Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Savjet oko sirine Aq Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2020 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zanima me koliko je pametno praviti akvarijum sirine 212mm jer mi je mermerna ploca na sanku te sirine?
Postoji li mogucnost da univerom prosirim postojecu plocu mislim oce li biti to stabilno jer planiram da lijepim akvariju
d 106cm x s 30cm x v 55

kako bi narucio staklo morao bi znati ovo vezano za sirinu.Planirao sam staklo 6mm sa umutrasnjim 3komornimim filterom.

(izvinjavam se unaprijed admin timu ako sam postavio temu dje joj nije mjesto)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 04, 2020 10:35 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prave i tanje, kače ih na zid i zovu ih "plazma akvarijum". Tako da se za dimenzije se ne brini.
Bitno je da ti staklo bude dovoljno debelo. 6mm ti nije pametno da koristiš. 8mm će da prođe, 10mm ako je akvarijum na prometnom mestu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 1:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzak ti je taj sank poprilicno. Dimenzije koje si naveo nisu bas proporcijonalne, mislim da estetski nece lepo izgledati.
Ako planiras neki skejp u njemu da pravis, neces imati dovoljno prostora na tu sirinu akvarijuma.
Zbog velike visine, ni ja ti ne bih preporucio staklo 6mm.
Slazem se sa Pekuom, ili 8mm ili jos sigurnije 10mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jasno. Zar nije dovoljno staklo 6mm sa ojačanjima?cak će se skratiti zbog filtera za 1/3. Visinu mogu smanjiti za 5cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliko će biti opterećenje. 100x40 6mm sa ojačanjima je neka gornja granica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 1:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A za staklo 8mm visine 50cm isto moram uraditi ojačanja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraš, 80*40 je otprilike najveća dimenzija gde može da se koristi 8mm bez ojačanja. Bilo koja veća dimenzija da li povećavanje dužine ili visine će da dovede da prednje i zadnje staklo dobiju stomak što nije sigurno za koristiti ukoliko je stomak veći od 1 do 2 mm. Pritom i to treba izbeći čisto zbog sigurnosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pet Jun 05, 2020 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da uZmem onda 8mm i da odradim ojačajnja? Jer svakako planiram da ovaj šank proširim da bude makar 30cm širine. Tako da će definitivno biti akvarijum dimenzija 106x30x50. Sad sam malo u nedoumici jel dovoljno za filter 26cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2020 3:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao i uvek ko ima ili planira decu u skorije vreme moj savet je uvek bar 10mm staklo koristiti za vidljive stranice. Za bočne na tvoje dimenzije 6mm je poprilicno sigurno. Dno možeš a i možda je i bolje da bude duplo dno. 6mm će odraditi posao. Deblje staklo je dobro došlo. Kvalitet filtera, veličina... najviše zavisi od toga šta ćeš da staviš u njega. Možeš i sa većim hang on da izfiltriras akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2020 3:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo bi lepo da svuda postoji edit Evil or Very Mad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
maslachak
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 17 Maj 2011
Poruke: 246
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Sub Jun 06, 2020 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se djece tiče oni su već tu čekaju veći akvarijum.Ako uradim duplo dno i sve stranice od 8mm +ojačanja valjda je to to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Savjet za akvarijum ogard Početak u akvaristici 3 Uto Nov 02, 2021 3:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban savjet! LaBuxna Početak u akvaristici 28 Sre Sep 16, 2020 3:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Otvaranje pet šopa - savjet i pomoć o... FEK@ Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Apr 08, 2017 12:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka tihi filter i betta savjet MaxZoom Filteri i pumpe 7 Čet Jan 28, 2016 11:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban savjet Bojan 79 Filteri i pumpe 25 Pon Nov 09, 2015 10:39 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License