Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Oživljavanje foruma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2020 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Džizus Krajst!
@Dragang
Kad se budeš cimao oko foruma javi ako zatreba pomoć oko automatskog smanjenja slike pri postavljanju. Jedina od retkih stvari koja me više nervira od kucanja koda je bespotrebno velika slika.

@Svi Članovi
Vidim da pričate o drugim aktivnim forumima. Može veza u pp. Prostao sam znatiželjan jer sam mislio da je sve ostalo mrtvo i napušteno.


Poslednji izmenio Peku dana Pon Okt 19, 2020 10:38 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2020 10:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Very Happy Very Happy Very Happy vise brisem svoje nego li tudje poruke Very Happy .


Dobro sam procitao, al sam malo.. sve u saljivom smislu, nadam se da nema ljutnje. Smile

nikouro ::
A pazi, retko koju poruku nekog clana obrisem. Uglavnom se premesti u odgovarajuci odeljak i to je to. Naravno, ovde ne ubrajam odgajivace koji bi besplatnu reklamu a da nisu doprineli forumu tj clanovima Smile . Jedno vreme zaista nisam imao vremena da provodim toliko ovde kao pre toga. Obaveze, jedan posao, drugi posao, jurnjava za svim i svacim tako da se i litraza smanjila na minimum. Zivot Smile


Odavno nije brisan ni jedan post makar poslednjih godinu dana, tj od kakko sam da kazemo (polu)aktivan, ponovo, kao sto kazes obaveze sve nas stignu kad tad, kod tebe su manje litraze kod mene sve suvo.. Laughing

nikouro ::
Jos odavno smo se dogovorili da poruke odgajivaca koji ucestvuju u temama, koji su voljni da podele znanje sa pocetnicima i ostalim clanovima ne diramo tj ne brisemo.


Nazalost niko da se oglasi povodom svojih odgajivacnica, makar da ljudi znaju gde je ko u kom gradu ili delovima gradova.. valjda ce da se javi par, bilo ih je al utihnuli i oni.

nikouro ::
Forum i platforma - velicina slika - Tapatalk - preusmeravanje ... tu moze samo admin da vam odgovori. Da li , zasto , kada ???


Znaci iz ovoga mozemo samo da zakljucimo da, po moderaratoru, saljemo privatne poruke adminu i to po tri komada svako prva je sa pitanjem da li, druga zasto, a treca naravno kada.. Razz Laughing mada ukoliko vas mrzi da pisete tri porue dovoljno je samo copy/paste ovaj link ka ovoj temi iznad da se prosledi PP Bojanu pa da vidimo sta ce bit ili da dogovorimo sat vreme datum da uradimo to odjednom da mu zapisti telefon bas bas.. mada ako je ugasio notifikacije i nije povezan.. Laughing Sad cu da dobijem opomenu, jer previse cackam.. Razz

Al aj ozbiljno nek neko ko je u grupi na FB zalepi link ka ovoj temi, da nisam izasao iz iste vec bi je zalepio pre par dana..

nikouro ::
... narode, shvatite da se vodi mali rat iza kulisa . Tu su razne grupe koje bi da ostvare svoje ciljeve. Nije nista novo da se pojedini forumi namerno miniraju. OK, to je nesto postalo normalno iako mislim da je izopaceno i glupo. Na kraju krajeva svima nama je isti cilj, parce stakla, flora i fauna.


Svi znamo sta je i kako je, nazalost kod polovine je cilj profit, a ne uzivanje u delu prirode.

Peku ::
@Svi Članovi
Vidim da pričate o drugim aktivnim forumima. Može veza u pp. Prostao sam znatiželjan jer sam mislio da je sve ostalo mrtvo i napušteno.


