Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Oživljavanje foruma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2020 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Gotika misim da je to jos teza tema nego da se forum ponovo aktivira haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2020 12:41 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2020 2:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono što forumu nedostaje je android aplikacija. Da bi se to desilo mora da se javi neko ko je ljubitelj akvaristike i rad je da napravi aplikaciju.

Dosta ljudi se buni za slike. Potpuno razumem. Na faceu bacite sliku on je smanji na stotinak kilobajta i ne kontate. Opet mora da se javi neko se bas loži na akvaristiku i ima viška vremena.

Forum pratim ne sećam se od kada. Prvi put sam se javio posle nekoliko godina posmatranja šta ljudi rade, pišu, kače... Sigurno nisam ni prvi ni poslednji. Gomilu ljudi, kojima sam pomogao sa biljkama, sa fragovima, savetima, predlozima šta da urade sa postojećom opremom da ne bi bacali pare... pozvao sam na forum. Na prste da prebrojiš ko se od njih javio i pokazao šta ima, šta radi... Mislim da znam zbog čega. Lepa reč mnogo znači. Od većine inovacija na forumu više bi značilo jednostavno: "Tu smo za Vas, da Vam pomognemo, da rastemo i razvijamo se, da uzivamo u prirodi i u isto vreme ulepšamo svoj dom". Mnogima je glupo da se jave i pokažu svoji 5-6 gupika, zlatnu ribicu ili sl. Kada se to promeni biće gomila novih ljudi, novih ideja i inovacija.

Ribice nisu više in. Sada su psi i mačke "u fazonu"; toliko su "u fazonu" da su prava tih životinja iznad drugih životinja. Sutra ko zna šta će biti popularno. Ovde dođu ljudi koji vole prirodu i životinje. Mnogi u Srbiji i regionu ne znaju da ribica živi duze od mesec, dva. Ma ne znaj ni šta je to životinja:

Image

Realno ne može se očekivati neki priliv novih članova. Ono na čemu može da se radi jeste zadržati one koji posete forum.


Poslednji put izmenio Peku dana Ned Okt 18, 2020 3:36 am, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2020 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili bar da se forum prilagodi i omogući pregled sa telefona, recimo Tapatalk, mislim da je i ovo neko ranije spominjao, ljudi bi verovatno brže odgovarali, što bi vremenom dovelo i do povećanja broja članova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2020 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Forum je OK i kada se čita! Zato i kada imamo makar 10/15 članova koji redovno pišu i kače slike svojih akvarijuma,forum ima smisla! Znači malo nam treba..to će podstaći druge da pišu i šalju slike o svojim ljubimcima Smile

Evo ja npr(glup primer Laughing )sam mislio da više ne predstavljam progres sa mojim novim akvarijumom a ovo piskaranje me je sad nateralo da nastavim Smile


Poslednji izmenio Bruno dana Ned Okt 18, 2020 10:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Skybuffalo
Akvarista



Registrovan: 08 Maj 2017
Poruke: 161
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2020 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je problem sto malo clanova koji eksperimentisu.Oni redovno postuju i uvek ih je zadovoljstvo citati cak i kad pisu onim stvarima koje ne planiram da drzim( morski, ciklidi) ali ne mogu samo oni odrzavati forum.

Druga grupa su tihi clanovi poput mene.Sta ja imam da pisem kad imam tri kripte i osnovne vrste ribe.Nista ne doprinosim razgovoru osim kad mogu da pdoelim neki osnovni savet apsolutnom pocetniku.

A treca grupa koja bi trebalo da je najaktivnija su upravo ti pocetnici koji ili kupe akvarijum, ribe, sve postave i onda se nesto lose se desi pa kazu prodavac je kriv umesto da prvo dodju ovde i raspitaju se.Nije akvarijum hleb pa ga kupis iznenada.

