Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nano reef - početak sage Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Jun 11, 2020 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

-Menjaj 3-4 puta na svakih 4-5 dana po 30- 50% vode
-pojacaj salinitet
-gledaj da temp bude 25-25.5max
-Proveri da li sve stima sa strim pumpom(okreni je ka povrsini),
-pojacaj postepeno svetlo (nedeljno za po 5%),ili ga ssmanji u zavisnosti kako akvarijum reaguje u nardenih par nedelja.
-Izmeri fosfate nakon obilnih promena vode i silikate,u koliko su prosutni u nepozeljnoj meri znaci da je kamen prezasicen tj kontaminiran.
-Ubaci neku bakterokulturu
-koristi ro vodu,ako imas osmoza aparat onda proveri tds

Srecno


Poslednji put izmenio Laki dana Čet Jun 11, 2020 10:24 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 11, 2020 10:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Sub Jul 04, 2020 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Situacija je pod kontrolom Cool
Ne idealna, ali pod kontrolom, ide ka boljem.

Čekam neki gotivan skimmer, a onda i neko dobro svetlo za par meseci, kada bih se oprobao sa nekim malo zahtevnijim organizmom.

Najveća misterija i pitanje je to kako sam imao nitrate preko 100 sa novim "suvim" kamenom (CaribSea), a nisam ubacio ni jednu granulu unutra. I to posle 5 dana!! Odradio par zamena od 20-30%, dodao živi pesak i bakterije.
Nakon zamena su bili izmedju 25 i 50 po Salifertovom testu, već dva dana nakon peska i bakterija padaju, sada su na nekih 10, što je i ok za meke korale, rekao bih.
Konačno se dočepao klovnova!

Korali deluju ok za sad, otvoreni su, jedino je mučeni Rodaktis jako istresiran, jer je preživeo u tom haosu od parametara.

Sve u svemu, ja kao novajlija moram da potvrdim savete starijih i iskusnijih - budite strpljivi i bez nervoze Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubee
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2020
Poruke: 32
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Ned Jul 05, 2020 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

drago mi je da si se "iscupao" i da je sve ok Smile
I ja sam ubacio isti kamen i to u dva puta,medjutim evo meni su nitrati na 10 i sve je ok.
Doduse imam samo sarkofiton,koji se redovno otvara i to je to,ali znaci mi i on,jer kada ga vidim znam da je sve ok Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Mixerlo
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2020
Poruke: 30

PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2020 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvari su za sada (da kucnem u drvo) koliko toliko ok. Jedino je nitrat konstantno u porastu, pa kad dodje do nekih 25, ja ga oborim zamenom vode. Doduše, nemam nikakvih problema sa algama ili bilo čime što bi indikovalo visoke nitrate, al šta je tu je. Bolje visok nitrat, nego dino ili cijano, sa kojim se većina novih reefera muči Rolling Eyes

Pored dva klovna, koji su bogami lepo porasli i sad su već i pitomi (kad me vide odma idu na površinu i praktično mogu da ih mazim) tu su još dva kardinala, Beogradskog porekla. Jedan kolega uspešno odgajio nekoliko komada, svi su srećno udomljeni Very Happy
Usput dodao sam i Bicolor Blenny, ali je momak stidljiv pa ga ne vidjam toliko često.

Gorgonija prosto buja, najsrećnija je od svih.
Zeleni sarko se nećka, danas mu je ok, sutra možda ne bude, al što reče jedan kolega "oni to izgleda rade samo da bi nas zajebavali". Jedne zoe su mi skroz propale, a nisam siguran zašto, nema traga nikakvim parazitima niti nečemu što bi ih mučilo. Pokušavao sam da im nadjem bolje mesto, al jednostavno ništa od njih. Ove ostale su ok.
Caulastreu sam uspeo da spržim jakim svetlom, pa je bila na samrti, sada se, hvala Bogu oporavlja, izgleda mnogo bolje i regeneriše se Bravo

Pojavila se i gomila Calcinum tubularisa po zadnjem staklu, ali neću da ih diram i čistim zadnje staklo uopšte. Neko voli čist izgled, a meni se svidja kad je ovako "zapušteno", daje mi utisak života i neku prirodnu varijantu pozadine (probao sam sa crnom, užasno izgleda, smanji ceo akvarijum"

I dalje furam bez skimmera, jedno vreme sam držao neku diy varijantu od flaši sa drvenim raspršivačem, radila je ok, ali i ovako nema nekih problema, osim što moram češće vodu da menjam. Za sad me ne mrzi, al videćemo kasnije. Nije skimovao sve vreme jer i dalje nemam ATO, pa ako samo 1 cm voda padne ispod odredjenog nivoa, on prestaje sa skimovanjem. Odatle i:

Pitanje za iskusnije, da li je neko pravio ATO sistem i da li bi mogao da mi podeli tajne oko istog? Nešto mi glupo da dajem velike pare na fabričku varijantu, a nisam siguran gde i kako nabaviti delove, pogotovo u ovim virusnim vremenima.
Takodje: da li smem da potopim ovaj Atman grejač pod vodu skroz. Vidjao sam neke ljude da to rade, ali se plašim da ne kuršlusira nešto, jer u prelivu voda varira dok ne nabavim ato, pa ne bih da rizikujem da ostane suv i pukne, a opet mi je ružno da stoji ovako napolju, pa bih voleo da mogu da ga potopim do dna preliva i malo "oslobodim" akv.

Evo jedna fotka, kako trenutno izgleda, izvinjavam se za krompir kvalitet:

Image

P.S. svetlo je još uvek u "jutarnjem" modu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nano cube ideja, upomoć Nerd Početak u akvaristici 23 Uto Avg 15, 2023 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mali akvarijum NANO TANK Kacica Početak u akvaristici 11 Sre Mar 15, 2023 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License