Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitalica:) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da vidimo ko je ostrog oka i dobar poznavalac ribe Smile Kojoj vrsti ovaj mladunac pripada?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 9:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oho! Veselo prosirenje Balitoridae familije! U zajednickom ili odvojenom akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaa povuklo te jer si znao da sam pokusavao sa njima Razz Ali zarad dobrog druzenja pruzicu ti jos jednu sansu Wink

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jul 18, 2020 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovaj drugi je par dana stariji primerak. Inace mreste se u zajednickom, filter ih nonstop usisava (bas zato sam i izbacio kanister i napravio pregradni unutar akvarijuma i na taj nacin nagrdio i osakatio akvarijum) a ja ih svakih par dana pokupim i prebacim u akvarijum sa kozicama. U pocetku su vecinom ugibali ali polako pocinje da se popravlja situacija...recimo da 5% uspeva da prezivi...nadam se ubuduce nekom boljem procentu kada skontam kako da ih bolje odnegujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
banem
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2019
Poruke: 11
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jul 19, 2020 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrati kanister filter i stavi na usis od istog okrugli sunđer od nekog malog jeftinog filtera. Kad menjaš vodu, na nekoliko dana ispereš i taj sunđer i to je to. Kozice i mlađ mi više ne upadaju u kanister filter, creva se mnogo manje prljaju, protok je bolji i kvalitet vode samim tim se popravio, Ja sam iskoritio za to sunđer od Resun XY-2821 filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jul 19, 2020 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U tom slucaju sve male ribe ce da ostanu u gusto ubiljenom akvarijumu gde ne mogu da ih nadjem. S namerom je napravljeno ovako jer mi je teznja da razmnozim sto vise vrsta. Za neke imam odvojene akvarijume ali vecinu drzim u tom velikom zajednockom odakle samo ubiram mladj kada se pojavi. Naravno moglo je i pomocu kanistera, tako sam do sada radio ali njega perem na dve nedelje a u medjuvremenu mnogo mladji ugine unutra. Ovako bukvalno vidim svaku truncicu koja upadne i lako dodjem do nje ako treba da se vadi. Na zalost to sam platio gubljenjem mesta u jednom cosku ali sobzirom da je sve u crnom vizuelno ne kvari mnogo utisak. Ovlas je zalepljeno tako da se uvek lako moze demontirati i izvaditi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Jul 19, 2020 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lice na mladj sevelija od mesec dana starosti, al ako nisu one onda da probamo sa L10 iliti red lizard? 🤔
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jul 19, 2020 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi nisam ni ja 100% siguran. U opticaju su pigmeusi, habrosusi i hastatusi. Po onome sto sam video na netu a i po broju pigmeusa koji imam cenim da su bas oni.🙂
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jul 19, 2020 7:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

A evo jos jedne pitalice. Koja je ova mala iznad korija???

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jul 20, 2020 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muahaha al sam ga omasio, od pomenutih moze bude sta god oces, nadam se da nije neki miks od pomenute tri vrste.. 😂

Mala iznad korija Neocaridina sp. 😋 Nemam pojma ni ne vidim ni na prvoj ni na drugoj..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Jul 20, 2020 6:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A ne kozica, kozica je narandzasta rili...neocaridina. Mislio sam na ovu neprepoznatljivu ribu iznad:) Tek je oko 3 nedelje stara i nije jos dobila boje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jul 20, 2020 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha sto pliva.. roze stomak kribensis, ali u ovom slucaju nije jer su mali drugaciji od ove na fotki.. hm, hm, hm.. nemam pojma moze da bude vecina vrsta jer nema nista prepoznatljivo, trenutno, na sebi.. aj ovako sta imas u akvarijumu, koje su ponudjene vrste? 😁

I sta ti je sa ovom cupavom, jel ti se to rasirilo na sve akvarijume? Kakvo je stanje u glavnom?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Jul 21, 2020 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mikrorazbora je u pitanju. Sto se crne cupave tice glavi akvarijum je skroz inficiran. Tesko da moze da se predupredi u ovom trenutku. Ima par slika u temi Akvaristika u doba korone. Pusticu da brzorastuce biljke osvoje ceo akvarijum pa cu videti kako ce to da utice na crnu cupavu. Posto imam jos jedan akvarijum od 180l da bih izbegao da prenesem cupavu u njgega nista od biljaka nisam koristio iz starih postavki vec sam sve kupio novo i to gajeno in vitro. Iako bi reset glavnog akvarijuma bio najbezbonije resenje to necu raditi jer mi se ribe uveliko u njemu razmnozavaju i ne bih da to remetim u ovom trenutku, osim toga ne nervira me toliko da bih kretao sve od pocetka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Uto Jul 21, 2020 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što ne probaš sa 5-6 mladih sijamskih algara? Veliki je to akvarijum taman za njih a kod mene su baš napravili razliku i od kad imam njih nije se vraćala crna čupava alga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Jul 21, 2020 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam losa iskustva sa sijamcima pa ne bih da se kockam opet. Brzo su se ulenjili i jeli samo ubacenu hranu i bili su najbrzi kada se rucak postavljao. Da bi ih mozda naterao da jedu algu treba da izgladnjujem druge ribe a to mi se ne radi. Cak su mi jednom jeli i mahovinu, obrste sve listice a ostane samo centralna stabljika...opicene ribe totalno. Moguce da bih naletao i na neku liniju koja je naviknuta da pored ubacene hrane jede samo alge ali znajuci sebe to bi mi se desilo iz 250 og puta pa necu ni pokusavati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitalica-skitalica Pr.Skiner Biljke 26 Čet Mar 18, 2010 4:42 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License