Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Potreban savjet! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LaBuxna
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2020 8:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prije svega hvala na odgovoru! Smile

Pa da imaju novi listovi, i da se biljke razvijaju ... razvijaju... to jeste sporo... i mjehurice nekad vidim ali jako rijetko... Mislim da cu ipak nadograditi vec postojece svjetlo, jer ima dovoljno mjesta da se uguraju jos dvije trake bez problema. mislim da cu i izbusiti rupu na poklopcu da bi provukao napajanje, ispred njih ima i neko zastitno staklo/plastika tako da mislim da ce biti sjajno!

samo bi te jos zamolio da mi malo objasnis oko tih 5050 5630 i 5730 led traka... koja je bolja, koja je razlika? i koju bi mi preporucio... vidio sam da jos imaju i neki adapteri za njih posebno pa nisam bas siguran sta je sve to...

hvala na razumjevanju Smile

P.S. I Lenjom Liscu hvala jos jednom... nisam mu se dugo zahvalio Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2020 8:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2020 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muhaha kakve ja sad veze imam? Wink

Molim i drugu put, jel si dolio vodu ili je i dalje kao na prvoj fotografiji spusteno par cm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2020 11:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onu koju možeš da nađeš Smile 5050 ili 5730 odrađuju posao drugi lako dostupni čipovi su mali pa ne daju dovoljno svetla za razvitak biljaka. To su ti dimenzije leda. 5730 daje više svetla od 5050 jer je izduženiji. Ima i većih ali mislim da im je cena nepristupačna i da se teže nalaze.

Boju uzmi ono sto ti deluje privlačno za oko. Obična bela će da posluži. Ako zeliš malo topline uzmi žutu traku. Imas po forumu i netu primera.

Prekidačka napajanje su najbolja na njima će oni mali dimeri da rade 100%. Ali za tih max 2m što ćeš iskoristiti moze bilo koje obično napajanje od 12v da posluži samo ako ima potrebnu snagu(postoje trake i od 24v).

Mislim da ti je to najpristupacnije resenje pa ako ti se svidi rezultat sa malo jačim svetlim razmisli o kvalitetnijoj rasveti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LaBuxna
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 12:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala...uskoro cu se pozabaviti oko toga, pa vam javim rezultate Smile

Lisac, jos uvijek je spusteno par cm, nemam nikakvog drugog oblika aeracije... ili kako se kaze vec... taj dio sam totalno previdjeo kad sam sastavljao sve... pa sam onda ostavio ovako.... da malo mjehurici vazduha plesu po akvarijumu Smile

prazna mi je baterija od fona trenutno, ali cim ga upalim slikam pa cu okaciti ovde da vidite ovo moje MILO I DRAGO cudo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LaBuxna
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2020 5:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poooozdraaav Smile

Evo novih problema evo novih dilema Smile

Telefon mi se pokvario pa ne mogu da uploadujem slike koje sam napravio sa nekim dodatinim pitanjima ali evo jednog na koje mi treba odgovor cim prije Smile

Kako ugloniti zelenu algu sa ricca fluitans... barem ja mislim da je to to... izgleda kao cupava mahovina, nema korjen i dobio sam je sa srimpima...raste kao luda Smile

e posto stoji u zednjem djelu akvarijuma blizu nekih drugih biljaka(ostavio sam da se srimpi sakrivaju i ribe ako im bude trebalo) medjutim ona je preplavljena nekom zelenom algom... koju nekad ribe hoce i da pojedu... izvadio sam je fizicki iz akvarijuma i zelim da je operem i rjesim te napasti... koji je najlaksi nacin da se to uradi....

HVALAAAAAA Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LaBuxna
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2020 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad sam primjetio da si se pojavile i neke malo cupavije alge! cak imaju i crne tackice koje su cupave. Da li treba da izvadim te biljke... strah me da se ne desi katastrofa! Zasto se to desava?