Ili jos gore veruju jutjuberima koji prepisiuju tri ista clanka i nigde ne pokazu uspesan primer toga sto pricaj (cast izuzecima) .Prica kako mozes sest babusa u 50 litara i uzgajanju komplikovanih biljki a iza njih akvarijum sa anubijama i tri ribe.
Ili oni koji pricaju o jeftinim svetlim od 100 dolara sto ne moze da se prevede u nase uslove umesto da dodju i pitaju one koji su uz nase budzete i nasu ponudu opreme pravili dobre rezultate.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2020 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Puno toga je već puno puta napisano, pokriveno je mnogo tema, pa se i ne može očekivati progres na tu stranu... Treba tražiti drugi put. Eksperimenti su uvek zanimljivi i imamo tu Lisca koji je raspoložen da takve stvari radi, a i piše o njima.

Neko je gore pomenuo takmičenje. To bi moglo da bude zanimljivo, ali da nađemo neku formu koja nije prosto kačenje slika na jednu temu predviđenu za to.

Ja imam ideju za tako nešto.
Da se takmičenje odvija tako što bi u njemu učestvovala kompletna tema predstavljanja akvarijuma i to da važi od dogovorenog datuma, kad bi se u naslov teme unela skraćenica koja predstavlja učešće na takmičenju. Takođe bi se mogao odrediti rok do kada bi trebalo postaviti konačnu fotografiju akvarijuma, koja bi nosila najviše bodova.

U temama bi smo pomagali jedni drugima, da sve ostane u drugarskom duhu, a pobednik bi npr. mogao da od ostalih učesnika dobije po nešto iz njihovih akvarijuma koje su predstavili (biljku, ribu, kamen...)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2020 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BOMBADIL dao si mi ideju sto nebi smo slicno onome sto radi HORUS radili i mi ovde ima dosta pocetnika sto im nebi pomogli savetima opremom biljkama
tipa tema
FORMIRAJTE MOJ AKVARIJUM
pa onda nasi predlozi slike nacrt BILJKE NEKI KAMEN OPREMA
i kako bi smo mi to sa sto manje srestava ti akvarijumi ako opstanu pred novu godinu moze da idu na takmicenje ko dobije najvise glasova pobednik
pobednik vodi one sto su mu pomogli na pivo sok slike obavezne (tako bi smo se upoznavali vise druzili )NISTA NIJE NEMOGUCE
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2020 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Bombadil znaci predlog kao sto je bio HAS pre par godina, de nam je kolega koliko se secam osvojio lepe nagrade.. samo mislim da su oni imali nekog boljeg sponora, ne nekolicinu entuzijasta koji bi da odrze forum zivim.. ko riba na suvom se koprcamo.. Laughing

Mada.. vidis mogli bi sponzori da se aktiviraju i kontaktiraju da li su voljni da obezbede makar jedan mini akvarijum od oko 50L i sa nekom mini opremom tipa do 100€, naravn osnovni sistem bez co2 itd, pa da se aktiviraju i ucesnici, al opet pre toga mora i admin i makar dva moderatora da se aktiviraju na istom forumu, pa mora da se odredi i par ljudi koji bi bili sudije (e sad je tu diskutabilno, jel i oni imaju pravo da ucestvuju ili ne) ili mislis da samo ljudi glasaju koji su na forumu (cak i slucajni prolaznici koji nemaju predstavljene svoje akvarijume, cak i da su se registrovali na forum posle pocetka takmicenja) ili i jedno i drugo?

Pravila, pravila.. da bi me udavila.. Laughing

Mora sve da se razradi mnogo pre samog pocetka..

Npr iskreno bih voleo da vidim Horusove sekcijase posle ovoliko godina da udju na takmicenje, mozemo odatle da krenemo, tj napravimo mini takmicenje samo za njih, pa ukoliko je i on zaiteresovan da im podeli predlog, a nagrade za pocetak sto kazes od nas aktivnih da idu biljke, ribe, hard i oprema sta vec od viskova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2020 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muhaha preteko me gotika.. Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2020 3:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, pratim forum od kad sam oformio akvarijum, sto se tice saveta i korisnih tema mislim da nema mnogo da se doda jer je manje vise sve pokriveno. Ja sam napravio bas mnogo pocetnickih gresaka i nakon toga nasao forum i ispravio skoro sve i dobio jedan za mene lep akvarijum, a pri tom i naucio mnogo i o stvarima do kojih jos nisam stigao sa mojim akvarijumom.

