Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć! Uvučen stomak, uginuće ribica. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
AceXl
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Transilvanija

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2020 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nitriti 0
Amonijak 0
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2020 11:22 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2020 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema tu tuberkuloze, ne plasi se, ako te je strah samo ne guraj ruke u akvaijum ako imas posekotine ili ako grickas nokte pa ih kidas, tako da ukoliko su ti ruke zdrave nemas razloga za paniku i ne jedi nista sa rukama koje su bile u akvarijumu 30 minuta minimum posle cackanja akvarijuma dok sumnjas na bilo koju bolest.

Nego, probaj da u miks od povrca dodas i parce tune, lososa, belog mesa pileceg ili govedje srce, sta god mozes da nadjes sve ide u miks od povrca.

Moj ti je predlog da pojacas ishranu, da im vise dajes ribe i mesa, nesto masnije tipa grindal crve ako mozes da nadjes ili zivog tubifeksa kao najbolju opciju, dok se ne oporve, zenka mi na toj fotki daluje iznemoglo, koji ti je odnos muzjaka naspram zenki?

Ukoliko mozes izvadi sve ribe sa bilo kakvim simptomom u neki karantin, o traje oko tri nedelje, lavor neki moze isto da posluzi za gupike i ksifoe, prati stanje zdravih riba i na svakoj kojoj primetis nesto neobicno prebcuj u karantin, sta prezivi prezivelo je karntin sta nije.. jbg desava se, a za 28 dana imaces nove gupie ako ti je neka od zenkica nosilja, tako da bice tu novih boja i ko zna kojih sara, nikad se ne vezuj za gupi muzjake ako to krenes da radis imaces uskoro jos jedan akvarijum samo sa muzjacima pored tog. Smile Da ne kazem gde to dalje vodi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AceXl
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Transilvanija

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2020 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Shvatam to.
Pa nije baš da sam dodao previse riba sa raznih strana, kupovane su u isti pet shop, po malo, kao što je i naglašeno. Za bilje se slažem ali radi korone uvoza nema, tako da skoro ništa ne nalazim. Ispraviću greške.
Za vodu bih dodao da jeste za piće i da ima odlične parametre.
Filtracija je takva tu nema priče i krenuću sa češćom izmjenom i drugim filterom naravno. Inače čak i ovako, voda je kristalno čista, pogotovo uz BioNitrovec. Po slikama riba i opisu, možemo li da otpišemo tuberkulozu, i koje korake osim gore opisanih da preduzmem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AceXl
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Transilvanija

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2020 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Nema tu tuberkuloze, ne plasi se, ako te je strah samo ne guraj ruke u akvaijum ako imas posekotine ili ako grickas nokte pa ih kidas, tako da ukoliko su ti ruke zdrave nemas razloga za paniku i ne jedi nista sa rukama koje su bile u akvarijumu 30 minuta minimum posle cackanja akvarijuma dok sumnjas na bilo koju bolest.

Nego, probaj da u miks od povrca dodas i parce tune, lososa, belog mesa pileceg ili govedje srce, sta god mozes da nadjes sve ide u miks od povrca.

Moj ti je predlog da pojacas ishranu, da im vise dajes ribe i mesa, nesto masnije tipa grindal crve ako mozes da nadjes ili zivog tubifeksa kao najbolju opciju, dok se ne oporve, zenka mi na toj fotki daluje iznemoglo, koji ti je odnos muzjaka naspram zenki?

Ukoliko mozes izvadi sve ribe sa bilo kakvim simptomom u neki karantin, o traje oko tri nedelje, lavor neki moze isto da posluzi za gupike i ksifoe, prati stanje zdravih riba i na svakoj kojoj primetis nesto neobicno prebcuj u karantin, sta prezivi prezivelo je karntin sta nije.. jbg desava se, a za 28 dana imaces nove gupie ako ti je neka od zenkica nosilja, tako da bice tu novih boja i ko zna kojih sara, nikad se ne vezuj za gupi muzjake ako to krenes da radis imaces uskoro jos jedan akvarijum samo sa muzjacima pored tog. Smile Da ne kazem gde to dalje vodi..


