Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 350l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Panta1991
Akvarista



Registrovan: 24 Sep 2020
Poruke: 12

PorukaPoslao: Čet Sep 24, 2020 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ljudi,

unapred izvinjavam se ako pitam neku glupost, nov sam i na sajtu i u akvaristici.
Resio sam da stan oplemenim jednim lepim velikim akvarijumom - 350l.
Akvarijum je postavljen, ima prelivnu pumpu Atman, grejac Atman 300W, Vazdusnu pumpu, takoreci sve sto su mi preporucili pri nabavljanju akvarijuma.
Formirao sam akvarijum na sledeci nacin:
-Ubacio hranljivu podlogu i pesak preko, postavio kamenje i biljke
-Napunio vodu (cesmusu), sipao EasyStart preparat i sacekao nedelju dana do nabavke prvih riba.

U akvarijumu imam sledece vrste riba: Ksifo, Gupike, Neonkice, Tetre (Fantom i White Fin), Trihogastere, Muljase i Cistace stakla (za sada nesto manje od 70 riba).
Imam 5-6 prirodnih biljaka i dve vestacke (vestacke sam ubacio da daju malo crvenu nijansu, jer mi je ova jedna crveno-zelena prirodna pocela propadati - listovi opadaju i javljaju se neke mrlje zelene po listovima).
Redovno koristim EasyCarbo da bi mi biljke u akvarijumu bile bolje.
Vec 2 puta sam zamenio 30% vode.

Na prvi pogled, sve funkcionise solidno (2 nedelje su ribe u akvarijumu). Ribe normalno jedu, plivaju, jedino jedan Ksifo je depresivan i stalno lezi na dnu u uglu.
Ono sto me zanima - imam utisak da pocinju da mi se stvaraju alge, da voda zeleni polako, iako se to ne vidi sa prednje strane kada pogledam akvarijum, vec sa bocne (veca dubina jer je akvarijum 140x40x70 (60)). Zeleo bih savet iskusnijih akvarista, kako bih ovo mogao da sredim? Zaista zelim da se potrudim oko ovog akvarijuma i bas bih voleo da mi voda bude kristalno cista unutra.

Znam da postoji gomila hemije koje bih mogao da koristim, nego ne znam sta sve zapravo smem da ubacim a da ne izazovem neki drugi problem.
Da li povecanje broja biljaka moze da resi ovo?

Unapred hvala!

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Sep 24, 2020 5:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Normalna pojava, akvarijum bez algi nije akvarijum, ali da ih kontrolises treba ti vreme i strpljenje, tj sacekaj da se ta biljna masa sama prosri do tada smanji fotoperiod i nabavi nesto od puzeva tipa teodoxuses ili koje vec nadjes nerite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2020 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Složio bih se sa Liscem, ništa ne može preko noći da se desi, svašta tu mora da se izdešava da bi sve to došlo na svoje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License