Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povratak sa 226*50*60 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2020 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy evo ne stidim se da napomenem da sam od tebe skoro sve naučio!
Malo sam zardjao sad ali WD-40 i krećemo iznova!

Inače poznajem i Akvamanijaka..vidjamo se na nekim rodjendanima itd..

Vidim ja da ću imati extra dobru ekipu oko sebe..samo da ja pripremim sobu za aq pa da krene zezanje preko zime Smile

Malo pre sam nabavio i jedan dvosed..nadam se da je udoban pa da uz pivce komentarišemo jednog dana ovo moje staklence Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2020 10:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Sep 23, 2020 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče jezera,vidim da ima tema za to pa ću ga predstaviti jednog dana!
Za maketu železnice nema hahaha pa ko želi može pogledati na mom FB profilu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Sep 24, 2020 7:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, ja se javljam da doniram biljkice kad dođe vreme. Treba popuniti tu litražu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Sep 24, 2020 8:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bombadil ::
Evo, ja se javljam da doniram biljkice kad dođe vreme. Treba popuniti tu litražu Smile

E hvala druže puno Very Happy

Baia i ja trenutno razradjujemo strategiju oko podloge i skejpa pa ćemo odrediti neku listu biljaka za aq!

Trebam krenuti da spremam neke panjeve za pod vodu pa pošto je to prilično dug proces,biljke će morati da čekaju na red Very Happy
Kasnije ću priložiti slike panjeva koje imam..moram ići kod oca na selo da ih kuvam u onoj posudi za Čvarke Laughing Shocked

Danas krećem sa pločicama na mestu akvarijuma..foto izveštaj će biti takodje!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Sep 24, 2020 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molim te da do nove godine sve bude nastelovano, dolazim na pivo i u inspekciju😉
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Sep 24, 2020 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A valjda će biti..za par dana ulazi u prostoriju pa onda sve redom kako budem imao finansija!

Pumpu imam,staklo za filter imam trebam ga iseći i zalepiti..treba mi filter sadržaj posle toga!

Rasvetu takodje trebam nabaviti..biće do NG sigurno 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Sep 24, 2020 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u svakom slučaju, imaću uvek neku brzorastuću ili plutajuću da staviš za početak da rešava višak elemenata, a kasnije izbaciš, ako ti se ne uklapa.. Srećan rad Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Sep 24, 2020 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2020 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam par pitanja u vezi grana grančica drveća panjeva koje možemo naći u prirodi i iskoristiti za svoj akvarijum!

Da li postoji neki spisak nepoželjnih vrsta drveća koje nikako ne bi smele da završe u našoj vodi?
Kontam da Orah ne sme jer sadrži dosta Joda... šta je sa ostalim vrstama?

Takodje me zanima da li smemo zadržati koru drveta na nekoj grani?
Kora zna biti jako lepa.. 😁

Proces spremanja drveća za vodu znam samo me zanima spisak nepoželjnih i ovo za koru!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2020 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam napisao.. zaboravih 😒
Odlučio sam se za fazon biotop akvarijum, barem ću se potruditi da tako izgleda pa želim ubaciti dosta grana u vodu!

Trebam ići do kraja nedelje u jedno rajsko mesto kraj Gružanskog jezera u jedan potok da nakupim kamenja(okruglo)i pokupim pesak sa dna potoka!

Možda donesem i neko granje..biče to avantura od 170km u jednom pravcu 😎
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2020 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebalo bi da izbegavaš i zimzeleno drveće, pored oraha..
Takođe, drvo je najbolje da bude skroz suvo. Mislim na vlagu koju sadrži u sebi prirodno, ne na ono što upije iz reke.

Kora je jako lepa na drvetu, ali ne bih ti preporučio da je ubacuješ u akvarijum. Brzo se razgrađuje, utiče na hemizam vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2020 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da zimzeleno sam zaboravio da pomenem..ubog smole da!

Ok za koru.. baš šteta😒

Da to me zanimalo..suvo da pripremim je ok ali sirovo drvo nikako?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2020 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sirovo drvo će da ispušta sve te sokove u vodu, što ne mora da znači da će štetiti ribama, ali može da dovede do većih problema sa algama, a rasturanje skejpa koji je skoro postavljen i nije baš zabavan posao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2020 12:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledam sad neke Biotop snimke..imaju raznih grančica ali mi je zapalo za oko dosta lišća razbacanog po dnu!

E sad..zar ne bi trebalo da vadimo staro lišće iz vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2020 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta ces od riba da imas u akvarijumu? Npr ako ubacis plekostomusa/gibicepsa ili bilo kog L koji raste oko 30 cm moze kora da ostane, ako neces imati ni jednog L kojima kora znaci, onda je skidaj skroz.

Sto se lisca tice tu je da odrzava bakterije blackwatera, da ih hrani i da daje odredjenu dozu kiselosti, ako vidis da je po citavom dnu akvarijuma lisce to je moguce samo za fotku ili snimak, jer duzi vremenski period ako stoji moze se desiti odjenom mnogo sto sta negativno, naravno postoji sistem i gde moze da bude po citavom dnu ali to je gde je konstantna zamena vode (ne znam kako se zove taj sistem) gde je direkt odvod u slivnik, bez filtera.

Skoro sam par ulica od mene video dva panja malo poveca, ako su jos tu javljam ti gde su (trebalo bi da su ovde 44.809539,20.519727) pa ako imas volje/vremena da ih pokupis, mislim da bi makar jedan legao na te dimenzije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Povratak Hobiju Soulsack Ostali Stanovnici 3 Ned Mar 19, 2023 7:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak akvaristici Uros1999 Početak u akvaristici 0 Čet Jan 26, 2023 3:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak otpisanog Djile Akvarijumi 6 Čet Jan 31, 2019 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi biljni akvarijum, povratak akvar... boskonet Akvarijumi 18 Ned Dec 30, 2018 3:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka povratak gari1809 Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Okt 10, 2018 1:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License