Hahahhahahahahahahhahahaha znamo li se, da gomilam mužijake po bojama 😂
Imam 50ak malih gupija, tako da to mi nije problem. Odnos mužijaka i ženki je 1:2, ksifo 1:3
Pokušaću sa mesnom ishranom, i usvojit to sve.
Ma već mi se kupuje sledeći hahahahahahhaha
. Ta promjena vode više puta nedjeljno, koliko otprilike? Da li ovargil da ubacujem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2020 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumeo sam da imas i neke ribe koje si uzeo od nekoga ko ih je drzao u još prljavijoj vodi. Izvini mozda sam pogrešno procitao. Obično sa novim ribama uneses i neke parazite ili bakterije na koje su te ribe imune ali drugim ribama mogu da naskode dok se ne priviknu. Samo se drži redovne izmene vode. Ako je stvar dramatična i ako se voda oseća kao ustajala bara ili na pokvarena jaja onda vise puta nedeljno. Ako je, kako kažeš, voda već dobra i bistra onda je jednom nedeljno 20 do 50% sasvim dovoljno. 20 % ako akvarijum nije prenaseljen, ako ribe ne prehranjujes i ako nista od hemije ne dodajes u vodu. Pročitaj malo o cikliranju akvarijuma, naći ćeš gomilu interesantnih informacija a i ceo postupak će ti biti mnogo jasniji. Ovako sam siguran da ti saveti koje ti dajemo deluju nepotrebno i suludo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AceXl
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Transilvanija

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2020 3:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Baia ::
Razumeo sam da imas i neke ribe koje si uzeo od nekoga ko ih je drzao u još prljavijoj vodi. Izvini mozda sam pogrešno procitao. Obično sa novim ribama uneses i neke parazite ili bakterije na koje su te ribe imune ali drugim ribama mogu da naskode dok se ne priviknu. Samo se drži redovne izmene vode. Ako je stvar dramatična i ako se voda oseća kao ustajala bara ili na pokvarena jaja onda vise puta nedeljno. Ako je, kako kažeš, voda već dobra i bistra onda je jednom nedeljno 20 do 50% sasvim dovoljno. 20 % ako akvarijum nije prenaseljen, ako ribe ne prehranjujes i ako nista od hemije ne dodajes u vodu. Pročitaj malo o cikliranju akvarijuma, naći ćeš gomilu interesantnih informacija a i ceo postupak će ti biti mnogo jasniji. Ovako sam siguran da ti saveti koje ti dajemo deluju nepotrebno i suludo.


Pa dobro si shvatio. Ta dva koridorasa su preuzeti i poslužili su kao piloti, ostalo je sve iz istog pet shopa, al oni su uginuli, ali ne na početku, već nakon gupija i zebrice.
Daleko od toga da mi djeluju nepotrebno i suludo, pročitao sam. Jedino, kažem zabrinulo me je to što se dešava i razmisljao sam da ih liječim, radim nešto. Prenaseljenost... pa ako idemo po onome 3l vode po ribici, naseljenost je okej.
Ono što je meni padalo na pamet pored tuberkuloze koju ste isključili jeste crijevni parazit.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AceXl
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Transilvanija

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2020 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda je više nego okej, nema miris osim onaj, kako da se izrazim, akvarijumski. I bistra je. Ne znam, jednostavno me plaši to crkvanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Avg 11, 2020 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda je super batali vodu, gledaj jedinke sad kako se ponasaju i vadi u karantin, ukoliko bi ih i dalje drzao sve zajedno, sto pre neku pojacanu hranu sa vitaminima (dodaj u povrce po par kapi sera fishtamins ukoliko mozes da nadjes trenutno ili im kapni direkt u vodu kad ih hranis da plivaju kroz to, kap dve ne vise).