Moze veza i ovde, nece nikouro da brise, a ostalih nema.. haha ..nema aktivnih, mislim ima kad neko ne dobije odgovor ovde za dan posalje i tamo isto pitanje, a biobio i mandic valjda komentarisu jedan drugog a ubaci se i rasta s vremena na vreme na biljnom, umalo da zaboravim i aquamaniac koji je redovan jednom godisnje kao i ovde sa novim takmicarskim Laughing, mislim da ce danas da prsti od akvrivnosti kao nikad do sad jer je biobiou rodjendan (pise sa strane), pa se mozda malo aktiviraju.. Laughing ..ko ne zna o cemu pricam, ima link (koji radi Very Happy) na dnu pocetne stranice gde pise - moj biljni akvarijum - najbolji komentar koji sam tamo nasao je - sta da citam 20 strana koje ste se vi raspisali o zemlji za cvece kad sad svi koristimo soil - haha

E, a sad jedna super ozbljna stvar sto se tice buduce nagradne igre ili cega vec, par ljudi se javilo da donira billjke i kojima sam rekao sta ce biti uradjeno sa istim, al ne znam zasto ste bas izabrali mene al ok cenim i postujem vasu odluku, tako da cu videti da se kako tako organizujem da ih preuzmem i da ih ubacim na emerziju da stoje dok se/ako zazivi deo oko nagradne igre itd, naravno sav visak biljki koji ce da se donira u te svrhe ce biti fotografisan zabelezen i evidentiran u posebnoj temi, da ne bude kasnije da su iste biljke prodate itd, a najbitnija stvar dok se bude cekalo na igru veci deo biljki ce da se razmnozi pa ce opet biti viskova za neke pocetnike bez biljki, naravno racunam na ove brzorastuce korove, ukoliko kojim slucajem neka pocne da truli i da joj nema spasa bice svi obavesteni sa fotografijama, da opet ne dodje do slucaja i misljenja da je biljka prodata, a receno da propala.. ukoliko i stvar oko nagradne igre propadne itd dace se oglas u podforumu na poklon i cekace se pocetnici ili ljudi koji bi da krenu da se bave biljnom akvaristikom ili neki povratnici koji bi da uzivaju ponovo, ali vec sada napominjem da prilikom traznje biljki za vas akvarijum iz donacije koja je bila predvidjena za nagradnu igru necete moci da dobijete sve koje zelite i u kolicini koju zelite, razlog je sto cete prvo da date opis akvarijuma i koji vam je dalji plan (onih 10 poruka sto se iz prolaznika postaje akvvarista na ovom forumu, ali ovo je jos u temi razrade za sada neka ga ovako) pa da dobijete samo biljke koje bi vam sigurno uspevale, a ne da dobijete pa da vam propadne, nadam se da me razumete o cemu pisem, e sad jos jedna stvar kada budu deljene ako i jedna poruka tipa 'ko je tebi dao pravo da sortiras i delis biljke, sto si poslao ovu kolicinu, malo je,daj toliko i toliko' i/ili nesto uvredljivo, momentalno cu sve iste spakovati u blender i samleti ih na snimku a onda i objaviti, bilo da je zelena koncasta alga ili buca u donaciji svaka ulazi u blender (naravno da niko nece da donira zelenu koncastu ali da se razumemo da je potpuno ne bitna donacija tj vrsta biljke/i), ukoliko sam mogao sa mojim bucama, moci cu i sa ovim da uradim isto ukoliko ih bude, jer te biljke su ljudi dali/dace kao visak kod sebe u akvarijumu umesto da ih jednostavno bace kao visak u djubre, pa onda neko ko ih priprema i odrzava u zivotu za nekoga ko ce tek da ih preuzme za dzabe (verujte da svi imamo pametnije sta da radimo od ovoga), tako da ukoliko jedan nema razumevanja za sve ovo verovatno ne gine blender (nije tesko proveriti adresu da li je dupli nalog, tako da dzabe da se prave isti, jer bi zeleli da vidite sve te bljke u blenderu), nazalost al tako je, svi mi odvajamo vreme zarad nekoga kome bi da pomognemu koliko toliko da uziva u svom akvarijumu, zasto jer to zelimo i niko nas ne prisiljava na to (makar se nadam da vas lepse strane ne teraju na to Razz).

