Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Genetika kod gupika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chepik
Guppy Guru



Registrovan: 19 Feb 2010
Poruke: 115
Lokacija: Bulgaria,Vidin

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve ce biti deca ove dve ribe:

Image

Image

Ja mislim na nesto al che da saznam posle 4 meseca sad da vidim sta vi mislite.

jenska je iz neta ali lichi na moju moi su jos mladi promenicu sliku kasnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 8:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chepik ::
Kakve ce biti deca ove dve ribe:


evo odgovora: LEPA DECA Smile
mozda bi poprimile majcin oblik a njegove boje i crnu fleku na stomaku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi cije gene pokupe Wink Trebalo bi da budu partizanovci Wink salu na stranu iskreno neznam probaj pa nam reci rezultate Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chepik
Guppy Guru



Registrovan: 19 Feb 2010
Poruke: 115
Lokacija: Bulgaria,Vidin

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvite neke slike ima puno iz internet.
Ja chu da sacekam malo da se svi probude Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chepik
Guppy Guru



Registrovan: 19 Feb 2010
Poruke: 115
Lokacija: Bulgaria,Vidin

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Miroslav95 ::
Zavisi cije gene pokupe Wink Trebalo bi da budu partizanovci Wink salu na stranu iskreno neznam probaj pa nam reci rezultate Wink


Zna se chije gene ce da pokupe obe su ciste linije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde chepik stavi sliku da vidimo kako će da izgledaju. U tvoje iskustvo najviše verujemo. Tema je izuzetno uzbudljiva. Čestitam za ideju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chepik
Guppy Guru



Registrovan: 19 Feb 2010
Poruke: 115
Lokacija: Bulgaria,Vidin

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

den dva i che da stavim Smile
neka sacekamo mojda se javi neko a i ovako je uzbudljuvu Smile
izkustvo - pa ja predpolagm samo kakve ce da budu jos je mlada jenka sacekacu jos 2 meseca pre toga da je uparim s mujkarca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aca77
Akvarista



Registrovan: 05 Nov 2009
Poruke: 255

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislio sam da sad staviš sliku neke druge ribe koja izgleda onako kako ti predviđaš da će izgledati potomci od ove dve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dace bog lepe!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Uto Okt 12, 2010 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda nesto ovako, mozda sam lupio, ali ovo je samo kviz Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chepik
Guppy Guru



Registrovan: 19 Feb 2010
Poruke: 115
Lokacija: Bulgaria,Vidin

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kviz je i zato mislim da ce da bude zanjimlivo. Smile
Mojda i sredimo jedan razdel za slike krosova ako ima koj ih da radi i da slika Smile

A sada o tvoi otgovor Labeo.
Nikako neces dobiti ovakva riba moje slicna ali ne to liniju.
Ovo de si stavio mislim da je White Platinum RREA kao ova moja iz konkursa za oktober, kad uparis albino sa obcna (siva gupika) u purvom pokolenije F1 neces dobiti ni jedno albino zbog toga da je albino gen recesiven( sakriven).Dobices albino na F2 ali nece imati ovakve kao otac. Nakraju ce da saznas zasto.

Are da ja stavim malo svetlo u tunel Smile

Kakve gene ima mujkarac ???
Jasno se vidi da je to Albino sta je albino kod gupika - riba koju ima cuvene ochi i koju neje u mugucnost sintezirati melanin(curna Boia)
to je purvo de se vidi, sad drugo dali je telo pre perja obojeno jeste ima malo belo i juto ostali del nije obojen kao da je prozracen mislim da sam se setio zasto nije ubojen pa naravno ovo je albino mojda je ipak on ubojen sa ........

Toliko za mujkarca pa temu sam nazvao Mozgalica Smile

Are malo i o jenku, vidi se da zadni del tjela je curni to je Half Black linija, a sta se zna o nju da je ona X povezana (s X se oznaci jensku riba) i je dominatna (Dominaten - beleg koi lici nad sve ostale beleze).

Pa ja sam pocti dao otgovor Smile Sad kat pisem sve ovo pada mi na pamet da ovako moje mu razumeti i nauciti genetiku.

Idem ja na spavanje stavicu sliko sutra uvece na to sto ja mislim kakve ce su deca F1(purva generacia)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja mislim da bi ispalo nesto ovako:
Image
znaci, muzijakovo telo, zenkine boje, rep nije kao kod tvog muzijaka ali nemogu naci bas takav oblik...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Labeo Bicolor
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 07 Avg 2010
Poruke: 616
Lokacija: Sremska Mitrovica 022

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm... pa prvo sam mislio nesto kao Fricky... ocigledno sam se gadno za*ebao...mozda ovako nesto slicno kao Frickyjevo?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 10:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi slike cim budes imao malce ovo i mene interesuje sta ce ispasti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
v!KTOR
Akvarista



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 316
Lokacija: ELEMIR(ZRENjANIN)

PorukaPoslao: Sre Okt 13, 2010 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

labeo dali ove slikie sto postavljas su tvoje ribe ili???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se samo meni ovo desava? Mrest ... Likan Početak u akvaristici 3 Ned Sep 22, 2019 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su moje ribice skotne, pomoc (g... Likan Početak u akvaristici 11 Pet Sep 13, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Propadanje peraja pa uginuce gupika uki01 Bolest 4 Sre Sep 04, 2019 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupika pliva nepravilno Tajson Bolest 3 Čet Maj 30, 2019 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License