Vodu menjaj po 25L svakih 5 dana narednih mesec dana, da ih navikned brze, koja ima dobar imunitet prezivece koja ne.. znam da ti je zao riba i da zelis da im pomognes, al gledaj sa druge strne imas mladj od tih muzjaka tako da ce sigurno neki slican da se pojavi kad odraste.

Nego jel ti se kupuje sledeci muzjak ili sledeci akvarijum? Twisted Evil Laughing

Gledaj da ti odnos bude 1:4 ili 1:5 kod gupika ako ih imas 35+ u akvarijumu, mnogo manje stresa za zenkice pogotovu ove koje se tek izmeste, jos jedna bitna stvar za smanjenje stresa je da nadjes neku biljku u kojoj bi se krile od muzjaka riccia, pistia, limnobium od plutajucih od zasadjenih gupi trava, HM, rotala.. one prave dosta zbuna i brzo rastu tako da ces vrlo brzo imati gomilu tih biljaka za potrebe zenkica.
U krajnjem slucaju nista nece smetati da imas pun akvarijum samo muzjaka. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AceXl
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Transilvanija

PorukaPoslao: Sre Avg 12, 2020 8:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Karantin je riješenje, nema šta. Pokušaću da nadjem kapi, pa da vidim reakcije.
25l mu dodje 1/5? Ma da, imam ih dosta, preko 50, ko zna šta sve tu ima jer su iz par okota, od 12-17 po okotu dobijem.
Kupuje mi se neki juvel od 350-400 litara
Što se trave tiče moraću još da nabavim, obići ću radnje, nema mi druge. Svakako će akvarijum da dobije na izgledu.
Pa ja bi pun akvarijum mužijaka. Ali taj proces razmnožavanja daje posebnu čar akvaristici, posebno je. Šteta što su ženke tako jednostavne. Logičnije bi bilo da je obrnuto Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Bar nije ono najgore, jer sam dolazio do svakakvih zaključaka i raznih bolesti Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Avg 12, 2020 8:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taman! Juwel za miks riba, a ovaj da ostane samo za muzjake! Laughing

Kazes jednostavne zenke? Baci pogled na http://www.akvarijum.org/forum.....ht=#227225 are Wink Moras da radis dosta selekcija da bi dosao do ovakve ribe, al veruj mi isplati se. Nadam se da ce kolega Anboy da azurira temu i da nas obraduje sa par novih fotki uskoro.

I da 25L na tvojih 125 je 1/5. Samo lagano i bez zurbe priroda je to daj joj vremena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AceXl
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Transilvanija

PorukaPoslao: Sre Avg 12, 2020 9:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Taman! Juwel za miks riba, a ovaj da ostane samo za muzjake! Laughing

Kazes jednostavne zenke? Baci pogled na http://www.akvarijum.org/forum.....ht=#227225 are Wink Moras da radis dosta selekcija da bi dosao do ovakve ribe, al veruj mi isplati se. Nadam se da ce kolega Anboy da azurira temu i da nas obraduje sa par novih fotki uskoro.

I da 25L na tvojih 125 je 1/5. Samo lagano i bez zurbe priroda je to daj joj vremena.


Mogu da se pohvalim da imam dosta zenki kao tamo Very Happy Very Happy ali ipak nije to ono.
To sam i razmišljao, čak možda da uzmem neki od 100l za mužijake, ovaj za ženke, i neki mali za ukrštanje, i da bude kotilica, a za juvel ko zna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
NARCOS
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2019
Poruke: 47
Lokacija: Istocno Sarajevo

PorukaPoslao: Sre Avg 12, 2020 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za taj novi juwel ja glasam za malawi ciklide Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AceXl
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2020
Poruke: 17
Lokacija: Transilvanija

PorukaPoslao: Sre Avg 12, 2020 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

NARCOS ::
Za taj novi juwel ja glasam za malawi ciklide Very Happy


Oskari, diskusi, malawi... sve mi se uzima Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gde ima da se kupi ranchu ribica? Weiss Baza Riba 0 Pon Jan 02, 2023 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Konflikt akvarijumskih ribica outworld Početak u akvaristici 5 Pon Jan 03, 2022 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License