Prva stvar koja me odbija od ovog foruma, a i od mnogih drugih, je sto nije prilagodjen za mobilne telefone. Druga je ogranicenje za velicinu fotografije. Te dve stavke su morale biti prevazidjene pre minimum 6-7 godina.

Forum je izradjen sa phpbb 2.0 verzijom ako sam dobro primetio, ta verzija je izasla 2001 godine, a vec krajem 2003 godine 3.0 verzija za koju postoje teme prilagodjene svim ekranima, koje izgledaju daleko bolje i modernije, i koje kostaju oko $20 sto mislim da uopste nije mnogo.

Sto se tice velicine fotografija, ljudima je potrebno da otvore forum na telefonu, svoju temu, kliknu na "Ubaci sliku", izaberu kameru ili galeriju, potvrde i da tu zavrse pricu oko fotografije.
Web hosting sa vecim ili cak neogranicenim prostorom za skladistenjem vise nije tako skup, godisnja cena za hosting bi iznosila $50-$100.

Ne znam kako se uklapaju iznosi od sponsora ali na godisnjem nivou ako bar ovo ne mogu pokriti onda takvi sponzori vise sputavaju nego sto pomazu forum, jer uz sponzorstvo uvek dolazi i zabrana reklamiranja drugih radnji, proizvodjaca i slicna pravila.

Mislim da aplikacija nije potrebna a ko zeli uvek moze da koristi tapatalk, postoji ekstenzija za forum koja to omogucava.

Nakon sto se stvore novi uslovi za korisnike gde bi olaksano koristili forum, narocito na telefonima, onda moze da se krene sa pokusajima da se posetioci pretvore u clanove, a clanovi da budu angazovaniji. Tu bi moglo biti sve ovo sto je vec navedeno, nagradne igre, izbori za najlepsi akvarijum, sve to uz obavezno predstavljane akvarijuma, nagrade za aktivnije clanove, kako bi ljudi vise komentarisali i samim tim podsticali nove clanove da azuriraju svoje teme. Mogu se i dodati nove kategorije i teme, ali to treba da bude posebna diskusija.

Bilo bi dobro da se izdvoji deo sa aktuelnostima u domacoj akvaristici, ukoliko kod nas ima sta da ispuni tu kategoriju. Takodje da se mozda otvori kategorija za odgajivace, i da se to razvrsta po gradovima npr. Znam da postoje oglasi ali ovako bi ljudi mogli videti sta sve moze da se nadje u njihovom gradu, jer mnogi ne znaju gde da traze ribe, biljke, dekoracije, narocito ribe jer sa njima postoji problem sto se tice prevoza, jer nase kurirske sluzbe bas i nisu pouzdane, a mislim da i ne prihvataju posiljke sa zivotinjama, mada za ovo nisam siguran. Npr u Subotici ima samo jedna zvanicna radnja koja prodaje ribe i biljke, dok ima sigurno vise njih koji imaju mini odgajivacnice, za koja ja ni ne znam. Sigurno je takva situacija u vecini gradova, dok mnogi gradovi/opstine ni nemaju zvanicne radnje neko moraju da idu 50+ km da bi kupili neke ribe ili biljke.

Drustvene mreze treba iskoristiti da se ljudi sa drustvenih mreza vuku na forum. Ni ja ne volim te grupe na fb jer su pretrpane glupostima i sve je trenutno, objava, par komentara ide u zaborav, dok na forumu sve ostaje, kategorisano je i sve moze da se pronadje.
Treba reklamirati najinteresantnije teme po drustvenim mrezama, izvuci nesto sto ce privuci paznju ali da isto tako privuce da se klikne na link ka forumu. Moze se tu iskoristiti i fb i instagram, mozda cak i tviter.

