Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 aktivni ugalj i zeolit Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hmmm ... ako sam dobro razumeo, za razliku od slatkovodne, u morskom sistemu mozemo vratiti ne/aktivni ugalj posle ispiranja u cesmusi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 1:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
hmmm ... ako sam dobro razumeo, za razliku od slatkovodne, u morskom sistemu mozemo vratiti ne/aktivni ugalj posle ispiranja u cesmusi ?


Da ,upravo tako i on tada funkcionise kao mehanicki filter matrerijal koji se ispira s vremena na vreme,al zbog njegove "PRistupacne" cene isplativije je menjati ga 100% jednom mesecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je dobra tj korisna informacija. Sasvim suprotno od primene u slatkovodnoj Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trenutno se u mom filteru nalaze ove stavke:
Aktivni ugalj
Image

i

Fosfat/silikat odstranjivac
Image

izmedju te dve medija filter vrece je srednji plavi sunjdjer a na skimu povrsine je vata koju menajm svaka 3-4 dana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako doziras ak.ugalj i na koliko ga menjaš?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ovaj koji koristim ide 1,5 ml po litru-ja koristim oko 180g na 125l, a da me pitas kako sam dosao do te mere ne bih ti znao reci.
Menjam ga na mesec dana.
Dok fosfat/silikat otstranjivac je aktivan oko 8 nedelja mada msilim da je mesec ipo dana sasvim dovoljno da bude u akvarijumu dok ga ne zameni novi


Poslednji put izmenio Laki dana Ned Jun 04, 2017 10:31 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2020 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, evo malo da osvjezim ovaj post, kod mene u filteru ide postavka odozgo pa prema dole: 1. Presovana vata od 1cm sundjer koji kupi svu prljavstinu, i ispiram ga cesmovacom prilikom zamjene vode a potpuna zamjena istog jednom mjesecno. 2.Bioloski Sundjer od 2cm, njega isperem akvarijumskom vodom jednom mjesecno a zamjena na svako 6 mjeseci. 3. Aktivni ugalj i zamjena jednom mjesecno. 4. Siporax keramicki prstenovi, ispiranje akvarijumskom vodom jednom u 3 mjeseca, nisam mijenjao prstenove vec 18 mjeseci. 5. Zeolit, mijenjanje jednom mjesecno. Eto to je to kod mene i za 18 mjeseci sve ribe zive, zdrave i nema nikakvih problema i nisam nikad mjerio ni amonijak niti bilo sta drugo Smile mozda nekom ovo pomogne, ako neko ima neke zamjerke ili dopune pisite u komentaru....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2020 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mala napomena, ovaj gore moj komentar odnosi se na slatkovodni akvarijum!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2020 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Narcos
Evo ribe za koje znam gde su završile još uvek su žive i zdrave. 2012 ubacene u slatkovodni akvarijum sa filter vatom, gomilom suđera koji nije menjan i resun keramikom. Čak taj isti sunđer filtrira akvarijum u kojem su sada te ribe.
Imaju teme za slatkovodne sisteme tamo piši, takva postavka sa takvim održavanjem izaziva salata akvarijum u morskoj akvaristici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2020 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iste keramicke prstenove imam od 2013., samo sam dodao jos jedno 30% serinog siporaxa. Sundjer tablu imam 4-5 godina i samo ga ispiram. Filter vatu menjam kada se nakupi mulja i to je jedino sto cesce menjam.

Sve u svemu, aktivni ugalj je nepotreban, osim ako zavrsavas tretman sa lekovima, pa zelis da se otklone hemikalije i boja.

E da, jedna zanimljivost - odavno sam citao da su Japanci, navodno, izmislili gace sa aktivnim ugljem ukoliko korisnik, jel'te, ima gasove.
I mene jednom poprilicno mucili gasovi i ja lepo dohvatim preostalu kesicu aktivnog uglja, vec je bila u tankoj mrezici, stavim je pod tur i zaista radi. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Jul 24, 2020 12:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Peku znam moja greska... nesto sam trazio o zeolitu pa sam skontao za naslov prekasno... @Suncokret tvoju zezanciju na stranu bacam... Very Happy a sto se tice aktivnog uglja ok postujem da mnogi misle da nije potreban ali onda imas odredjeni rizik, ako se nesto nepredvidjeno desi ode mast u propast...poznajem licno ljude i to iskusne akvariste koji su imali probleme bez uglja a poslije sa ugljem nikad problema....ja licno necu da rizikujem jer i ako se desi nesto nepredvidjeno u akvarijumu aktivni ugalj odradi posao i to je to, naravno redovna izmjena uglja koji nije skup....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? NARCOS Alge 5 Sub Sep 14, 2019 1:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit - Za vocarstvo Mark Filteri i pumpe 3 Ned Dec 18, 2016 12:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aktivni ugalj nikouro Filteri i pumpe 11 Uto Jun 03, 2014 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera florena i aktivni ugalj?? Stasi Biljke 6 Pon Jan 28, 2013 8:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit ili ugalj lazar96 Početak u akvaristici 30 Uto Jan 01, 2013 12:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License