Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 - punjenje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dmaa
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2014
Poruke: 45
Lokacija: Nova Pazova

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja punim u batajnici messerova punionica i kilo je 250 din .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 5:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 06, 2015 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko je u Zemunu i na NBG-u moze da puni u VatroStop-u, oni boce uzimaju kod Messera, skuplji su mozda 100 kinti ali me vise od toga kosta gorivo do messera, ja koristim taj CO2 na tocilicama u lokalu tako da nema bojazni, kad ubacim co2 u akvarijum isto cu tu puniti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2018 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zadnji post je iz 2015. pa da pitam opet - jel ima neko novo mesto da se puni CO2 za teritoriju Novog Beograda? Ili je VatroStop i dalje naj resenje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 15, 2018 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja bi se pridruzio isto za ovo pitanje samo za Pancevo ili za deo Beograda oko pancevackog mosta?
Imam onu najmanju bocu valjda 2kg i nece svi ni da pune.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 17, 2018 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par dana punio sam bocu od 5 kg na benziskoj pumpi Kryogas kod pančevca. Mislim da je bilo 650-700 dinara.

Ista pumpa ima i na Novom Beogradu, tamo nisam do sad punio bocu, verujem da može i kod njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2019 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel punio neko skoro bocu i gde? Ja sam bio u Messeru u novom sadu sa vatrogasnom bocom i kazu mi da ih ne pune, mora kao da ima neki poseban atest, iako je ova atestirana. koga god zovem oni salju u messer na punjenje pa ne bih ni da pokusavam tako. Da li znate za neke vatrogasce da pune?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragan 77
Akvarista



Registrovan: 04 Jun 2020
Poruke: 24
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2020 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da svi punite na raznim mestima,ali dali je to onaj co2 sto se koristi i za varenje,ili cist samo za akvaristiku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2020 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigde ne piše da je to CO2 za akvaristiku.

Imaš standardnu CO2 bocu, i puniš gde na mestima gde se prodaju i ostali industrijski gasovi. Nigde u akvarističkoj radnji nema CO2, niti postoji posebno CO2 za akvsristiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragan 77
Akvarista



Registrovan: 04 Jun 2020
Poruke: 24
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Ned Jun 07, 2020 8:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovde toga ima,prodaje se posebno za akvaristiku,jer za varenje sa co2,ovde je 82 %co2-18%argona u sastavu,i tako pise i na bocama,ako moze i tako onda super,jer moja firma se bavi punjenjem tehnickih gasova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 08, 2020 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda su u Nemačkoj drugi standardi, ovdi ti je sve đuture, i akvaristika i industrijski gasovi i pumpa za vodu. Very Happy

A što se tiče sastava, ne toče argon za akvaristiku sigurno, kontam da bi pobio živi svet u nekoj većoj koncentraciji...

Svakako samo čist CO2 sipaju u bocu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragan 77
Akvarista



Registrovan: 04 Jun 2020
Poruke: 24
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Uto Jun 09, 2020 9:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa a,zato i kazem,ovde je cist co2 za tocilice za pivo i prehrambenu industriju,a gas za varenje je mesavina argona i co2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Jun 09, 2020 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Argon je inertan gas i u tako maloj koncentraciji je vrv bezopasan.... U vecim koncentracijama moze da istisne kiseonik iz sredine u kojoj se nalazi ali opet nije otrovan niti kancerogen kako neki pogresno veruju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2020 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dva, tri mehura u sekundi verovatno ne bi ništa uradila, ali zašto se kockati, kad ima čist CO2 Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragan 77
Akvarista



Registrovan: 04 Jun 2020
Poruke: 24
Lokacija: Nemacka

PorukaPoslao: Sre Jun 10, 2020 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to jeste,nasao sam resenje,kupio adapter za soda strea bocu i sada samo odnesem bocu i zamenim,punjenje kosta 5,99
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka CO2 Punjenje Novi Sad sstanko78 Ostala oprema 0 Sub Avg 28, 2021 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Punjenje boce za co2 pallmall Ostala oprema 11 Pet Feb 08, 2013 5:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License