Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Jacina motorne glave-Preporuke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djilepfc1970
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2020
Poruke: 39
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Uto Sep 15, 2020 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, koja je idealna jacina motorne glave za akvarijum od nekih 120 litara, filter je spoljni dvokomorni i pun materijala, znaci zelim pojacati-poboljsati filtraciju pa zato pitam da li se dobija nesto jacom motornom glavom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 15, 2020 8:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Sep 16, 2020 1:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

3-4 puta da okrene zapreminu akvarijuma maksimum 5 preko moze ali se gubi na filtriranju vode tj samo prolazi neobradjena voda i gubi se poenta filtera jer se delom obradjena voda vraca u akvarijum, al sve zavisi i od filter materijala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djilepfc1970
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2020
Poruke: 39
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Sre Sep 16, 2020 8:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto znaci da je motorna glava od 500l na sat sasvim dovoljna za moj akvarijum oko 100 litara i da je najbitniji filtracioni materijal.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Sep 16, 2020 12:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas tako filtrcija se poboljsava filter materijlom, ako redovno odrzavas akvarijum (peres cevi) pumpa do 500l/h sasvim dovoljna, ako cekas malo duze da se nagomila malo prljavstine pa se cevi zapuse gledaj slobodno pumpe i od 600l/h. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Sep 17, 2020 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su ti dimenzije filtera? Nije isto da li koristis pumpu od 500l/h na filteru 30x15x35 i na filteru 20x10x35. Na većem filteru tj filteru sa večim komorama možeš da koristiš jaču pumpu, dok ćeš na nekom malom morati da koristiš slabiju. Ako ozbiljno želiš da se baviš hobijem prvo što treba da raskristiš sa sobom jeste da ne gajiš matematičku formulu i simulaciju i da je svaki sistem priča za sebe.

Filter materijal treba da koristiš mehanički, biomehanički i biološki. Postoje gomila različitih filter materijali, bolji obično imaju veću površinu za naseljavanje bakterija pa ti takvog filter materijala treba manje. Količina bakterija koje imaš ne zavisi od količine filter materijala već od samoga sistema i raspoložive razgradive materije u njemu.

Filtraciji sistema možeš dosta doprineti ako imas dobar predfilter koji redovno čistiš, usisavaš dno i ograničiš hranjenje. I da jako bitna stvar one koji ti kažu da bakterije iz filter jako brzo umiru ako ostanu bez hrane nemoj da slušaš; ti su bežali sa časova pa sada poistovećuju bakteriju i sebe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 01, 2021 3:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad smo kod bakterija moze li link do teme ili clanka sa malo boljim objasnjenjima oko filtracije, bakterija i sl. Npr jedan pitao pre sto godina ovde za razliku izmedju baba serinih biopura i siporexa i razlika je da prvi naseljavaju aerobne bakterije a drugi anaerobne. Aerobne umiru ako je na primer taj biopur skroz potopljen u vodi ili kako. Da li anaerobne bakterije cim vadis filter materijal iz vode (radi retkog zapiranja npr) odma lipsavaju ili kako se to tacno odvija u praksi? Koliko, ovo me bas zanima, treba da se na primer na sundjeru ili bilo kom materijalu nakupe dobre bakterije u vec formiranom akvarijumu. Npr crkao filter pa je stavljen novi ili pri zameni filter materijala. Trazio sam ja ova pitanja na guglu na sprskom vrlo bezuspesno. Na engleskom nisam probao izvinjavam se posto znam da ima dosta frikova ovde kao i u svakoj zajednici. Izvinjavam se unapred na neznanju, sve sam ja kriv, samo opusteno i bez stresa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuke za akvarijumsko bilje andrija88 Početak u akvaristici 2 Sub Apr 21, 2018 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuke Luke1stofmyname Akvarijumi 4 Ned Dec 17, 2017 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum - saveti, iskustva, pr... marko_nbg Početak u akvaristici 4 Čet Dec 15, 2016 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 komplet preporuke Doksas Ostala oprema 68 Pet Feb 26, 2016 1:46 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License