Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Dilema. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2020 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stanovnici akvarijuma su:
2 ancistrusa
6 corydoras paleatusa (2 albino i 4 obicna) i
14 barbus tetrazona (2 albino, 5 zelenih i 7 prugastih)
Akvarijum je star oko mesec i 10 dana stim da je sa ribama oko 10 dana.
Zadnje sam ubacio barbuse. Malo sam imao muku sa prilagodjavanjem ali su zadnjih par dana super bas ono sto sam hteo.
Dilema je sta sa corydorasima. Povukli su se potpuno. Hranu uzimaju super. Barbusi ih i ne diraju previse ne grickaju samo su vise radoznali.
Da li postoji sansa da se skroz priviknu jedni na druge ili da ih jednostavno vratim ili poklonim nekom? Ne bih zeleo da pate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 28, 2020 10:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2020 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Priviknuce se vremenom, mozes da ubacis vise biljaka kako bi se corydorasi malo sakrili, mada barbusi u tolikom jatu ne bi trebalo da ih diraju.

Ja imam 8 barbusa, 5 cory-ja plus jos neonke i ancitruse i sve je ok, barbusi se medjusobno vijaju ali nikog drugog ne diraju. Daj im vremena da se priviknu na novu sredinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2020 7:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao 6 barbusa i tri koridorasa. Barbusi su bili baš mladi. Zajedno su ubačeni u akvarijum. Akvarijum je bio srednje ubiljen. Koriji nisu preživeli ni 10 dana!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2020 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivo, potpuno razlicita iskustva. Sacekacu jos malo jer ih barbusi bas i ne diraju nego su ovi izgleda instinktivno preplaseni. Ne grickaju ih i slicno vec samo ponekad kad ovi kren prema povrsini barbusi zaplivaju ka njima ali brzo odustanu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2020 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd postavi neku sliku tog akvarijuma ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2020 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slike. Ali ja nikako ne umem da napravim sliku kako treba i ni jednom nisam zadovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2020 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo trenutak da smanjim sliku prevelika je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2020 12:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo akvarijuama.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2020 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje iskustvo je isto kao i Ayrtonovo. Jato od 15 barbusa u gusto zasadjenom akvarijumu, i ni to nije pomoglo.
Obrati malo paznju u narednim danima pa ako se proganjanje intezivira, ti izvadi korije napolje.
Ja sam isao tom logikom, da ce se njihova agresija smanjiti kako se budu navikavali jedni na druge, a bilo suprotno.
Morao sam korije da premestim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2020 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posmatracu ih. Za sada ih ne diraju kada ih hranim i kada su barbusi u mestu. Kada se vec onako razigraju koridorasi se sklone. Nema agresije ali mi se cini da koridorasima nije bas prijatno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 3:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljku u sredini, iseci i zasadi pored maticne, tako ce koriji da imaju da se sakriju ispood listova biljke, a mozes i par grana da dodas da se zavlace izmedju da imaju mir od barbusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 6:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljka u sredini je pustila dva pelcera sa strane koji neverovatno brzo napreduju. Cini mi se da se nekako i privikavaju jedni na druge. Desi se da ih pojure ali brzo odustanu. Dok su u zadnjem planu ne diraju ih, niti dok se hrane tada izlaze normalno. Jedino kad se zaigraju. Hvala na pomoci. Verovatno ce kad se jos malo ubilji sve manje obracati paznju na njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2020 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da podelim iskustvo za ovih nedelju dana. Mislim da su se apsolutno privikli jedni na druge. Koridoeasi sasa sve slobodnije ulaze ispod samog jata barbusa. Pojure ih ponekad ali im odmah nesto drugo skrene paznju pa odustanu. Nadam se da vise nece biti problema. Javicu kako se odvija situacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dilema oko izbora akvarijuma Radak Početak u akvaristici 2 Sre Feb 24, 2021 8:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dilema akvarijum Juwel ili Diversa Welt Početak u akvaristici 13 Ned Dec 16, 2018 11:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bakterijsko trulenje skrga - dilema -... Mark Bolest 13 Pon Nov 21, 2016 12:36 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka dilema oko ribica stojkess Početak u akvaristici 8 Sub Nov 05, 2016 1:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ishrana, kiseonik dilema stojkess Početak u akvaristici 2 Sub Okt 29, 2016 12:16 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License