Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Izbor ribica Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
AleksandaT90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Jun 2020
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2020 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz svima..
Treba mi mala pomoc oko izbor ribica, nov sa u ovome.
Ovako akvarijum je 80x60x40cm, cikliranje je pri kraju, voda je bistra, koristio antychlor i bactoactiv.
Od ribica mi se svidja ova kombinacija, a vi dajte neke sugestije.
Kraljevska neonka 10x
Gupi mix 10x
Color Tetre ?
Koridoras 2x
Ancistrus 2x
Scalar 4x (mali, a kada porastu poklonio bih)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2020 9:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

AleksandaT90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Jun 2020
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2020 9:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AleksandaT90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Jun 2020
Poruke: 5

PorukaPoslao: Pon Jul 13, 2020 10:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika je malo losa morao sam dva puta da je smanjujem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2020 2:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz, mislim da ti je puno 10 guppy, jedino ako planiras da se razmnozavaju ... 2 corydorasa je malo bar 5x, neonke moze 10 do 12, a ja bih tu kao test ribe ubacio 3 do 4 black moly posto oni tamane sve zivo sto se krece i ako ima nekih nepredvidjenih organizama na startu moly to sve sredi... a sto se tice tetri i skalara to ne znam nisim ih nikad imao....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AleksandaT90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Jun 2020
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2020 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I black moly mi se svidja, mogao bih njih umesto tetri,a corydorasa moze samo da im ne bude guzva. Neko ce se vec javiti za skalare, da li bi oni pravili problem ostalima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2020 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve pomenuto moze, cak i skalari, al batali kolor tetre, korija ubaci na te dimenzije slobodno 6+.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AleksandaT90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Jun 2020
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2020 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislis za korija da ubacim pande, jel one vrse posao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2020 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su se pande pokazale kilavo a narocito u lose zacikliranim postavkama. Mozda da ipak sacekas malo sa njima ili da uzmes jednostavno aneuse... Oni umiru samo od cekica...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2020 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvar je licnog ukusa, ali ako si nov u akvaristici uzmi paleatus/peppered ili kao sto Baia kaze aneuse, mozes i albino obe podvrste, jos pande nisu dobro mrescene u domacim akvarijumima bice za dve tri godine mozda i cetiri odlicno naviknute na nasu cesmovacu tako da dok se dobro ne naviknu bice uginuca kod prenosa iz akvarijuma u akvarijum itd, pre dve godine je bilo skoro 80% sada je vec 50%-50%, da ne objasnjavam dalje.. svi koriji rade isto, prevrcu podlogu i teraju djubre u "vazduh" koje odlazi u filter. Ni sa jednom vrstom neces pogresiti, ali stvar je ukusa i tvog izbora koje bi da dodas u svoj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AleksandaT90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Jun 2020
Poruke: 5

PorukaPoslao: Uto Jul 14, 2020 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam na savetima, tako.cu i uraditi... Ipak sve ovo treba polako i bez zurbe, dosta citati i dobro se informisati..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2020 1:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potvrdjujem i ja ovo za pandice sto ti je Baia napisao. Meni su uginule svaki put kada sam ih uzimao. Bio sam uporan pa sam kupovao po 5 pandica u tri ture u rasponu od nekih dve godine i uvek isto se zavrsavalo, 8 meseci je najduze sto su opstajale.
sada imam aneuse, tj black venezuela varijetet i nemam uginuca vec godinu i po od kada sam ih nabavio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Jul 15, 2020 5:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari može. Služiće kao kontrola populacije živorotki. Imaš i dubinu i širinu za par. Četiri možda bude puno kasnije tj. kada se oformi par dva koja otpadnu pokloni ili zameni za nešto. Imao sam u jednom momentu toliko Poecilia(gupi i moly) da si rukom mogao da ih vadiš. Između 100-150 u 80l. To su ribe koje vole svoju vrstu i imaju kompleksnu strukturu jata. Sa dobrim filterom i lepom džunglicom možeš da ih imaš koliko hoćeš.

Oštara podloga je loša po koridorase i većinu riba koje preturaju dno.

Osetljivije ribe uvek prilagodi metodom kap po kap na vodu u koju će ući. Sada je leto, toplo je ne treba ti grejač samo crevo za vazduh i neka posuda. Ne postoji opravdanje zašto to ne bi radio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 8:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje, nemoj previse riba u startu da ubacis. Docice do disbalansa. Vrstu po vrstu. Pocni od coridorasa pa na gore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika mi je mala (nisam uspeo da je otvorim), nisam našao kakva ti je filtracija u aq ako sam dobro izračunao to je negde oko 120 l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AleksandaT90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 26 Jun 2020
Poruke: 5

PorukaPoslao: Čet Jul 16, 2020 8:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sliku sam jefva ubacio, dva pauta sam je smanjivao. Filtracija je njegova fabricka to jest krovni filter, u njemu ima vata, kuglice i sundjer, pumpa 1500l na sat, cista litraza je 130 litra i to kada odbijem pologu, podloga je kvarcni pesak 1-2mm debljine oko 4-5cm. Pocecu sa manje ribica pa cemo da vidimo kako se stvari odvijaju, hvala svima na savetima, super ste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodaja ribica u leskovcu Nemanjale95 Tražnja 0 Sre Okt 13, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License