Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Oživljavanje foruma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poštovani forumaši i usputni posetioci,

Već duže vreme se aktivnosti na forumu svode na kratka pitanja i odgovore. Nema tema predstavljanja akvarijuma, nema DIY tema, mresta.

Da li mislite da bi neko drugarsko takmičenje, igra doprinelo tome da posetioca bude više, imate li neke ideje kako bi moglo malo da se povrati ovo mesto makar malo na stari put?

Neka ova tema služi za predloge, iznošenje ideja za oživljavanje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 11:36 am Snimi Poruku Nazad na vrh

peconis
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2018
Poruke: 116
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 4:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mora to na malo moderniji nacin. Smile Kompletna modernizacija foruma, sa sajtom gde ce iskusniji pisate clanke ( i privlaciti posetioce). Pa onda placanje reklama, sponzorisan sadrzaj, serovanje sadrzaja po fb grupama, itd.. Posto vidim da se hobi sve vise razvija kod nas (pogotovo morska akvaristika), mislim da bi vlasnik foruma vrlo brzo unovcio ulozen trud.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 4:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad je bilo 150 aktivnih na forumu nedeljno, ni tada nje bas bilo aktivnih tema oko predstavljanja tj azuriranja tema.. sad kad je tri puta manje aktivnih, cisto sumnjam da ce stanje da se promeni. Ovde su informacije na FB su fotke gde skupljaju reakcje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislis sta se desilo sa ovim akvarijumom? Laughing

http://www.akvarijum.org/forum.....24364.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Niko neće da čita. Svi puste joutube da im neko prepriča prve tri pretrage sa googla.
U avgustu sam sastavio morski akvarijum, stavio ribu, korale obezbedio još korala od drugih članova i ponudio ga članovima za 2000-25000din, jer je trebalo rasvetu napraviti a toga nisam imao u višku, pod uslivim da zainteresovani predstave svoj postojeći akvarijum. Pogodi koliko se ljudi javilio. Da sam napisao za dzaba u oglasima javilo bi se standardnih 20tak grebatora.
Lep je forum samo su ga zamenile grupe u društvenim mrezama. Nešto malo sam pratio bio grupu od foruma na facebooku. Daleko je bila aktivnija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Sta mislis sta se desilo sa ovim akvarijumom? Laughing

http://www.akvarijum.org/forum.....24364.html

Zašto ne mogu da vidim ni jedan link?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
Niko neće da čita. Svi puste joutube da im neko prepriča prve tri pretrage sa googla.
U avgustu sam sastavio morski akvarijum, stavio ribu, korale obezbedio još korala od drugih članova i ponudio ga članovima za 2000-25000din, jer je trebalo rasvetu napraviti a toga nisam imao u višku, pod uslivim da zainteresovani predstave svoj postojeći akvarijum. Pogodi koliko se ljudi javilio. Da sam napisao za dzaba u oglasima javilo bi se standardnih 20tak grebatora.
Lep je forum samo su ga zamenile grupe u društvenim mrezama. Nešto malo sam pratio bio grupu od foruma na facebooku. Daleko je bila aktivnija.

Ne znam šta je ljudima pa se više lože na FB nego na formu foruma!
Forum je daleko bolja stvar ali ne znam stvarno Rolling Eyes Imaš i teme i sve lepo sortirano..čudni su ljudi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema leka apoteka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dragi moji drugari zivimo u vreme interneta gde je sve brzo odma i gde nemamo vremena da ikoga cekamo sa pojaom interneta vibera mesingera pojavili su se i INTERNET AKVARISTI ja sam procitao video na netu i ocu odma i sada netreba mi tudje misljenje iskustvo itd Ko je malo duze na ovom forumu setice se da je ovde bilo vrhunskih akvarista sa velikim iskustvom i znanjem (nebi da nikoga uvredim i sada ima )ali ima i onih iternet akvarista upravo takvi se trude da uniste i ovaj lep hobi i ovaj lep sajt NEKADA SAM menjao biljku sa nekim za na pivo sok ima 5 god kako snikim od akvarista nisam seo ja tebi biljku ti meni pare jedan drugome otmemo iz ruku i begaj svako svojoj kuci svom telefonu iternetu stavis oglas menjam biljku niko se nejavi stavis oglas poklanjam go...no eto ih 20 samo neka je dzabe i isto to go,,,,,sutra na nekom od sajteva prodaje sta reci ?DA LI POSTOJI SANSA DA SE POPRAVI FORUM postoji moramo prvo mi da se RESTARTUJEMO vratimo druzenju bez koristi samim tim i forum ce se RESTARTOVATI postati mesto za druzenje neko je pominjao FB znate li sto je lepse tamo? tamo je veci promet ljudi tamo je KUPI PRODAJ ja tebi ti meni pa ko koga zajebe ajde da postavimo pitanje sebi da li smo ovde da bi nekoga zeznuli ili ????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2020 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
U avgustu sam sastavio morski akvarijum, stavio ribu, korale obezbedio još korala od drugih članova i ponudio ga članovima za 2000-25000din, jer je trebalo rasvetu napraviti..


