Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Iznenadni borac. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dzo87




Registrovan: 29 Maj 2018
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Avg 14, 2020 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav dobri ljudi.
Kao sto naslov teme kaze,pre nekih mesec dana,iznenada i nenajavljeno dobio sam borca.Borac je stigao uz majusni akvarijum od 2L,bez filtera i icega drugog.Posto sam morao brzinski da reagujem,u najblizem pet shopu sam kupio malo veci akvarijum (9L),najmanji sobo hang-on filter i keramicke kugle za njega.Od komsije sam uzeo parce sundjera iz njegovog filtera i keramicke prstenove koje sam stavio u moj filter.Dolio sam odstajalu vodu i pustio filter u pogon,bez ikakve podloge i biljaka,uz nadu da ce jadna ribica preziveti.
Mesec dana kasnije borac je lepo napredovao,porastao, "obojio se".Svake nedelje sam sifonirao dno i menjao oko trecine vode.
Plan mi je da uskoro nabavim malo veci akvarijum (20L,prostor mi trenutno ne dozvoljava veci),u koj bih stavio hranljivu podlogu,zasadio bilje i pripremio odgovarajucu rasvetu.Imam par pitanja:
-Da li bi mi trenutni filter Sobo wp303 bio dovoljan ili bi bilo pametno da dodam npr jos jedan isti?
-na ovu litrazu buduceg akvarijuma (dimenzije 45*23*20) da li bi mogao da ubacim neke ribe dna,tipa koridorase,kuli kuli,ili da se zadovoljim sa puzevima?
-Da li bi kozice opstale sa brocem?
Kad stigne nov akvarijum i bilje kacim slike.
Srdacan pozdrav i svako dobro.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Avg 14, 2020 2:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Avg 14, 2020 7:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dovoljan ti je taj sto imas;
Mogu koriji tipa neki pigmejci, pande sitniji uglavnom, a mozes i "obicne" ako ti se vise svidjaju, pa kad prerastu menjaj ih za manje, kulije mozes ali obavezno zapusi sve prolaze da ne mogu da iskoce;
Kozice sa betom i mogu i ne mogu, zavisi od same bete kakve je naravi, ako mislis da se razmnozavaju ubaci HM (biljku) koji pravi gust zbun i mlade ce se sakrivati izmedju pa ce biti sansi za male.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Avg 15, 2020 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Generalno 20L je mali akvarijum, koji je dovoljan za borca, eventualno nekog korija i jednog ancitrusa, ja lično nemam lepo iskustvo sa kombinacijom borca i kozica, ali to ne mora da znači ništa, sve zavisi od naravi borca, moj je i korije ganjao po celi dan. Što se tiče filtera, ja sam uvek za spoljni filter ko ima mogućnosti, ali mislim da će taj tvoj biti dovoljan za tu litražu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolesni borac Alekss__00 Bolest 1 Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License