Eh i da ne zaboravite copy/paste link ka temi Bojanu! Laughing Koristite Kontakt (u gornjem delu ekrana) mozda ce pre da vidi nego PP.. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 2:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Peku
Naravno, treba staviti automatsku optimizaciju i resize ako prelazi neku max rezoluciju, slicno kao sto radi fb ili viber na primer. Koliko vidim postoje neke ekstenzije za phpbb za tu namenu tako da ne bi trebalo da bude problema ali svakako ko god hoce da pomogne ukoliko dodje do tako neceg bice super.
Vec mi se javio u pp jedan clan i ponudio pomoc, mislim da u ovom trenutku ne dolazi u pitanje da li mozemo da izvedemo kompletan upgrade nego da li admin ima interesovanja da to uradimo, i to dzabe, cisto da bi odzali forum.

@Lisac
Potpuno razumem ideju sa blenderom, i to ogradjivanje od potencijalnih optuzbi da ces ti nesto prodati od toga, ali mislim da se ne mora ici toliko u krajnost. Tu su moderatori, pardon, moderator, da opomene kad neko krene u tu pricu o prodaji biljaka iz donacija, drugo, sta ti da se pravdas nekome, nisi ti nikom trazio biljke, ljudi koji zele i imaju visak sami ce odluciti da li ce donirati to, ako oni sami ne veruju u tvoje postenje, svakako ti nece predati te biljke.
S druge strane, tema sa fotografijama biljaka koje ce se donirati ili biti upakovane kao nagrada za neka takmicenja moze biti interesantna jer ce ljudi pratiti i videti sta sve moze da se nadje u njihovim akvarijumima, ukoliko se angazuju na forumu.

Sto se blendera tice, treba uvesti jednostavno pravilo, ako se neko pobuni za kolicinu biljaka ili vrste koje treba da dobije za dzabe, automatski se diskvalifikuje i biljke se dodeljuju prvom sledecem takmicaru/kandidatu za donaciju.

Za odgajivace moze da se uvede pravilo da se dozvoli reklamiranje nakon sto doniraju XX riba/puzeva/kozica mesecno/godisnje. Samim tim bi neka takmicenja mogla za nagradu imati kompletan akvarijum a ne samo biljke/dekoraciju. Jos kad bi neki staklar nasao interesa pa da napravi koji akvarijum za donacije bilo bi top Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 7:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Još nije ništa ni počelo, a već smo stigli do blendera Smile

Ja predlažem da se prvo koncentrišemo na to da lepo osmislimo takmičenje, pa tek onda da se svađamo ko je šta prodao Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Dobro sam procitao, al sam malo.. sve u saljivom smislu, nadam se da nema ljutnje.


Opusteno Smile i slobodno Smile

Odgajivacnice, forum, sponzorstvo, zarada ... zacarani krug i kao takav bez kraja. Forum ko svaki drugi forum je dobro mesto da se neko izleklamira tj prestavi ono sto radi i pritom pokusa nesto da zaradi. Razumljivo. Da li ce se ko oglasiti ... iskreno sumljam ? Misljenja sam da velika vecina ne zeli da pomogne pocetniku tj ucestvuje u temema i problemima koji se javljaju kod pocetnika. Retko bi ko da podeli svoju tajnu. Sa druge strane znate i sami ( pogledaj KP i oglase ) previse je novih "samoumisljenih odgajivaca " koji bi kako god znaju i umeju da utrape svoj proizvod. Nesto slicno ranijoj temi da li su odredjeni prodavci realni kada kupcu ponude zlatnu ribicu, plasticnu travku i kuglu od dve litre ... Kako god. Da li ce biti brisani tj da li ce se ukloniti takvi clanovi sa foruma ... najverovatnije da, ukoliko se ne jave administraciji foruma. Jednostavno, tako je pravilo.

Oprimizacija foruma .... srecno.