Kome si nudio za 25000? To ono ako prodje proslo je? haha

Zajebavam se znam da si nudio za neku sicu ceo sistem sem svetla. U slatkoj je skoro slicna situacija, retko ko ima da se nadje ko bi "plug&play" sistem, al ima ih vise nego u morskoj, jer dok se ne proba morska misli de da je mnogo teze, al dok objasnis ljudima izgubili interesovanje i za slatkovodni. Laughing

Peku ::
Da sam napisao za dzaba u oglasima javilo bi se standardnih 20tak grebatora.


Znam na sta mislis, imao sam post gde sam spomenuo da treba da udomim 4 bette (prosle godine) i jos po nesto na drugom forumu, naravno ciljna grupa bila deca, dok su se pojedinci koji posecuju forum jednom u tri meseca javljali ovde ne tamo, da njima dam te iste bette navodno, zbog mresta, dok znam da bi bile prodane za bruka pare jer su sve bile selektovane iz poljske uvoz zuto/plava kombinacija halfmoona spojen skroz od glave do glave, dobio ih na poklon al nisam imao gde sa njima i na kraju su zavrsile kod tri oca i jedne majke sve povratnici koji bi da zaraze decu sa akvaristikom.

Bruno ::
Zašto ne mogu da vidim ni jedan link?


Obrisi prvi http do drugog pa ostavi sve od drugog http na dalje..

@gotika pre par godina dok nisam bio bas bas radno sam probao da skupim par ljudi sa foruma sto ovog sto drugih (isto vezano za akvarkistiku) na adi uz kotlic i rostilj pojavilo se dvoje ljudi sa foruma, al bilo super, ja jos poneo neke biljke i ribe podelio dobar deo, deo vratio i tako.. tad je i bilo ljudi na forumu. Nazalost imam par poziva kod par ljudi, nikako da se organizujem da odem, a jos mi nude i biljke i ribe i akvarijume koje ne koriste za dz.. Laughing

Zalosno je sto se retko ko javlja od ljudi sa dugogodisnjim iskustvom i sto su isti otisli na FB, iz ko zna kog razloga..

Ovo sto kazes internet akvaristi, to vise godi prodavcima koji i prave te kratke video klipove i znam neke sajtove gde se neki od admina jako bune kad se spomene prirodni put bez hemije, u poslednje dve godine na tim istim nisam procitao post gde se ne spominje hemija od samog starta, al niko ne razmislja da je to nesto sto nije priroda i da je na kratke staze, pa ce im trebati druga hemija da potre prvu pa treca za drugu cetvrta za trecu pa opet prva za cetvrtu i tako u krug, za lep prirodan je potrebno vreme, na par sajtova/foruma imam ban na svakoj ip adresi sa koje sam bio logovan, a razlog je sto sam forsirao akvarijume bez hemije sto pojedinim adminima nije islo u korist (jer oni dobiju za dz od pojedinih sponzora neku opremu i tu hemiju na testiranje pa je i forsiraju) pogotovu sto sam forsirao lemnu minor da je bolja od svakog preparata i hemije protiv bilo koje zelene alge kad se pojavi u akvarijumju a da se cisti obicnim skimerom na hang on filteru sobo od 5€ dve nedelje cekanja, nego sa preparatom od 25€ (a trebaju i minimum dva) koji uspeva u 50% pod odredjenim drugim parametrima.. Laughing iskreno ko ih..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2020 2:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::


Kome si nudio za 25000? To ono ako prodje proslo je? haha


Hahaha... jednog dana ću naućiti da proćitam šta napišem pre nego što objavim.

@Lisac
Mislim da će ti alhemičari pre da ti poveruju da je ključ uspeha nositi gaće i čarape naopako pri promeni vode i doziranju nego da neće baš svaka biljka pored svake biljke i da prirodu na silu ne možeš promenoti niti stvoriti. Čast izuzetcima ima ljudi koji stvarno razumeju hemiju kontrolišu, kalkulišu i dodaju po potrebi i postižu zavidne rezultate.
Mnogo je se lepo upakovanih mački u džaku pojavili na tržištu. Dobar deo proizvoda je pitanje da li ičemu služi sem da pomogne da vreme koje uglavnom leči sve lakše prođe.

