Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum bolan v.2 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2020 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo i najvažnije pravilo koje sam naučio u akvaristici - strpljenje. Dobro je da je novi rast zdrav, polako treba da dođe sve u normalu... Nemoj samo da menjaš doziranja u međuvremenu i drži se rutine... Redovno menjanje vode i mora da krene na bolje. Samo jako! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 17, 2020 8:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2020 7:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prošlo je 82 dana od formiranja akvarijuma i 20 dana od kako sam počeo sa tečnim đubrivom i algexitom.

Sad se već primećuje da ima nekog napretka na biljkama. Algi još ima na starim listovima nane, ali se pojavljuju novi koji su čisti.
Alternanthera se baš lepo oporavila , počeli su i mladi izdanci da niču, koje sam kao patrljke posadio u podlogu.
Myriophyllum aquaticum takođe tera nove izdanke.


Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 31, 2020 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tu nanu slobodno možeš da okupaš u rastvoru easy carbo i vode, 1l vode i 20ml easy carbo, ostaviš tako 15ak minuta, i nestaće ta bba za par dana.

Što se tiče ostalih biljaka, samo napred!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Sep 26, 2020 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

202 dana kasnije
Dodao sam nove biljke : Bolbitis heudelotii, Anubias gracilis,Myriophullum brasiliensis

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Sep 26, 2020 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno vreme sam bio nekativan po pitanju održavanja, akvarijum je skoro mesec dana bio bez CO2.
Ponovo sam se aktivirao, napunio bocu sa CO2, počeo sa Tropica djubrivom i EasyLife AlgExit-om, da se rešim crnih algi.
Interesantno mi je da su alge napale samo nane i imaih na dva kamena, a na pogostemonu i nomaphila nema ništa.
Crvene althernatere se još uvek drže. Jedno vreme su loše izgledale, ali se sada oporavljaju.




Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Sep 26, 2020 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Sep 26, 2020 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep akvarijumma Barbusi šou prave Very Happy
Ja sam njih uvek doživljavao kao neku nestašnu decu! Na njih su me osocirali! Ko želi uvek akvarijum u akciji...Barbusi su rešenje! Sve dok ne zabodu u mestu Laughing Kako sam se prepao prvi put kada sam imao susret sa njima Smile Mislio sam da su se pokvarili hahaha..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican. Bravo

Jel prezivljava mirofilum pored barbusa? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam primetio da ga diraju, mada mi listovi nestaju, kao da trunu.
Relativno je nov u akvarijumu, možda treba vremena da izbaci nove listove.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2020 7:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ovo je trenutno stanje.
Biljke lepo napreduju i alge se povlače. Ostalo ih je malo na nanama i na kamenju.
Nomaphila Stricta divlja, moram da je sečem svake dve sedmice, jer izlazi van nivoa vode ulazi mi u rasvetu.
Pogostemon Helferi raste kao korov, počeo sam da odvajam delove i da ih presađujem u prazn prostor oko panja i kamenja, videžemo kako će da se primi.
Alternanthera se potpuno oporavila, na šta je ličila pre 6 meseci, mislio sam da će potpuno da propadne.
Prilično sam zadovoljan kako biljke napreduju.

Jedino što mi ne uspeva je Myriophyllum brasiliensis.
Ubacio sam ga i u akvarijum sa kozicama, koji ima neku LED rasvetu, slabiji protok vode ali ni tamo nije uspeo.
Prvo izgubi sve listove, pomislim ajde iz rasadnika je, gde je uzgajan submerzno, međutim nakon što ostanu samo tanke stabljike ispliva na površinu.
Dva puta sam ga sadio , ni jednom nije uspeo.
Ili mu ne ogovaraju parametri ili ja nešto ne radim kako treba.

Što se tiče živuljki tu nema šta posebno da se doda.
Barbusi rastu i debljaju se. Hasemanije su sad malo u pozadini, ne dolaze do izražaja.
Imam 4 crne nerite, ali ih retko viđam, jer se preko dana ne pojavljuju, verovatno su se zavukle iza panja.
Po nekad neka izađe do prednjeg stakla, i to baš kasno noću, kada su sva svetla pogašena.
Imam i dosta malezijaca, koji nisu bili u planu.
Trenutno mi ne smetaju jer i oni noću izlaze, danju ih ne vidim, pa me ne iritiraju , za sada.
U akvarijumu sa kozicama imam 15tak helena, koje sam sačuvao iz prošle postavke, pa ću da ih prebacim ako situacija bude alarmantna.
Znam da ću time da žrtvujem nerite, zato ih i ne prebacujem još.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2020 7:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2020 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad znam ko ima zdrav Pogostemon helferi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2020 4:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pu,pu,pu da ga ne ureknemo Smile

Jos samo da provalim kako se presadjuje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2020 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast komplet je jako lepo a pogotovo tepih od Helferija najveći i najlepši koji sam video.
Trebalo bi da se kao i svaka stabljikasta seče i sadi i ako ima neke bočne korenčiće da su izbili sa stabljike onda ispod njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Jun 23, 2021 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sjajno. Biljke zdrave, k'o dren.
Svaka čast!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License