Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Freshwater 33L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2020 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja platika ima mnogo veći stomak, da li to znači da je trudna? Ali nema drugi par, a kupljena je pre 3-4 meseca??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2020 12:49 am Snimi Poruku Nazad na vrh

dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pon Feb 03, 2020 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum sada izgleda ovako (prethodne slike su od pre dva meseca)
Image
Image
Image
Image

U medjuvremenu sam prestao da dodajem mikro i makro i izbacio dropchecker.
Dodajem samo 1.5ml easy carbo i jednom nedeljno odmah nakon promene vode 5ml algexita, jer se pojavila crna alga opet (pretpostavljam zbog dodavanja mikro/makro). Dakle menjam vodu jednom nedeljno i dolivam 5L tretirane vode u toku nedelje cim se nivo spusti ispod crne trake koju vidite na slikama.
Od kamenja su tu samo dragon stone, a podloga je beli kvarcni pesak - verujem da ni jedno ni drugo ne podizu tvrdocu.
PH vode u akvarijumu, kao i vode sa cesme je 7. TDS u akvarijumu je 330, dok u vodi sa cesme varira izmedju 270 i 300.
NO3: 10mg/L
NO2: 0
NH3: 0
PO4: 0.5 mg/L kao i kod prethodnog merenja, ali je boja sada na prelazu izmedju 0.25 i 0.5
Primetio sam da se ovi parametri ne menjaju izmedju 7. i 14. dana od zamene vode.
Prvi sundjer u filteru perem na mesec dana, vatu kompletno menjam na dva meseca. U medjuvremenu svake nedelje sifoniram dno i povrsinu prvog sundjera u filteru.

Nerita koju sam dodao pre dva meseca je preslata da se pomera drugog dana nakon dodavanja, izbacena je iz akvarijuma i dodate su tri nove, koje su i dalje zive, kao i jedna helena.
Zenska plati je uginula nakon sto se poslednji put okotila, nasao sam je kako lezi na dnu kao da spave. Nije prethodno pokazivala nikakve znake bolesti ili ih ja nisam prepoznao.
I poslednja promena je da borca nema vec par dana, nema ga ni u akvarijumu ni oko akvarijuma.
Osim toga na svet je doslo dosta novih ribica, koje su uglavnom miks crne i zlatne moli, ali ima i skroz crnih moli i nekoliko platika.

Ribe hranim dva puta dnevno, ujutru i uvece, sera listicima i jbl granulama, a s vremena na vreme ubacim tabletu spiruline.

Ideja mi je da nabavim novi akvarijum, kako bih mogao zivorotke da podelim po polovima, kako se ne bi dalje razmnozavale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 04, 2020 6:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad ih i odvojis zenke ce mrestiti i dalje do 5-6 puta maksimum zavisi koja koliko u sebi cuva za dalji mrest. Da se ne zacudis ako budu radjale, a nema muzjaka. Smile

@sudyxor da nije balon moli/platy u pitanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Apr 02, 2020 11:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre par dana je gold moly, koja je u akvarijumu vec 8 meseci, pocela cudno da se ponasa - pliva sporije i rep joj je blago spusten prilikom kretanja. Pretpostavio sam da je zato sto se skoro okotila, ali danas mi je za oko zapalo kako izgleda odozgo.

Image
Image

Dakle riba je kupljena zdrava i prava pre 8 meseci, u punoj velicini, nije rasla vise, bila je trudna vise puta i do pre par dana nije bilo nikakvih problema.
Parametri vode su stabilni, amonijak i nitriti bez oscilacija, sve vreme na nuli. Vodu menjam na 7 dana, nema algi i nema promena na drugim ribicama.
Da li je neko imao slicnih problema?


Ovako akvarijum izgleda trenutno:
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Avg 06, 2020 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proslo je godinu dana od formiranja, zivi svet i biljke su se menjali, kao i oprema, samo su svetlo, podloga i zapremina ostali isti.
Akvarijum je 33L (45x30x25) sa naknadno dodatim spoljnim filterom od 20L, koji pokrece Atman 102 pumpa sa 500L/h protoka.
Podloga je kvarcni pesak granulacije 0, hard scape je lava kamen i neko drvo, koji su zarasli i skoro da se ne vide.
Od biljaka je su tu Hygrophila Corymbosa, Ceratophyllum demersum, Anubias Nana, Ricia u tragovima, neka kripta koja se rasirila po akvarijumu i neka mahovina koja jako dobro uspeva na kamenu, mislim da je Java Moss.

Zivi svet se tokom vremena menjao, ali osim pojedinacnih uginuca nije bilo drugih gubitaka.
Trenutno je u akvarijumu 10 koridorasa (5 Aeneusa, 2 Paleatusa, 3 albino Aeneusa), 1 tetra Pristella, 2 plave i 2 kraljevske neonke, 2 muzijaka gupi, oko 6 platika, izmedju 30 i 50 moli i 3 crne nerite. Plati i moli se redovno mreste, primetio sam i jaja nerita po drvetu, ali ne ocekjem da se izlegu. Ikrasice do sada nisu bacale ikru, bar ja nisam primetio.