Jedan od najboljih snimaka koje sam slušao na youtube je bio pod nazivom: Kako je moj akvarijun tako čist. Čovej je rekao uvek se blista zato što uzmem četkice i ceo akvarijum pređem, pustim da se voda izbistri pa onda snimam za youtube. Ajde sada priznanje ko polira akvarijum pre slikanja za forum?

Ako vezu postavite pomću bbkoda i iz nje uklonite http:// da ostane samo www... radiće ka dobrom delu neta.

Oživljavanje foruma

Ovako:
[ url=www.akvarijum.org/forum/viewtopic.php?t=27261]Oživljavanje foruma[/url]

Nije neki gubitak vremena mada sam i sam grešan pa često odradim samo kopiraj/nalepi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2020 7:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

peconis ::
Mora to na malo moderniji nacin. Smile Kompletna modernizacija foruma, sa sajtom gde ce iskusniji pisate clanke ( i privlaciti posetioce). Pa onda placanje reklama, sponzorisan sadrzaj, serovanje sadrzaja po fb grupama, itd.. Posto vidim da se hobi sve vise razvija kod nas (pogotovo morska akvaristika), mislim da bi vlasnik foruma vrlo brzo unovcio ulozen trud.


Ovo je po meni pravi konkretan predlog, za dugorocno ozivljavanje foruma.
Neko instant kratkorocno resenje bi bilo da se stari clanovi kontaktiraju i pozovu nazad na forum. Npr. da predstave svoje nove projekte, azuriraju svoje stare teme...
To bi bilo moguce izvesti slanjem kruznih PPa neaktivnim clanovima od strane administratora i urednika, jer su profili na forumu vrlo cesto povezeni sa email adresama, gde bi oni dobili obavestenje o prijemu PPa.
Mislim da resenja mogu da se nadju, pitanje je koliko ima volje da se ista sprovedu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2020 7:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Sta mislis sta se desilo sa ovim akvarijumom? Laughing

http://www.akvarijum.org/forum.....24364.html

Šta se desilo sa ovim "kamenjarem"?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2020 7:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oho Smile
Iskreno, nisam očekivao da će ovoliko ljudi da komentariše. Za početak je i to nešto. Možda se nešto izrodi, a možda se mlati prazna slama Smile

Slažem se sa ovim što Goran kaže, fali više druženja, pa makar i ovog online forumaškog.
Ja, eto, svakog jutra volim da posetim forum i nešto sa njega čitam, a sve je manje takvih tema. Ne mora sve da bude ni preterano informativno, malo zabave, igre i druženja je isto deo foruma, a svakako bi neko nešto i naučio iz toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2020 10:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma uvek ima neko ko bi pisao Smile
Bitka izmedju foruma i FB ... uh. Mnogi forumi gube tu bitku. Ko ce dobiti rat ... videcemo Smile ( nadam se Smile ).
Facebook i grupe ... napisali ste uglavnom sve. Nisam ljubitelj tih grupa pa ih necu vise ni crniti. Postaje dosadno.
Ozivljavanje foruma ... Vidim ima predloga.
Evo upravo sada ... gledam ove vase poruke i iste citam. Ne da me mrzi da pisem i iznesem svoje misljene ... ne mogu da vao opisem osecaj. Tako je vec neko vreme. Vidim neku novu temu, procitam, hteo bi da odgovorim, zapocnem pisanje i ... i onda obrisem. Ma, odgovorice neko drugi ... E drugari, TO JE VELIKI PROBLEM DANASNJICE. Naravno, ne smatra sebe najpametnijim al nekada je dovoljno neko da zapocne odgovor i onda to ide "ko po slanini" E to hvali. Volja , vreme i volja ! E ovu poruku necu da brisem ... Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Oživljavanje kamena Peku Morska Akvaristika 5 Pet Jun 14, 2019 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nov clan foruma Nikola.M Upoznavanje 1 Uto Maj 31, 2016 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Link za najnovije komentare iz celog ... Kiko Obaveštenja 2 Ned Dec 20, 2015 12:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav svim clanovima foruma OskarIjaguar Upoznavanje 1 Pon Apr 06, 2015 2:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka predlog za unapredjenje foruma radisa89 Obaveštenja 38 Uto Dec 03, 2013 9:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License