Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sigurno rranje biljaka od algi van akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djilepfc1970
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2020
Poruke: 39
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poz, posto imam problem sa crnim i zelenim vlaknastim algama, ove nedelju cu vaditi kamenje, drvo i sve gde vidim da ima crne alge, prokuvacu cistiti i tako dalje. E sad me zanima verovatno cu vaditi i bilje pa da vidim kako ga cistiti od algi i vratiti u akvarijum i ponovo saditi da mi ne propadne sve to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 12, 2020 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ces da se cimas previse, a neces nista postici, koje ribe imas u akvarijumu? Ukoliko su neke od izdrzljivijih da menjas svaka dva dana po nekih 30ak litara na tvoju litrazu direkt sa cesme, hlor ce ti pomoci kod algi i dodaj jos carbo koji imas bez profita. Ukoliko imas vatu dodaj u filter i menjaj je na svakih 4-5 dana i ako imas mesta uglavi neku sijalicu da bije svetlo u tu istu vatu kad ne gori u akvarijumu, da probas da prebacis alge i rast u filter ne da budu po akvarijumu. Jos jedna stvar, prilikom izvlacenja vode pri samom usisu zakaci cetkicu za zube ili neku drugu pa kad ostruzes sa kamena ili cega vec da se odmah usisa ne da se siri dodatno. Probaj i to to pre nego sto krenes da vadis, ali i kad izvadis sve racunaj da su ti i mikro delovi algi po podlozi tako da nju tesko mozes da ocistis u potpunosti, sem da je peces potapas pa peces ponovod (peces = susis).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
djilepfc1970
Akvarista



Registrovan: 01 Apr 2020
Poruke: 39
Lokacija: Knjazevac

PorukaPoslao: Pon Okt 12, 2020 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, imam nekoliko vrsta tetri, i ribe dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License