Nagradna igra ... bilo je nekoliko igara ranije organizovano. Bilo je i sponzora Smile. Ono sto je tada bilo obavezno jeste : Da su clanovi ovog foruma odredjeno vreme. To je do nekle sprecilo otvaranje duplih naloga. Ostala pravila tipa aktivnost , prestavljanje akvarijuma, prestavljanje akvariste ... je nesto sto se resava posto se skupe sponzori i ziri. Tada se iskristalisu detalji tipa nagrade, kako dobiti pobednika ( da li sve ubaciti u bubanj ili ocenjivati ( ? ), vreme trajanja nagradne igre, dostava i prestavljanje tj da pobednik prikaze sta je sa nagradom uradio. Sizifov posao ... ali naravno, vredi i treba svremena na vreme nesto tako organizovati.

Neobavezne teme koje imaju i nemaju veze sa akvaristikom su ... uvek privlacile vise pisanja i debate Smile Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nagradna igra ili takmičenje...? Lično sam pre za ovo drugo, gde bi se nagrada zaslužila, umesto da je bubanj dodeli nekome. Što da ne bude pobednik i novi član, ukoliko u okviru pravila zasluži pobedu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel može neko da objasni u čemu je fora da nema reklamiranja?
To nisam sreo ni na jednom forumu 🙄
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fora je u tome da odredjene firme/prodavnice sponzorisu forum, tj placaju odredjen iznos da bi se nazivali sponzorima foruma, a u zamenu se zabranilo reklamiranje drugih firmi, tj konkurencije.

Nisam direktno upoznat sa pravilima sponzorstva ovog foruma ali to je najlogicniji razlog.

Takodje, da je dozvoljeno reklamiranje, bilo bi previse spam postova gde se proizvodjaci/prodavci predstave kao korisnici njihovih proizvoda i koriste forum za besplatno reklamiranje.

Mnogo foruma ima ova pravila ali se cesto ubaci podforum tipa "Gde kupiti" gde je dozvoljeno reklamiranje ako neko trazi takvu informaciju. Mozda to ne bi bilo lose ni na ovom forumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@dragang @Bombadil da sam se javio dobrovoljno da gajim biljke dok sve ne krene pa kasnije i da primim optuzbe da sam prodao ok, ali posto se nisam javio a vec je par ljudi samo odlucilo da mene pita da li hocu tako nesto (par nije ni pitalo nego samo kaze kad ce da preuzmez), tako da ukoliko je neko od ljudi koji citaju ovo zeli da preuzme odgovornost na sebe nek se javi sad (pod sad racunam narednih mesec dana, tipa do kraja novembra), jer svaki dan radim sa drugim ljudima pa mi je vise.. izgleda da matorim Laughing a inace sa optuzbama jako lose reagujem, jedina stvar gde nemam fitilj, tako da moram vec sada da napomenem sta bi moglo da se desi kad sve krene.. ovde mi je beg koliko toliko, zelim da pomognem al sam sa najbitnijim resursom jako tanak, vremenom. Ukoliko se nadje dobrovoljac podrzavam ga u potpunosti. Smile

nikouro ::
Retko bi ko da podeli svoju tajnu.


Jedino sto necu da podelim, jos, je kako razmnoziti kulije, mada sam vec par puta pisao o tome, ali nisam opet testirao tako da ne mogu da pisem sa 100% sigurnosti, sve dok ne ponovim prvi put.

nikouro ::
Nesto slicno ranijoj temi da li su odredjeni prodavci realni kada kupcu ponude zlatnu ribicu, plasticnu travku i kuglu od dve litre ... Kako god.


Trenutno me pojedini mnogo "vole" deleci mi "zabranu prilaska" (bojkotuju me kad me vide) pogotovu sto ne koristim hemije na kojima vecina zaradjuje na ljudima koji pojma nemaju, a za malo me nisu izbacili iz jedne od prodavnica kad je prodavac zamalo prodao sve i svasta, dok se nisam ubacio u pricu pa covek odustao od svega i krenuo od lagane varijante, jer je shvatio da ipak sve to ne moze sto je on zamislio, a covek iza kase ga vec ubedio da moze.. Laughing

