Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 jezerce od betona, problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Srboljub
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jun 2020
Poruke: 5
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav administratorima i svim članovima,

Pre dve nedelje betonirao sam malo jezerce u bašti, ali već pri prvom punjenju istekla je voda za jedan dan do samog dna. Samo da opišem, majstor je to radio sa cementom, dno sa armaturom i već sutradan kompletno dno i stranice premazao lepkom za pločice ceresit 11 plus. Jedino nismo prešli lepkom dva udubljenja na dnu, ležišta za pumpe/ za fontanu i kaskadu/. Posle desetak dana od betoniranja premazao sam bojom za bazen /akrilni premaz cool/ i nakon što se osušila napunio sam vodom. Na moje iznenađenje voda je tonula i za jedan dan sasvim nestala.
Ne znam gde je greška. Sa celim postupkom sam požurio, tek sam kasnije saznao da se farbanje vrši 28 dana posle betoniranja, a vodom se treba puniti 7 dana posle farbanja. Da li je to uzrok problemu? Ili možda što nisam ležišta za pumpe premazao lepkom. Ustvari, da li su taj lepak i farba prava zaštita od poniranja vode? Ili sam možda trebao da ubacim neku hidroizolaciju u beton. Jedino mi ostaje da lepkom pređem ta ležišta za pumpe i da za dve nedelje još jednom ofarbam. Molim za savet šta da preduzmem, ako već nije kasno pošto sam već ofarbao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 12:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ste koristili plastiku/izolaciju pre bilo cega? Izolacija je obavezna.

Mogli ste cak da koristite crnu, debelu izolacionu foliju (sto deblja to bolja), kojom prekrivate kompletnu unutrasnjost jezera, sve do iznad vode u krug i bi bilo sasvim dovoljno. Posle lepite ili samo stavljate kamene ploce sa strane i to je to.

Pogledajte po netu, imate toliko lepih priemra kako se radi, od ideje do realizacije.


Poslednji put izmenio Suncokret dana Sub Jul 18, 2020 1:32 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije vam ni sada kasno da ogolite sve do glatkog betona i stavite foliju preko toga.

Evo vam primer kako to moze dobro da izgleda.

https://imgur.com/t/staff_picks/rzMdI42


Poslednji put izmenio Suncokret dana Sub Jul 18, 2020 1:33 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srboljub
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jun 2020
Poruke: 5
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, znači ni lepak ceresit 11 plus ni akrilna boja cool nisu nikakva zaštita da voda ne propušta. Sada je to mnogo komplikovanije, jer sam unutrašnjost oblepio kamenčićima i ofarbao dno i skoro celu bočnu površinu. Jedino da na kompletnu unutrašnjost bazena postavim debelu providnu foliju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srboljub
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jun 2020
Poruke: 5
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto je sa radovima sve gotovo, da dorađujem više nema smisla. Ima li takve izolacije, premaza ili bilo čega sličnog, čime mogu sada da zaštitim ceo bazen
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ceresit ima razne mase za hidroizolaciju kojima možeš sve da premažeš. Ili da jednostavno kupiš neku epoksidnu smolu i osnovu za nju. Sacekaj dan, dva da ti se javi neko ko je pravio betonske fontane i bazene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas na youtube kako se radi naknadna hidroizloacija bazena. Videces i koje materijale preporucuju pa mozes i sve sam da odradis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Ned Jul 19, 2020 3:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ti je trebao majstor umjesto ljepila za plocice da nabaci siku koja ne propusta vodu a isto se pravi kao ljepilo za plocice....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srboljub
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jun 2020
Poruke: 5
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Jul 19, 2020 8:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preostaje mi jedino da sikom /sika gard pool coat/ ako na to misliš pređem preko lepka za pločice i ako može preko akrilnog premaza cool kojim se prešao dno i gornji deo bočnih stranica. Pitanje je samo da li može sika preko tog premaza cool.

Evo i slike, dno i gornji deo bočnih stranica su najpre premazani lepkom i ofarbane tim premazom cool, a sredina bočnih stranica samo lepkom i kamenčićima.
Image


Poslednji izmenio Srboljub dana Ned Jul 19, 2020 8:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Jul 20, 2020 2:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nek ti majstor preko toga prvo nabaci cementni spric isto kao kad se priprema obicni zid za maltanje ali nek stavi malo vise cementa, krec u spric nikako da se ne stavlja....e i kad se osusi za dan vidices da lu spric drzi jer ne znam kako ce se ponasati zbog tog premaza....ako cementni spric bude drzao i bude sve ok onda kad se osusi na spric nek nabaci siku ali mora ici malo deblji sloj slicno kao kad se baca grubi malter i naravno moze ti ostaviti kao reljef da to izgleda prirodno kao stijene itd. znaci nemoj da ravna siku i da izvlaci pod letvu, vec o ako s ruke prirodno da se nabaca i to bude extra Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Pon Jul 20, 2020 2:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mada mozda bi dobro bilo da taj akrilni lak izribas sa celicnom cetkom ili jos bolje ako imas celicnu cetku kao nastavak na brusilicu pa da se to skine koliko toliko bice sigurnije, jer bojim se da ce sa tog laka da spric opadne pogotovo ako je klizava farba....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srboljub
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 22 Jun 2020
Poruke: 5
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Uto Jul 21, 2020 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akrilni premaz sam prekrio lepkom za pločice, kad se osuši staviću podlogu, pa onda sik monotop 109 waterproof, za to sam se odlučio jer kažu da je pouzdan i mogu sam da radim i nadam se da ću rešiti problem. Ima i drugih sika hidroizolacija ali su ipak dosta skupi za ovo malo dekorativno jezerce. Hvala na savetima, javiću šta sam uradio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2020 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno, javi sta se desava a mislim da bi trebalo da bude ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License