U akvarijumu imam jednog antija i 5-6 kozica, 10 malezijske puzeva, i jos nekog puza kojeg ja nisam stavio ali je on ipak tu... veciji je malezijskih i okrugao je...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2020 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ništa samo fizičko uklanjanje i strpljenje. Moguće da imaš više nutrijenata od onoga što treba biljkama pa alge bujaju. Što bi se reklo masa je keva. Čekaš da biljke pobede alge da ih bude onako masa...posle vidim iz komentara da hoćeš co2 i biće alge pod kontrolom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2020 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
za crnu čupavu algu možeš da koristiš 3% hidrogen, mada je to poprilično opasna operacija, pokušaj da odsijecaš listove . Filter ex-800 je i više nego dovoljan za tu veličinu akvarijuma. Šta si od materijala stavljao u filter ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LaBuxna
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2020 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na odgovorima Smile

pa ne bi bas da rizikujem ako mogu stradati ribice koje su se konacno oslobodile i divljaju po njemu stalno Smile U filteru su samo stvari koje su dosle sa njim. par spuzvi, keramicki prstenovi i plasticne kuglice. Bio je i aktivni ugalj, koji sam izvadio prije par dana jer se trosi vise od par mjeseci... pa dok ne uzmem novi bez njega radi. Jako cesto mjenjam vodu (najmanje 1 sedmicno promjenim 20-40%)

Uspio sam i da ufotkam da vidite o cemu se tu radi.

Image

Image


takodje sam stavio plasticnu mrezu jer mi gupi i skalari konstatno cupaju travu poju posadim... svaki dan nadjem bar 6-7 malih busjena kako pliva na povrsini... a podloga je dosta glinena... pa se jako lako cupa ta sitna trava.... nadam se da nisam pogresio.

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 8:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam problem sa crnom čupavom. I još uvek imam. Menjao sam filtraciju, osvetljenje, presađivao biljke na druga mesta u akvarijumu, ubacivao algare, Nerita puževe i ništa. Redovno iz akvarijuma izbacujem "zaražene" Bakope Monijeri i odsecam listove na Anubiji. Nisam probao sa hidrogenom, samo mi je još to ostalo. Borba se nastavlja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 9:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Toj mrezi tu nije mjesto. Ako je podloga glinena onda se biljka ne bi trebala tako lako izvaditi. Normalno je da ribe izvade po koju biljku dok jos nema korijen, ali je posadis ponovo i gotovo. Mozda je plitko posadis. Kod mene se crna cupava alga javlja na mjestu sa vecim protokom i slabijim svjetlom. Ima je toliko malo da je uopste ne diram. Mozda jos malo biljaka da pokupe visak hrane iz vode pa da tako rijesis alge.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 11:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje iskustvo sa crnom čupavom! Koristim Easy Carbo svakodnevno količina koja je u uputstviu, ali moro se biti uporan, sipam više od dva meseca svakog dana i povukla se skoro skroz, moj zaključak da mi je pomoglo, a može biti i da je samo vreme odradilo svoje...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vadi mrezu a pored eloharisa stavi po dva tri kamencica da ga drzi nedelju dve dok se koren ne razvije, ako se razvije i izbaci pelcere preko mreze a ti povuces mrezu napravices haos tj izvucices sve i mlade i stare biljke i dzabe se drzao mrezu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
LaBuxna
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Čet Nov 19, 2020 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro vece svimaaaaaaaa Smile

Doslo je vrijeme za co2 Smile skakljiva rabota...

Stigao je drop checker iz daleke kine... ocistim ga osusim, napravim kh4 vodicu (u litar destilovane vode 6g sode bikarbone, zatim 10 ml te vode u 490ml destilovane vode) sipnem 4-5 kapi ph testa... i umjesto plave (valjda sam trebao dobiti tamno plavu) dobijem tamno zelenu vodu... koristim PRODACtest ph 4.5-9,0 ...

Stavio sam sve to u akvarijum ...da vidim sta ce se desiti...

Da li sam negdje pogrijesio... pripremam ovaj kvasac i secer.. ali bi prije toga volio da sam siguran u cheker da je sve ok...

Hvalaaaaaa Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potreban savet MilanM Početak u akvaristici 2 Pon Mar 11, 2024 2:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savjet za akvarijum ogard Početak u akvaristici 3 Uto Nov 02, 2021 3:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban akvarijum Cici.bgd Tražnja 1 Sub Jan 30, 2021 9:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban višak riba sputnik8 Arhiva Malih Oglasa 2 Sre Dec 23, 2020 11:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savjet oko sirine Aq maslachak Uradi Sam (DIY) 10 Čet Jun 04, 2020 10:35 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License