Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 35L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Dudaaa




Registrovan: 20 Maj 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Maj 20, 2020 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam Akvarijum Tianrun AA 112F 35L.U njemu imam samo vestacke biljke, sljunak, i nekoliko skoljki.Posto se voda filtrira ( ne znam tacan izraz za to ) nekih 2 dana, za neki dan bih trebao da uzmem neke ribice.Uglavnom bi hteo da drzim Gupike i neonke..Koliko je to dobro, tj. koliko je to dobar spoj.Ubacio bih i algare, i mozda jos neku ribicU..Da li bih mogao da drzim i skalara pored gupike i neonke ?Hvala unapred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 20, 2020 11:57 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Maj 21, 2020 7:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalara nikako, premali je akvarijum. Po meni, premali je akvarijum za bilo koju od navedenih riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 21, 2020 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisli za sijamskog borca da držiš samo njega.... Ili da pokušaš sa endlerima oni su izdržljivi dobri za početak...
Mikrorazbore su isto zanimljive ali umeju da budu nežne... Ember tetre su baš lepe i izdržljive ok su za manji akvarijum ko bombona možda bi one bile i najbolje ako možeš da ih nabaviš...Isto mogu i neke lepe kozice ali i one su nežne ako nije još iscikliran akvarijum....
Naravno za ove gore nabrojane da se uzme samo jedna vrsta ribica ne kombinacija nego jato od max 10 ribica ali ne od jedanput ..
Isto vidi ako možeš da nabaviš neke manje kriptokorine ili sagitariju to će ti sigurno uspevati a značiće i ribicama....
Šti se algara tiče ancistrus možda mu bude mali taj akvarijum kada postane matičan a tada nešto i nije vredan a ume da prlja vodu .....Možda da uzmeš dunavske nerite ili malezijske puževe kao komunalce i algare ako ti se to svidja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dudaaa




Registrovan: 20 Maj 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Maj 21, 2020 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci ne mogu gupike i neonke ?Citao sam da ljudi i u manjim akvarijumima drze ?Kako ne mogu neonke kad su jako male ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Maj 21, 2020 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma Dudaaa sve moze ali se ne slaze. Ne slaze se po velicini akvarijuma, ne slaze se po uslovima koje zahtevaju....

Ali ako bas zelis i ako ostale stvari odradis kako treba, tj prilagodis filtraciju i dodas dovoljno biljaka u akvarijum ili prilagodis rezim izmene vode potrebama riba, velike su sanse da ce da opstanu. Neonke su dosta tolerantnije od gupika ali i gupike kad pregrme period privikavanja mogu da budu izuzetno zahvalne i prava napast za vlasnika u pogledu razmnozavanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dudaaa




Registrovan: 20 Maj 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Maj 21, 2020 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa ne znam sta sada da radim?Biljke nemam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pet Maj 22, 2020 8:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dudaaa ::
Znaci ne mogu gupike i neonke ?Citao sam da ljudi i u manjim akvarijumima drze ?Kako ne mogu neonke kad su jako male ?


Možeš ti da staviš i skalara unutra, ali...

Ja sam svoj stav o tome da je akvarijum mali za te ribe izneo pod pretpostavkom da je sve što se sistema tiče dobro.
Dakle, i da je filtracija dobra, sistem stabilan, ribe prežive itd. opet je to malo prostora za pomenute ribe.
Neonke su jatne ribe koje vole da plivaju, a ne znam gde bi plivalo jato u tom akvarijumu.
Gupike su takođe aktivne ribe, a i brzo se razmnožavaju, tako da po meni sve ispod 80l je malo, a da to liči na nešto.

Lepota akvaristike, u ovom slučaju uživanje u posmatranju riba, je u tome da neku ribu vidimo u njenom najboljem izdanju.
Nije dovoljno da samo preživljava u kutiji sa vodom, nego da ima sve uslove u kojima bi pokazala sve svoje karakteristike:
Ponašanje koje je odlikuje, boje, udvaranje, priprema za razmnožavanje... to se sigurno neće videti ako nema prostora koji je potreban.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dudaaa




Registrovan: 20 Maj 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi, moze pomoc? Filter mi uvlaci jednu po jednu neonku..Ne znam kako to da sprecim ??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

navuci ređi sunđer na usisnu cev ili privremeno može i vata ako nemaš sunđer, samo će brže da se isprlja i zapuši moraš češće da pereš i menjaš
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dudaaa




Registrovan: 20 Maj 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi, hvala puno.A da li cu to morati da drzim stalno, ili samo dok neonke ne porastu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dudaaa




Registrovan: 20 Maj 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali sundjer nece pomoci, jer onaj deo sto ide na cev, ona se zaglavi izmedju kako da kazem "resetaka" i ne moze da se izvuce tako da dzabe sundjer, ona ce opet uci u taj deo koji ide na cev
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemože nikako da prođe kroz sunđer do rešetaka

Image



https://www.youtube.com/watch?v=RfBuqiLMpxA
https://www.youtube.com/watch?v=u4zsKaTMsS4
https://www.youtube.com/watch?v=g-6c9dmNxSI
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Dudaaa




Registrovan: 20 Maj 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaaa, nisam mislio tako.Hvala puno, ima li se kupiti to bas za akvarijum ili da napravim ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dudaaa




Registrovan: 20 Maj 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2020 11:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, opet ja.Sve je super, ali hteo sam da vas pitam, posto imam samo vestacke biljke u akvarijumu, da li mogu sada da stavim prave biljke ili ne ?I kakav je proces ako mogu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 14, 2020 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima dosta biljaka koje je dovoljno da zabodes u podlogu i nece im smetati sto nema hranljivu podlogu. To su biljke tipa: kriptokorina, rotala, sagitaria, sesiflora... Nezahtevne biljke koje akvaristi cesto imaji i lako mogu da se nabave...Mogu i mikrosorum i anubie ali one mogu da se lako napune algama ako je akvarijum mlad. Mozda bolje da se pokusa sa brzorastucim biljkama prvo....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License