
ravnotežu u novom akvarijumu ,pa i ugroziš zdravlje riba. Osnova i kraj akvaristike je strpljenje, ko to ima može prodreti
u srž akvaristike. Sačuvaj ,dakle, biljke i budi uveren da su ok pa tek onda pravi kombinacije, jer akvarijum bez dobrog
bilja je kao kuća bez nameštaja (izuzev ciklida, a i njima treba nameštaj samo druge vrste). Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sadnja biljaka Milivoje Lampa Biljke 6 Sub Jul 30, 2022 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolesti zlatnih ribica n02910 Bolest 0 Ned Okt 10, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pelceri biljaka Zira Tražnja 0 Čet Avg 12, 2021 5:39 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mix biljaka—crveno dominantno :) manastiriste Ponuda 2 Pet Mar 19, 2021 1:27 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License