Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Biljke iz lokalne bare? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Rich999
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Jun 2020
Poruke: 7
Lokacija: Rijeka

PorukaPoslao: Sub Jul 11, 2020 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molio bih znalce da mi kazu moze li se ova biljka staviti u akvarij?
Ako moze zanimalo bi me koliko to naraste, staviti je u pijesak, u zemlju, vezat za kamen. Da li da je uopce stavljam ili bolje ne?

[img]https://imgur.com/wecoRSE[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 11, 2020 7:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jul 11, 2020 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vozdra Fiume.
Da sam na tvom mestu izbegavao bih da u akvarijum ubacujem biljke iz prirode.
Možeš svašta da preneseš u vodu, nije vredno truda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rich999
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Jun 2020
Poruke: 7
Lokacija: Rijeka

PorukaPoslao: Sub Jul 11, 2020 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa tako sam si nesto i mislio ali svejedno bilo je jace od mene pa reko idem malo pitat Very Happy
Da ne bi bilo umjesto akvarija žabarij.

Znas mozda naziv te biljke cisto da izgledam pametno ako netko pita hehe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2020 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolan je u pravu sto se mogucih bolesti tice ali postoji vise lakih nacina da dezinfikujes biljku pa da je onda koristis u akvaristicke svrhe. Najbolje je kombinacija vise nacina sa obaveznim karantinskim akvarijumom gde mozes da intervenises. I sve ovo samo ako bas toliko zelis da isprobas sta nam nasa priroda i okruzenje nude. Ako je ovo nacin da jeftinije dodjes do biljaka onda je bolan 1000% u pravu, nema svrhe toliko rizikovati, ipak to nisu neke pare sobzirom da biljke mozes da nabavis i razmenom ili kupovinom od kolega akvarista. Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Rich999
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 21 Jun 2020
Poruke: 7
Lokacija: Rijeka

PorukaPoslao: Ned Jul 12, 2020 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma nije do para, vise je ona DIY varijanta.
Od smeca sam napravio akvarij, svjetlo ce isto bit od smeca, sump od smeca... tako sam i to "smece" htio stavit u akvarij Laughing
Neznam, nekako me to privuklo, fora izgleda ali necu riskirat.
Hvala vam decki
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2020 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Plasticni balon vode iseces i napravis privremenu baru u kojoj menjas vodu kao da je akvarijum sa tom biljkom unutra 60 dana i nema p od parazita, drugi nacin je da u isti balon vode iseces 5-10 cm pri dnu i sipas dva prsta peska vlaznog i dva prsta vlazne zemlje za cvece, zasadis biljku i vratis gornji deo balona, tako emerznoj treba 35 dana da se ocisti (u toj improvizovanoj staklenoj basti) pa posle toga mozes u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Primio bih biljke na poklon Shark Na poklon 6 Čet Mar 30, 2023 12:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ribice i biljke Mladen82 Na poklon 1 Ned Jan 08, 2023 1:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka biljke na poklon Mladen68 Na poklon 0 Ned Nov 27, 2022 3:29 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License