Da li su pojedni prodavci/prodavnice realni, trenutno se ubrajam u te ljude sto se pitaju, jer proslogodisnje ribe na pojedinim mestma su duplo poskupele, npr beta koja je je na jednooj lokaciji bila 400 trenutno se prodaje za 950, ista klasik riba, koja na drugoj lokaciji je isto skuplja u odnosu na proslu godinu ali za 100 dinara, za kryptopteruse sa 380 na 580, obicne neonke sa 80 na 200, amande sa 125 na 250, aj donekle i razumem uvoz/izvoz trenutni zbog situacije, al da se domaci ksifo prodaje za 300 po komadu na velicini od 2cm vec mim ne ide u glavu, a niti je rubin niti koi niti bilo koja sara na njemu niti je sta vec, znaci klasik crvena zenka, razumeo bih da je riba na 6+ cm al na 2 tesko.

Ovo je kratko o proslogodisnjim i trenutnim cenama za pojedine ribe. a i jako osetljiva tema al iskreno bas me briga ukoliko iko od prodavaca cita, jer znaju moje misljene i uzivo.. Laughing

nikouro ::
Neobavezne teme koje imaju i nemaju veze sa akvaristikom su ... uvek privlacile vise pisanja i debate Smile Smile Smile


Uvek bilo jer vecina nece da udvredi onog drugog, a tesko je reci/napisati samo napred iskreno, ali i kao ljudi tesko primamo kritike makar 95% nas i hoce ono sto su zamislili iako to ne moze, mislim moze ali pod odredjenim uslovima za koje oni ipak nece se opredeliti da ne urade tako vec ce i dalje terati po svom, ali ce da krive nekog drugog od koga su trazili savet koji nisu primenili. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bruno ::
Jel može neko da objasni u čemu je fora da nema reklamiranja?
To nisam sreo ni na jednom forumu 🙄

Očuvanje međuljudskih odnosa i sukob interesa. Ovo prvo, apsolutno sam nekvalifikovan da nekome objašnjavam a ovo drugo neću ni da pokušavam Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas zato sto se nisi javio nego si "the chosen one" ne treba da se obazires, pristao si da prihvatis biljke, odrzavas ih do dodele i razmnozavas cak koliko je to moguce, ne znam da li bi neko uradio i pola od tog. A sa vremenom su svi tanki i retko ko hoce da se prihvati da radi nesto od cega apsolutno nikakve koristi nema.

Mislim da na ovom forumu nije ostalo mnogo "tajni", neko forsira hemiju, neko bez, neko proba sve dok ne nadje kombinaciju. Opet, neko zeli da formira sistem koji ce da traje, dok neko drugi na svakih par meseci sve pretumba i krene ispocetka.

A to za prodavce je potpuno opravdano sto se umesa neko ko zna sta stvarno moze, i ja sam prosao sa "moze 4 barbusa sa skalarima, itd" pa sam ostao bez skalara i jos nekih riba. Pitam prodavca za savet, kupicu nesto svakako, a on mi uvali sta mu prvo padne na pamet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka čast za prihvatanje obaveze (VELIKE!) da se lageruje i razmnožava bilje, ja se ne bih toga prihvatio, ali ću rado da doniram biljke koje budem imao u višku, što iz svojih akvarijuma, što emerzno gajeno.

Mislim da se udaljavamo od teme, da bi trebalo da se uhvatimo neke konkretne delatnosti i dovedemo je do realizacije.

Modernizacija sajta i foruma bi doprinela svakako, javili su se ljudi koji bi se toga prihvatili, čekamo da se admin javi i nadam se da će taj deo biti rešen.

Do tada, 'ajmo da vidimo šta možemo da uradimo da se malo više članova aktivira i učestvuje ovde.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bruno ::
Jel može neko da objasni u čemu je fora da nema reklamiranja?
To nisam sreo ni na jednom forumu 🙄


Uglavnom je odgovorio @dragang.
Baneri na vrhu, u podforumima i na dnu su baneri sponzora tj firmi koje zele da se reklamiraju. Znaci, ima reklamiranja. Za iznamljivanje banera uplacuje se odredjeni iznos adminu koji od tih para placa troskove odrzavanja foruma. Ovi su ljudi platili reklamiranje. Pojedini ne zele taj vid a takodje ne zele ni da ucestvuju u pisanju po temama, podele znanje, ponude pomoc ali bi rado da prodaju tonu riba, ili biljaka, opreme itd. Nadam se da sada shvatas iz ovog delimicnog objasnjenja.

