Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ako moze pomoc ?! :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
MilosAkvascape
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2020
Poruke: 8
Lokacija: Obrenovac-Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 01, 2020 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nov sam u svetu Betta riba, i skoro sam uzeo zenkicu borca od domaceg odgajivaca.

kod njega je plivala sasvim normalno bar na snimku, bila je vesela i ostalo ali akvarijum kod njega je bio pun riba i nije uopste ubiljen.

Moje pitanje je zasto kod mene obozava da se zakaci na termometar i tako bude bas dugo, ili npr ode u biljkice i ne mrda, retko kada je vidim da pliva.

I kad pliva to je zbog hrane koju dosta jede (posebna hrana za betta crvene ribice) ili ode do dna i vrati se na povrsinu.

Testirao sam sve vrednosti u optimali su sa Kozicama koje imam u akvarijumu i borcem. makar onako kako pise na netu.

Jel moze neka pomoc ili neko misljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 01, 2020 5:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 01, 2020 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz,i moj muzjak je veoma statican,samo kada je hrana u pitanju tada ga vidis da pliva i da juri.Moj voli da se zalepi za usis filtera,par puta sam mislio da je uginuo(poze su mu kao kod mrtvih riba ),tako da ako jede normalno budi bez brige ,to je to. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wistler94
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2017
Poruke: 18
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 01, 2020 5:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao borca koji je za noc pojeo svih 30 i kusur kozica i toliko se naduo da nije mogao da pliva nego se valjao po dnu kao vodozemac. Proveri temperaturu vode jer termometar ume da se pokvari pa se ne ukljucuje cak i kad je voda 10 stepeni hladnija nego sto je podeseno. Generalno borci nisu poznati po plivanju, oni vole da se izlezavaju po skrivenijim mestima tako da ako nema promena na kozi, odnosmo krljustima koji indikuju na bolest sve je ok. Na kraju krajeva i ribice kao inljudi imaju temperament, neke vole da provode dan pored prednjeg stakla, dok se druge zavlace da ne mpzesnda ih vidis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
MilosAkvascape
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 17 Maj 2020
Poruke: 8
Lokacija: Obrenovac-Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 01, 2020 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Wistler94 ::
Ja sam imao borca koji je za noc pojeo svih 30 i kusur kozica i toliko se naduo da nije mogao da pliva nego se valjao po dnu kao vodozemac. Proveri temperaturu vode jer termometar ume da se pokvari pa se ne ukljucuje cak i kad je voda 10 stepeni hladnija nego sto je podeseno. Generalno borci nisu poznati po plivanju, oni vole da se izlezavaju po skrivenijim mestima tako da ako nema promena na kozi, odnosmo krljustima koji indikuju na bolest sve je ok. Na kraju krajeva i ribice kao inljudi imaju temperament, neke vole da provode dan pored prednjeg stakla, dok se druge zavlace da ne mpzesnda ih vidis


Ne jede kozice, hvala bogu makar ne jos. A nadam se da ni nece. sve su kozice na broju cak ona i ne napada.
Citao sam malko jos posto je zenka cenim da nije agresivna kao muzjak posto mi je muzjak za 3 dana opleo 5 kozica u predhodnom akvarijumu.

Mladene sto se tice usis filtera to sam i ja vidjao u petsopovima, i ova moja jede normalno, bas juri hranu i sve pojede kad joj dam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mladen68
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2020
Poruke: 30
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 01, 2020 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

onda je sve uredu uzivaj i gledaj sta rade u ak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se moze ciklira ubrzati sa star... EmEmily Početak u akvaristici 3 Čet Jul 13, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License