Ja sam voljan da pomognem oko tehnickih stvari, nisam dugo radio sa forumima ali mi nece biti mnogo potrebno da pohvatam sve jer se bavim izradom sajtova. Voljan sam i da osnovni sajt uradim da to bude u skladu sa vremenom, jer sam sajt kad se poseti daje utisak zastarelosti i verujem da mnoge odbije da se ozbiljnije posvete citanju foruma, ukoliko uopste stignu do foruma.

Za sve ovo je potrebna podrska vlasnika/autora sajta i foruma i sponzora. Kasnije bi bili potrebni i aktivni moderatori, narocito oko novih tema i nagradnih igara, jer veca angazovanost korisnika lako moze da dovede do spamovanja tema npr.
Ja mogu da ponudim pomoc sto se tice tehnickog dela, finansijsku u ovom trenutku ne mogu a znanja mislim da nemam jos dovoljno da bih nesto znacajno doprineo, osim sto mogu da savetujem pocetnike da izbegnu greske koje sam ja pravio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2020 7:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragi akvaristi, idemo polako ka nečemu Smile

Ima zainteresovanih ljudi dovoljno, pa sad... 'ajde da ne bude ko što uglavnom se u našem narodu dešava, buka na početku i onda kud koji mili moji Smile

Sviđa mi se ideja da takmičenje bude za sekcijaše koji prolaze HORUSovu školu akvaristike, ako ih ima dovoljno, to bi bio jedan doprinos foruma njegovoj sekciji, a i način da se oni uključe u forum.

Što se tiče ocenjivanja akvarijuma, mislim da ne bi baš svaki prolaznik trebalo da ocenjuje akvarijume i utiče na rezultat, kao i da sudije/ocenjivači učestvuju. Ukoliko ovo lepo prođe, može se organizovati drugo takmičenje za drugu grupu(kategoriju) učesika, pa tako da imamo dešavanja preko cele godine. Možda da se čak dogovaramo i osmislimo kalendar koji bi pokazivao kada bi se i po kojim pravilima šta dešavalo, pa da se zainteresovani pripremaju. Opet da sve to ostane na nivou druženja, a ne preterano opterećujuće. Sponzori ako se uključe, ok, biće lepše... Ipak, možemo i bez njih da napravimo nešto lepo i zabavno, kao društvo koje u kafani igra pikado Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2020 8:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako hocemo da se neka od ideja sprovede, neophodna nam je dalja saradnja sa vlasnikom foruma. Vidimo da ima ideja, a i spremnosti clanova da ucestvuju u njihovoj realizaciji.
Ako Dragang zna i moze da ovaj forum modernizuje i poboljsa, ne vidim zasto ne bi dobio podrsku autora. Ne mogu da pomognem u tom delu jer se ne razumem u izradu sajtova, ali rado bih ucestvovao
nekom donacijom, verovatno bi se pojavilo jos clanova koju mogu da pomognu na isti nacin.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2020 10:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

LenjiLisac ::
Sto se reklama tice pisi, jedini moderator koji nam je aktivan je sam napisao da ga mrzi da pise tako da neces dobiti opomenu al mozda ce post biti obrisan post, jer voli i svoje postove da brise. Razz


Very Happy Very Happy Very Happy vise brisem svoje nego li tudje poruke Very Happy . A pazi, retko koju poruku nekog clana obrisem. Uglavnom se premesti u odgovarajuci odeljak i to je to. Naravno, ovde ne ubrajam odgajivace koji bi besplatnu reklamu a da nisu doprineli forumu tj clanovima Smile . Jedno vreme zaista nisam imao vremena da provodim toliko ovde kao pre toga. Obaveze, jedan posao, drugi posao, jurnjava za svim i svacim tako da se i litraza smanjila na minimum. Zivot Smile

Jos odavno smo se dogovorili da poruke odgajivaca koji ucestvuju u temama, koji su voljni da podele znanje sa pocetnicima i ostalim clanovima ne diramo tj ne brisemo. Naravno, svima je u interesu. Medjutim, kada neko nalupa 10-tak poruka i onda krene sa prodajom ... naravno da ce se takav udaljiti. Vecina istih je vec u nekom dogovoru sa nekim adminima sa drugih akvaristickih forumima.

