Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Starter 104l + wet/dry trickle filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pon Okt 30, 2017 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi bilo lose kad vec imas i sump da dodas i sphagnum beli treset ili serin super peat . Svim vrstama koje drzis bi prijalo .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 30, 2017 11:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 2:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ti je uspešan sphagnum beli treset i serin super peat u snižavanju PH? Tj kakva su ti iskustva? Wink

Nadam se da ne zamerate na malom off-u Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
PAN
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2016
Poruke: 64
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sone_bg ::
Koliko ti je uspešan sphagnum beli treset i serin super peat u snižavanju PH? Tj kakva su ti iskustva? Wink

Nadam se da ne zamerate na malom off-u Smile


Ja stavio juče Sera peat. Meri ću ph vode za koji dan pa javljam dal se ista promenilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sone_bg
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2016
Poruke: 345
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ekstra, čekamo rezultate Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
madskillz
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2017
Poruke: 11
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako se vrsi doziranje, koliko dugo se drzi u filteru(da li gubi efektivnost)?

off topic
Zasto forum ne dozvoljava odgovor pisan cirilicom? Izbacuje upozorenje da se ne smeju koristiti velika slova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igorche81
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2015
Poruke: 78
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ekstra akvarijum. Pratim temu. Mali predlog, menjaj skalare za još koridorasa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super akvarijum, definitivno vrati korije.

madskillz ::
off topic
Zasto forum ne dozvoljava odgovor pisan cirilicom? Izbacuje upozorenje da se ne smeju koristiti velika slova.


Проба. Ниси нешто мењао код browser-a Smile
Поруке се могу писати ћирилицом, наслови тема не могу.

Edit: Ради, никакво упозорење.


Poslednji izmenio nesa69 dana Uto Okt 31, 2017 8:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Uto Okt 31, 2017 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:

Koliko ti je uspešan sphagnum beli treset i serin super peat u snižavanju PH? Tj kakva su ti iskustva? Wink

Nadam se da ne zamerate na malom off-u Smile

Uspevali su mi mrestovi posle koriscenja tj nije belela ikra vise . Ph sam merio sa lakmus papirom onim najjeftinijim sa K.P- a tako da to i nije mnogo precizno izmereno (otprilike sa 8 na 6.5) .
Ja sam ubacivao u mrezicu pa u trokomorni ispod pumpe . Pored zakiseljavanja vode i obaranje ph lepo oboji vodu . Ne znam da li bi se madskillz-u to svidelo ali po meni bi to bilo extra jos bi vise vuklo ka tom juznoamerickom biotopu .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
madskillz
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2017
Poruke: 11
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Nov 01, 2017 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moracu da pokusam, bojenje vode je plus. Hrastov koren sam stavljao bas zbog bojenja i lepo je bojio na pocetku ali se boja nije dugo odrzala. Interesuje me jos samo koliko je to efikasno(dobro po ribe) ako pri svakoj izmeni vode tvrdoca naglo skoci?

@nesa69 I dalje ista situacija, ne secam se da sam nesto menjao, mozda brisanje kesa pomogne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
madskillz
Akvarista



Registrovan: 13 Apr 2017
Poruke: 11
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Jul 23, 2020 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo da obnovimo temu, akvarijum je prepusten samom sebi vise od 6 meseci, osatvljeno samo svetlo i dopunjavana voda. Ribice su razdeljene osim dve neonke koje nisam uspeo da izvadim i koje su nekako prezivele i zimu bez grejaca.

Image

Valisneriji je ovo prijalo i preuzela je ceo akvarijum.
Sa dolaskom izolacije ponvo se naslo vremena za akvarijum, valisnerija pocupana, koren izvadjen kao i kamen. Umesto toga dodate grane vinove loze. Od riba su tu sad 6 rodostomusa 2 prezivele neonke i nesto puzeva. Filter zamanjen na diy kanister od burenceta.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Jul 24, 2020 12:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda kao biotop, jako lepa postavka.
Jos je bolje izgledao u oktobru 2017 sa onim kamenjem. Ako jos imas to kamenje vrati ga nazad jer bas daje lep kontrast tamnoj pozadini.
Takodje ti predlazem da ubacis i po neku Anubiu jer ce im to osvetljenje odgovarati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Jul 28, 2020 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni se vise svidjala prethodna postavka. Pretpostavljam da je ovo samo pocetak i da tek krece igranka. Cekam razvoj situacine!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License