Odrzavanje se sastoji od promene 1/3 ili 1/2 vode jednom u 7-8 dana i ispiranja vate koja se nalazi na vrhu filtera, a jednom u sest meseci sam ispirao i sundjere i siporax. Vodu prilikom zamene tretiram akvatanom.
Parametri vode su stabilni, NO3 je prilikom zamene oko 25 mg/L, PO4 0.5 mg/L, nitriti i amonijak 0. PH je stabilan na 7, TDS oko 250, KH 10.

Prvih par meseci sam dodavao easy carbo i algexit, kao i mikro i makro elemente, ali osim smanjenja algi, nije bilo nekog efekta na biljke.
Poslednjih 6 meseci ne dodajem nista, samo menjam vodu i primetan je povratak bba na biljkama ispod cevi za dotok vode, ali ta strana je ujutru izlozena direktnoj suncevoj svetlosti, pa verujem da je to jedan od glavnih uzroka pojave bba.

Ribe hranim miksom raznih tipova hrane, uglavnom su to isitnjeni listici, vise tipova granula koje tonu, vaferi i tablete sa spirulinom, a povremeno im dajem i zivu artemiju.
Sve ribe jedu sve vrste hrane, ali primecujem da moli najvise vole vafere i tablete sa spirulinom. Brendovi suve hrane su JBL, Sera i Prodac, dok je artemija Dajana.

Otvoren sam za savete, kritike, predloge.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Čet Avg 06, 2020 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puno je to riba na tu tvoju litrazu...ako nastavis tako jer se zivorotke brzo razmnozavaju imaces uskoro BOOOM u akvarijumu sa puno uginuca itd. moras da nadjes balans max 20 riba a i to je mozda previse...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Čet Avg 06, 2020 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jasno, trenutno me spasava to sto je filter prilicno veliki i sto se ribe same brinu da skoro nista od mladji ne prezivi. Ono sto se provuce do filtera izdvojim u drugi akvarijum i poklonim kada porastu. U jednom trenutku je bilo preko 60 moli, ali osim brzeg prljanja filtera, drugih problema nije bilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Avg 07, 2020 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imas dosta lava kamena onda te i lava u veliko spasava...lava je extra porozna i tu se naseli bas mnogo korisnih bakterija i svaki akvarijum sa lavom je duplo bolji i voda kvalitetnija za razliku od ostalog i obicnog kamenja,stijena itd. Po meni lava je totalno nezaobilazna ili unutar akvarijuma ili u filteru...ja sad sebi radim prstenove od lave, rezem,brusim,busim itd. i trebalo bi da bioloska filtracija bude bolja u odnosu sa keramikom 100% a u odnosu sa siporax prstenovima poboljsace se za sigurno 50% Smile tako da lavu ne diraj ni pod razno !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pet Avg 14, 2020 10:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadio sam polovinu biljaka, promenio raspored i pomerio kamenje blize zadnjem staklu.

Biljke sam poklonio, kao i oko 30 zutih moli.

Nakon vadjenja biljaka:
Image

Nakon vadjenja riba:
Image

Trenutno izgleda dosta prazno, ali verujem da je samo stvar navike Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Sub Avg 15, 2020 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne izgleda prazno, izgleda odlicno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Avg 15, 2020 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovo je sad mnogo dobro Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Uto Apr 12, 2022 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je i dalje aktivan, dosta dugo je stagnirao i osim mahovine koja je zauzela ceo akvarijum, drugo je slabo raslo.
Mahovinu sam izvadio da operem, sto se na kraju zavrsilo neslavno, pa je nakon privremenog vracanja skroz izbacena Smile

Sa leve strane je dodat sljunak jer je previse jak flow sklanjao pesak.
Pre par dana je dodat diy CO2, root tabovi i za sada je sve ok, ribe su ok i primecuje se napredak, ali mislim prvenstveno zbog root tabova.
Takodje je dodata teglica sa soilom, trenutno samo zbog testa.
Plan mi je, nakon sto se root tabovi istrose, da pesak sa desne strane i iza kamena zamenim soilom, tako da pesak ostane samo u ovom delu gde nema biljaka.
Od riba je tu vec duze vreme par neonki, koridorasa, dve keri tetre, dva ancistrusa i mnostvo moli.
Skoro je postepeno dodato jos par neonki, nekoliko albino korija, jedan super red anci, kao i dve bele moli i tri gupi.

Prisutne su crna i tackasta zelena alga, ali to je, verujem, zbog svetla koje je poslednjih dana radilo po 12 sati.
Dnevno se dodaje 1ml easy carbo.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2022 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[img]https://ibb.co/6m8vKhX[/img]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dk
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2019
Poruke: 15

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2022 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Nov 25, 2022 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo da ima jos zivih na forumu:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Arcadia Freshwater T8 Khyron Rasveta 5 Ned Feb 08, 2015 5:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka arcadia freshwater n1kolaola Rasveta 2 Uto Mar 11, 2014 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izdvojeno: ARCADIA proizvodi: FRESHWATER NEONKE Arcadia Arcadia 2 Čet Avg 15, 2013 11:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FReshwater Fishes TV MiD Razno 0 Sre Feb 23, 2011 11:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Freshwater Crabs Leegrosh Arhiva Malih Oglasa 31 Sre Feb 16, 2011 6:05 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License