Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bojan95-akvarijumi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Sre Dec 04, 2019 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Je l' možeš četkicom za zube da je skidaš a da ne oštetiš pozadinu? Ja sam imao to na kamenju u manjem akvarijumu i sve sam istrljao četkicom za zube i skinulo se. Zamenio odmah oko 60-70% vode i nije se vratila. Algeexit je malo načeo isto i hidrogen i carbo ali dok je ručno nisam skinuo ništa mi nije pomoglo, sem puževa nerita koji je jedu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 04, 2019 4:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Dec 04, 2019 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu da skinem tako..imam i 6 nerita koje cu sad da vratim da vidim da l one mogu da mi pomognu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2020 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno stanje stvari u akvarijumu od 180L.



Image


Image

Fotografisano ujutru, dok svetlo jos nije jako. To je period kad najvise volim da provedim vreme uz akvarijum.

Mnogo je problema bilo sa ovom novom postavkom.
Delom zbog nedostatka vremena, vecim delom zbog neznanja i neiskustva u radu sa postavkama koje imaju Soil. Bilo je i nekih manjih problema, kao sto je kvar na regulatoru pristiska, gde sam neko vreme bio bez CO2. Sve to zajedno dovede do toga da biljke napreduju slabo, a zelena alga krene da kaznjava sve greske i propuste.
Najveca greska koju sam napravio je bila obustava doziranja tecnog djubriva, na sta mi je ukazao nas kolega IVANRO.
Poslusao sam savete koje sam od njega dobio i stanje je pocelo osetno da se popravlja. Zelena alga je pocela da se povlaci, a biljke se oporavljaju. U najgoroj fazi sam imao problem i sa cijanobakterijom koju sam resio eritromicinom. Medjutim uspeo sam da celu ovu pricu okrenem na pozitivniju stranu, pa eto imam potrebu da se i javno u temi zahvalim IVANRU na strpljenju i kilometarskim privatnim porukama.
Mnoge biljke su tek ubacene u akvarijum, zbog emerznog uzgoja jos uvek se nisu prilagodile, ali ocekujem da ce i one krenuti lepo da napreduju. Biljke zadnjeg plana su osisane ili tek zasadjene. Egeria dansa i Zosterifolia su tek nedavno ubacene i treba da kompletiraju zadnji plan i potpuno pokriju 3D pozadinu.

Promenilla se i postavka ribica. Posle par godina druzenja sa tetrazonama, one su se zajedno sa pentazonama preselile kod kolege Mbobana. Nigrofasciatusi koji su bili u manjem akvarijumu stasali su da predju na malo vecu litrazu. Promena im je prijala jer sam uspeo da mrestim vec dva para.
Razbore su i dalje tu, kao i jedan par maticnih ramireza.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2020 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Al se zeleni. Lep akvarijum, izgleda prirodno. Very Happy Samo ta desno bacopa ili sta je vec, bode oci. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Floki
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Jul 2020
Poruke: 6
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jul 30, 2020 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepo, svaka čast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 31, 2020 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojane baš dobro ti izgleda akvarijum, samo napred. Siguran sam biće to još bolje, vidi se da uživaš.
Tetrazone i pentazone su se baš dobro uklopile u mom akvarijumu, jedino što mi je uginuo mužjak nigrosa, ostala sama ženka tako da od pokušaja mresta ništa neće biti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IVANRO
Akvarista



Registrovan: 09 Jun 2018
Poruke: 190
Lokacija: Češka

PorukaPoslao: Pet Jul 31, 2020 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlično ovo izgleda, svaka čast. Drago mi je da je sve došlo na svoje i da sad možeš da uživaš ko čovek i ne misliš o algama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jul 31, 2020 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican, nego jel ti ovo u desnom delu ispred dragona ranunculus inundatus ili neka druga?

Jedan predlog, tu rotalu prebaci i ispred filtera da ga prekrije skroz i da lici na jedan veliki zbun.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Jul 31, 2020 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na pohvalama i komentarima.

@Peconis slazem se da bode oci ta Bacopa, ubacio sam je tu pre 5 dana, emerzno je gajena pa ce joj trebati neko vreme da se prilagodi.
Ako se ne uklopi, zamenicu je nekom drugom biljkom.

@Mboban Ma znao sam da ce im kod tebe biti lepo, zato sam ih prvo tebi i ponudio Very Happy Sto se tice Nigrosa, imam ja sad mladji i pokusacu da ih izvedem, sitni su i uopste ne vidim da uzimaju hranu..Ako ostane nesto od njih imas od mene jato od 15-20 komada.

