Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sta korigovati kada puzevima kucice bele? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vecina mojih puzeva ima belicasta ostecenja kucica izazvane dekalcifikacijom. Ne svi, naravno, ali primecujem da ih dosta to ima.

E sad, dodajem CO2 koji ide 24h, pH je oko 7.0. Prema odnosu KH i pH, CO2 u vodi ima oko 15-18mg/l.
Iskreno, cudi me da nemaju dovoljno kalcijuma za kucice, odnosno, imaju pH neutralnu vodu koja ne bi trebala da im razlaze kucice? Imam savsku, renibunarsku vodu. E sad, cuo sam da je beogradski vodovod nabavio nove uredjaje i koriguje pH vode pomocu CO2.

Mogao bih mozda nesto da im dodajem u hranu, ali je tu problem sto ih ja ni ne hranim, nego ih pustam da mi ciste akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Avg 15, 2020 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipina kost? Recne skoljke? Uginuli drugi puzevi, tj samo njihove skoljke? Krastavac/brokuli prokuvani? Pobacano po dnu psenica, pa koja krene da propada pojedu je ili ako kojim slucajem krene da klija pojedu mlade listove.. seckan badem na listice? Sta ti odgovara od ovoga? Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Avg 16, 2020 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehe! Very Happy

Pazi, uginule druge puzeve imam u izobilju i povremeno ih izmrvim i pomesam sa ostatkom dna pa se ni ne vide, ali svakako uticu na vodu. Izgleda da i to nije dovoljno.

Mozda sipinu kost?
Ali ne mogu da provalim jednu stvar - da li je problem pH neutralna sredina ili nedostatak kalcijuma u vodi? Ili je to uzrok->posledica posto ga pH7 malo razlaze?
Mi svakako imamo vec dosta kamenca u vodi, to ne bi trebalo da fali u Beogradu.

I drugo, ako malo podignem pH sa sipinom kosti, da li cu onda paradoksalno morati i CO2 da pojacam zbog biljaka, pa se opet vracam na staro? :-/ Malo sam se vec pogubio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Avg 16, 2020 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda ti se podloga previše ukiselila. Ubaci malo lomljenog korala u podlogu. Ali bukvalno malo i da bude lomljeni koral a ne neki aragonit.To će ti podići malo ph podloge i uneti element u tragovima. Prijaće i beskučmenjacima i biljkama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevima propada kicica gotika Ostali Stanovnici 4 Čet Mar 03, 2022 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prazne kucice od puzeva bane76 Tražnja 0 Sub Sep 18, 2021 9:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele tačke? SanjaP Bolest 2 Pet Mar 19, 2021 9:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kucice puzeva No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Feb 20, 2020 7:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License