Teme i problematika kao sto su kamenje, ribe , biljke, alge ... ne znam sta tu ima novo da se napise a da nije vec napisano. Neka pitanja su toliko puta napisana da prosto odgovor je tu, u svakoj drugoj temi. Slazem se da treba pisati ali spamovati svaku drugu temu sa istim odgovorom ... Sad . Zato FB grupe imaju posecenost, Instat pitanje, brz odgovor svi ocekuju. Niko nema vremena da procita duzi tekst zasto se odredjena alga javlja ! Zasto kamen koji ima reakciju na kiselinu moze u akvarijum sa odredjenim ribama !? Da li je riba trudna ... Znam, jedan deo vas ce krenuti sa prozivkama i idejama ali ljudi, razumem kada neko ode kupi detetu kuglu, zlatnu ribicu .. i onda krenu problemi al ne razumem kada neko planira, ulaze i na kraju se ispostavi da nije ni "zagrebao" povrsinu osnove akvaristike. Ok, 100 ljudi 200 cudi ...

Forum i platforma - velicina slika - Tapatalk - preusmeravanje ... tu moze samo admin da vam odgovori. Da li , zasto , kada ???

U zadnjih par godina otvoreno je nekoliko novih foruma. Naravno, prazni forumi pa se pise sve i svasta. Svaka tema ima svoje pratioce i forum zivi. Neki su otvoreni samo zbog samoreklamiranja ... narode, shvatite da se vodi mali rat iza kulisa . Tu su razne grupe koje bi da ostvare svoje ciljeve. Nije nista novo da se pojedini forumi namerno miniraju. OK, to je nesto postalo normalno iako mislim da je izopaceno i glupo. Na kraju krajeva svima nama je isti cilj, parce stakla, flora i fauna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2020 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam spreman da pomognem, radio bih koliko stignem da odvojim vremena pa to ne bi bilo gotovo bas za par dana ali moze da se uradi i forum i sam sajt.
Potrebno je da mi se admin javi.

Slazem se da je sve receno, eventualno neki tekstovi mogu da se izdvoje na sam sajt, kao sto je i sad uradjeno ali treba da to bude lepse uradjeno.

Ocenjivanje/takmicenje treba da bude razdvojeno na ziri i obicne smrtnike, gde bi ziri bio sastavljen od nekoliko najiskusnijih clanova. Tako obicni prolaznici ne bi bili iskljuceni, jer je cilj da se i oni angazuju da forum bude aktivniji, a opet ne bi sve zavisilo od ocene prolaznika kojem se mozda svidjaju morske skoljke u slatkovodnom akvarijumu i slicne stvari.

Nove kategorije i teme treba da budu namenjene angazovanju neaktivnih clanova i neregistrovanih posetilaca, jer stvarno mislim da nema mnogo toga da se doda sto vec nije napisano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2020 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="nikouro"][quote="LenjiLisac"]Sto se reklama tice pisi, jedini moderator koji nam je aktivan je sam napisao da ga mrzi da pise ......

Veliko hvala i Liscu i nikuro ZA ISKRENOST,TO JE OD VELIKOG ZNAČAJA DA BI SAJT OPSTAO, a opstaće nekome za džaba
a da ni prstom ne mrdne, ali neka opstane. cestitka


Poslednji izmenio sputnik8 dana Pon Okt 19, 2020 4:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Oživljavanje kamena Peku Morska Akvaristika 5 Pet Jun 14, 2019 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nov clan foruma Nikola.M Upoznavanje 1 Uto Maj 31, 2016 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Link za najnovije komentare iz celog ... Kiko Obaveštenja 2 Ned Dec 20, 2015 12:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav svim clanovima foruma OskarIjaguar Upoznavanje 1 Pon Apr 06, 2015 2:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka predlog za unapredjenje foruma radisa89 Obaveštenja 38 Uto Dec 03, 2013 9:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License