Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Low Budget Reef 120l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sre Maj 20, 2020 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kažeš menjaš 20l na dve nedelje? Koliko košta menjanje vode na mesečnom nivou, pošto ubacuješ so koliko sam upućen u morsku akvaristiku? I to merenje parametara vode isto košta? Nikad nisam merio parametre u ovom mom slatkovodnom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 20, 2020 1:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Maj 20, 2020 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I mene zanima ovo oko merenja. Vidim tipa fosvati 0.03. Koje testove koristite i jesu i zaista toliko precizni i koliko se u njih mozes pouzdati. Testove koje sam ja koristio do sada su vise kako bih rekao.... Da vidis da nisi omasio kucu... I uvek je mer bit bidne a i ne mora da znaci. Npr test nitrata je narocit glupa stvar prevashodno od sere ili jbl-a. Cini mi se da jeni test amonijaka od sere mnogo glup... Sve u svemu pitanje moze li senu testove za morsku pouzdati i koje koristite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 20, 2020 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim Salifert testove koji su oko 10-15e po kutiji (60 merenja).Trebalo bi da su pouzdani, ali sigurno ima i pouzdanijih (skupljih). Za sada imam za nitrate i fosfate i planiram da dokupim jos neke. Vodu testiram vise radi reda, jednom u par nedelja, tako da ce testovi dosta dugo da traju. Za Amonijak nisam hteo da kupujem, jer bi ga iskoristio bukvalno jednom, na pocetku cikliranja. Po mom nekom misljenju u pocetku testovi nisu toliko bitni, ali ih je pozeljno imati ukoliko se nesto otme kontroli.

Vodu menjam 20l u dve nedelje, sto mu dodje oko 500din za so mesecno. RO/DI aparat mi je prva sledeca investicija, do sada sam se snalazio za RO vodu od prijatelja ali me iskreno smara to cimanje vode. Mislim da sam sebi napravio veliki posao zato sto ga nisam u samom startu kupio.

Sve to kad se sabere i pogleda cifra, nije uopste jeftino. Ali ako se uporedi sa nekim dobro opremljenim biljnim ili ciklidnim akvarijumom, nije nimalo skuplje. Iako je morska akvaristika malo komplikovanija, biljni akvarijum je 5x veca obaveza od morskog. Konkretno onaj moj prethodni biljni akvarijum od 50l mi je oduzimao mnogo vise vremena za odrzavanje od morskog od 150l. I nekako slatkovodni akvarijumi vrlo brzo dostignu svoj vrhunac, entuzijazam pocne da opada a obaveza ostane ista. U morskom akvarijumu je taj period mnogo duzi, biodiverzitet morskih organizama je mnogo veci a sve to doprinosi da hobi bude dinamicniji i zanimljiviji duzi vremenski period (barem meni). Very Happy

Sto se tice konstrukcije grebena, mislim da je odlicno resen za odrzavanje akvarijuma i dobar protok vode oko kamena. Stream pumpa je dobro iskoriscena, struja indirektno udara u skoro sve korale a povratna pumpa sluzi da agresivno razbija povrsinu vode.

Velika je greska sto sam sav kamen cementirao u jednu celinu (umesto bar 2-3), jer kad se bude desilo da hocu nesto da menjam, moracu da vadim celu postavku i razbijam cekicem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Pet Maj 22, 2020 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

peconis brate, donekle je offtopic, ali čime fotkaš akvarijum??? Ovo je neko ozbiljnije staklo rekao bih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2020 10:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polu ozbiljno. Very Happy Sony a5000 + Sigma 30mm f/2.8
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2020 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubee
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2020
Poruke: 32
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Čet Maj 28, 2020 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo tebi ide ovu polu oziljno fotkanje Smile Slike su bas Very Happy Shocked

Svi su lepi ali ovaj na drugoj slici (ne znam kako se zove ) I zoa su prelepi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Maj 29, 2020 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepe slike, svaka cast
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 20, 2020 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, trudim se. Very Happy Na drugoj slici bi trebalo da je pocilipora. Very Happy

Pored novih par korala odradjen je transfer stanovnika, demzel je otisao u veci akvarijum i umesto njega je dosao jedan klovan. Kad stigne uvoz riba planiram da ubacim jos jednog, crno belog.

I dalje mi je omiljena ribica Salarias bleni, ali smo poceli da imamo problem sa prljanjem akvarijuma (jede kao zmaj i kaki kao zmaj). Poceo da sifoniram podlogu prilikom svake zamene vode, a vidim da su misljenja oko toga vrlo podeljena.

Algi ima ponegde, na kamenu su prestale da rastu i sada su uglavnom na zadnjem staklu. Uklanjam ih isto prilikom svake zamene vode.

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 21, 2020 9:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je odličan, korali sjajno izgledaju, a fotografije su fenomenalne..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 27, 2020 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum dopunjen koralima na uštrb par fragova zoa. Polako ponestaje mesta na kamenu. Very Happy

U nekom trenutku sam primetio da korali nisu baš zadovoljni uslovima (svaki dan par različitih korala se zatvori ili bude polu otvoren). Vrlo čudna braon skrama (možda dino) je počela da se pojavljuju po akvarijum. Dokupio sam testove, i ispostavilo se je KH nizak, oko 6. KH povećan na 8 i uradjena redovna zamena vode, za par dana se sve vratilo u normalu. Već dve nedelje nema nikakvih problema, a korali su vidno živnuli. Ca i Mg za sada u normali, Na i Po blizu nule kao po običaju. Very Happy

Kardinali se izmrestili, ali je mužijak posle par dana progutao ikru. Još su mladi i relativno mali, pretpostavljam da će sledeća tura biti uspešnija. Više ljudi me je ubeđivalo da je nemoguće odrediti pol kardinalima dok su mali, ali je očigledno moguće i jednosatno biranje ribica se ipak isplatilo. Mr. Green

Sve raste i napreduje (pogotovo SPS-ovi), ja sam prezadovoljan stanjem akvarijuma. Very Happy

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Čet Avg 06, 2020 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast. Lep izbor korala, i dosta raznovrsno. Jako lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Avg 07, 2020 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slike su ti fantasticne ,a to je u ovom sportu jedan od najvecih aduta u prezentovanju samog akvarijuma.
Lagano nam svima mozes jedno predavanje odrzati na temu kako uslikati morski akvarijum ,ne dodati nista,a izvuci 150% mogucnosti iz njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 07, 2020 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj akvarijum sam video uživo, izgleda mnogo bolje nego na slikama. Uživanje je posmatrati ga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Avg 07, 2020 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Laki ::
Slike su ti fantasticne ,a to je u ovom sportu jedan od najvecih aduta u prezentovanju samog akvarijuma.
Lagano nam svima mozes jedno predavanje odrzati na temu kako uslikati morski akvarijum ,ne dodati nista,a izvuci 150% mogucnosti iz njega.

damo po dva soma za aparate i od babe bude devojka Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Reef cube Miksa Morski Akvarijumi 7 Sre Dec 08, 2021 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Od sumraka do svitanja reef CristopherMoltisanti Oprema u morskoj akvaristici 2 Pon Jul 27, 2020 8:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Reef party CristopherMoltisanti Morski Akvarijumi 10 Pet Feb 28, 2020 10:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef - početak sage Mixerlo Morski Akvarijumi 48 Sre Jan 15, 2020 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano reef LazarZ1 Morski Akvarijumi 10 Ned Dec 29, 2019 2:00 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License