LenjiLisac ::
Jedino sto necu da podelim, jos, je kako razmnoziti kulije


I ne moras. Nacicu na You Tube talasi smeh rukovanje al pre toga moracu da kupim kulije yeah

dragang ::
Mislim da na ovom forumu nije ostalo mnogo "tajni", neko forsira hemiju, neko bez, neko proba sve dok ne nadje kombinaciju. Opet, neko zeli da formira sistem koji ce da traje, dok neko drugi na svakih par meseci sve pretumba i krene ispocetka.


Slazem se. Tu i lezi car akvaristike. Ono sto prodje i uspe kod tebe ne mora da znaci da ce i kod mene. Kada se ostavi taj trag u nekoj temi onda drugom clanu preostaje da pokusa da pronadje, procita i pokusa sa tim pristupom da popravi ili resi svoj problem. Novo se svodi na eksperimente pojedinaca koji su voljni i kadri da to urade Smile/ Al dobro ... Uvek ce biti pojedinih pitanja, tako da ...

Bombadil ::
Modernizacija sajta i foruma bi doprinela svakako, javili su se ljudi koji bi se toga prihvatili, čekamo da se admin javi i nadam se da će taj deo biti rešen


Posle 3-4 ili 5 godina danas sam obisao neke akvaristicke forume. Vidim da su neki toliko toga promenili da prosto .... ne znam sta da mislim. Brdo informacija se izgubilo u ... pitaj Boga gde. Nadam se da necemo i mi ovde doci u taj problem da nam se brdo tekstova, iskustava, promasaja - sve u svemu korisnih tema zagubi na internetu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::

Posle 3-4 ili 5 godina danas sam obisao neke akvaristicke forume. Vidim da su neki toliko toga promenili da prosto .... ne znam sta da mislim. Brdo informacija se izgubilo u ... pitaj Boga gde. Nadam se da necemo i mi ovde doci u taj problem da nam se brdo tekstova, iskustava, promasaja - sve u svemu korisnih tema zagubi na internetu ?


Menjaju se forumi jer pokusavaju da se odrze. Na ovom forumu su postovi uglavnom dobro razvrstani po podforumima i temama, nije tesko da nadjes ono sto te zanima. Mislim da modernizacija foruma ne bi to pokvarila.
Forum postoji vise od 10 godina, a posto nisam tu od pocetka ne znam sta se sve ovde do sada menjalo, i da li se izgled foruma uopste menjao?
Te promene mozda i ne moraju da budu korenite, ali vizuelna modernizacija sa unapredjenjem nekih tehnickih detalja ( postavljanje slika, videa) bi mogla da utice da ovo mesto opet zazivi.
U svakom slucaju dosta dobrih predloga je do sada izneseno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokušavam naći logiku izmedju plaćenog sponzorstva i foruma koji skoro nije ni aktivan....ali dobro nema veze sad to!

Kako članovi da objasne nekom ko pita gde je neki proizvod kupio ili gde da ga nabavi a da to nije plaćeni sponzor?

Takodje ako ja recimo proizvodim pesak ili slično..da li sam ja onda neko ko ugrožava sponzora?


Poslednji izmenio Bruno dana Uto Okt 20, 2020 2:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Oživljavanje kamena Peku Morska Akvaristika 5 Pet Jun 14, 2019 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nov clan foruma Nikola.M Upoznavanje 1 Uto Maj 31, 2016 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Link za najnovije komentare iz celog ... Kiko Obaveštenja 2 Ned Dec 20, 2015 12:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav svim clanovima foruma OskarIjaguar Upoznavanje 1 Pon Apr 06, 2015 2:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka predlog za unapredjenje foruma radisa89 Obaveštenja 38 Uto Dec 03, 2013 9:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License