@Lenji lisac Jeste Inundatus, nasao sam ga u akvarijumartu. I on je tu od pre 5 dana. Rotala brzo raste, kad dodje do ovih resetkica pumpa ce je uvlaciti kroz resetke i zapusice se ulaz. Jedina zamerka koju imam na Juwelove akvarijume je taj unutrasnji pregradni filter.
Da je neki veci model, rio 240 ili 400 sigurno ne bih osavio ovaj unutrasnji. Isao bih na jedan ili dva kanistera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2020 3:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ranunculus, nikad ludje biljke, na 2700k zuto svetlo na ~850lm jedva dno dobijalo svetlo rasla uz podlogu, zamenjeno za 10000k sve raste cak i limun umesto na gore rastao na dole, na ~1500lm ranunculus potpuna kontra i izbijala iz vode iako bi trebalo da bude obrnuto, na kraju je izbacena iz svih postavki jer me izludjivala, nikako nije rasla po mom, baksuz.. Laughing

Znam kakvi su filteri, da mi ih besplatno ponude nikad ga ne bih uzeo, navikao na potpuno drugacije sisteme, ne kazem da ne valja, ali.. nego sto tice rotale ne bi ona tako lako bila usisana, nego dadoh predlog kako bi mogao da ubijes bakopino strcanje zelene nijanse, a sisas ga do sredine filtera, a pustas da raste do dva prsta ispod usisa, na toj visini koliko vidim tek pocinje da se rumeni kod tebe a razlika u nijansi i listovima je ogromna pa bi dalo i na dubini dodatno, al polako nek se sve prvo primi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2020 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavio sam ga u prvi plan, mislio sam da nece ici visoko.
Valjda cu naci neko mesto za njega ako se ispostavi da nije za prednji plan.

Rade lepo te juwelove pumpe, protok joj 600L/h, jace gura vodu od Atmanove Ef4 koja ima protok 900L/h . Pumpa je kvalitetna ali za ovu litrazu po mom misljenju nedovoljna, kao i velicina filtera, a zauzima mesto u akvarijumu. Cim predjem na vece litraze , resicu se tih unutrasnjih filtera. Dva kanistera i super.
Sto je tice biljaka bice tu jos tumbanja dok se sve ne uklopi kako treba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2020 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako si mrestio babrbuse? Napisi malo koju si metodu koristio i koje uslove. Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sub Avg 01, 2020 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Baia

Prebacio sam ih prosle nedelje u ovaj veci akvarijum. U onom manjem akvarijumu muzjaci nisu bili obojeni ni blizu kao sada. Mislio sam da im fali jos malo da postanu maticne ribe, tako da im za mrest nista nisam pripremao jer su i mene iznenadile.
Prvi mrest se desio dva dana nakon prebacivanja. Jos prvo jutro su dobili jako lepe boje, i krenula je jurnjava za dve velike zenke.
Izdvojio sam najveceg muzjaka i zenku u mrezastu kotilicu. Ceo dan dok je trajao fotoperiod nisu pokazivale interesovanje jedna za drugu ali vec sledeceg jutra pronasao sam ikru u kotilici. Drugi par sam prebacio u manji akvarijum od 50L i takodje su se mrestile preko noci.

Ne znam sta je mogao da bude okidac za mrest, osim promene ambijenta i nesto veceg prostora koji sada imaju. Primetio sam da su mnogo razigraniji i aktivniji u jutarnjim i vecernjim satima u fazama slabijeg osvetljenja. U manjem akvarijumu u kom su bili nema faza dimovanja.

Sto se tice kvaliteta vode, trebalo bi da je ista u svim akvarijumima.
U vecem akvarijumu je KH4, trebalo bi da je isto i u manjem, ali posto u vecem imam soil vrlo verovatno da je voda ipak za nijansu meksa.
Temperatura je standardno na nekih 26-26,5°.

Ikru od oba para stavio sam u mrestilicu, prebacio u mresni akvarijum. Ubacio mahovinu unutra da zastitim ikru od svetla, sundjer filter stavio blizu mrestilice da se ne uhvati plesan. Temperatura u tom akvarijumu je bila visa, od 27-27,5°. Mladj se izlegla posle 2-3 dana. Iznenadio sam se koliko su sitni. Nisam im ni kvalitrtnu hranu pripremio, pokusavam da ih hranim zumancetom pa videcemo da l cu uspeti da izvedem nesto. Iskreno nisam preveliki optimista jer ove nedelje veci deo dana nisam kod kuce. Sad sam ceo avgust slobodan, pa cu sigurno probati jos koji mrest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Avg 19, 2020 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Anubie se sporo razvijaju tako da izgleda kao da se u ovom akvarijumu nista ni ne desava.
Sa prvim akvarijumom uvek imam posla, pa mi prija jedna ovakva postavka u kojoj osim nedeljne zamene vode nemam nikakvih drugih obaveza.
Videcemo koliko ce jos dugo ovako izgledati jer razmisljam da ubacim jos neke nezahtevne spororastuce biljke.
Promenjeni su stanovnici jer su Nigrofasciatusi prebaceni u veci akvarijum
Trenutno su tu
1 Beta
15 Kraljevskih neonki
10 Ember tetri (amandea)
6 Ancistrusa
6 Corydoras venecuela
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Avg 27, 2020 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i par slika podmlatka iz mresnog akvarijuma.
Mali ancistrusi i nigrofasciatusi.




Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarijumi ostali za starim zemunskim... user001 Na poklon 6 Sre Apr 28, 2021 9:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumi 400 l i 250 l police i RO Dzo Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Avg 28, 2019 10:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijumi na prodaju Pecinac Arhiva Malih Oglasa 14 Čet Jun 20, 2019 8:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moji Akvarijumi radovicmiladin86 Akvarijumi 4 Čet Maj 09, 2019 6:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bojan95 Bojan95 Upoznavanje 1 Sub Dec 15, 2018 7:07 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License