Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povratak sa 226*50*60 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2020 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako sam i ja skontao da je dosta stvarčica po biotop akvarijumima tu samo radi slikanja..video sam neke sirove grane i grančice!
Nemam ništa protiv Plekostomusa..imao sam jednog 6god i veličine 30cm! Stradao je u poplavi 2014god!

Znači odluka je pala..akvarijum će biti fazon biotop Smile

U sledeću sredu idem u lov na kamenje i granje pa pravim foto izveštaj Smile

Sad ću da pogledam ovu lokaciju panjeva pa se javljam..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2020 9:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2020 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Video sam lokaciju..ovde sam prošao sigurno milion ipo puta Smile Radio sam u zgradi iznad maxija Smile Vidi ako su tu panjevi da ih kolege bivše pokupe..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2020 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bio sam do Gruže opština Knić mesto Borač u Boračku reku po kamenje i pesak Smile
Jako volim taj kraj imam kuču tamo i tu reku obožavam i imao sam želju da imam deo te prirode kod kuće!

Proveo sam ceo dan u brdima u reci koja je prilično plitka te se može gaziti po njoj u klasičnim čizmama!
Nigde traga civilizacije..milina za dušu i muka za kičmu Smile

Merio sam auto u firmi i vaga kaže da sam dovezao oko 360kg kamenja i peska Smile
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2020 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svidja mi se pesak kako izgleda. Ima neku cudno lepo boju. A izgleda da je granulacija sitna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2020 8:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Svidja mi se pesak kako izgleda. Ima neku cudno lepo boju. A izgleda da je granulacija sitna

Daa i meni se jako svidja pesak Laughing Sitan je onako rekao bih taman..a nijanse boja su odlične! Ima i braon i bordo oker crne ma odličan je baš Cool

Zanimljiv je takodje i zbog teksture koja je različita..ima i sitnih okrruglih i onako nepravilnih oblika!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2020 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodao bih da je pre svega bila jako velika avantura sakupiti ovaj pesak iz rečice..

Ajde što sam prešao 145km(+ 10-tak km po brdima uz reku) u jednom pravcu,nego što je voda bila ledena Shocked i oko 9 ujutru sam ušao u nju i izašao oko 13h!

Vreme je kasnije poslužilo,razvedrilo se i sunce krenulo da prži!
Nego je sam transport peska od reke do auta bio težak! Prvo sam na licu mesta kroz cediljku cedio od vode i krša pesak pa sipao u kantu! Posle oko 20m kroz vodu nosio do mesta gde sam izlazio iz vode a kanda sigurno preko 20kg teška..posle još oko 20m do auta obalom! Otpale mi i ruke i noge i kičma!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 10:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veruj mi da znam kako je . Vukao sam pesak i kamenje 200 km od kuce. Sva sreca pa nisam ciljano samo zbog toga isao. Preturanje po brzacima, prosejavanje peska, susenje, termicka obrada ... al vredelo je Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja jedva čekam da vidim akvarijum sa ovim peskom, zaista je specifičan...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Veruj mi da znam kako je . Vukao sam pesak i kamenje 200 km od kuce. Sva sreca pa nisam ciljano samo zbog toga isao. Preturanje po brzacima, prosejavanje peska, susenje, termicka obrada ... al vredelo je Smile

Nisam ni ja baš ciljano išao tamo ali sam se ponudio da odvezem nekog do tog sela.. 😎
Ja sam se upravo vratio od lova na jedan panj koji je bio na oborenom deblu! Sekao sam ga sat ipo..i nosio na ledjima do kuće preko 500m 😆😆😆
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci ga u casu da vidmo boju pod vodom.. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Ubaci ga u casu da vidmo boju pod vodom.. Laughing

Mislim da imam slike dok je u vodi 🤔
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2020 1:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije oko 60x40 a ova poslednja fotka je oko 50x30, morala bi i neka sekirica/motorna da radi da se smanje malo, lokacija i dalje ista.

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 9:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino fino..poslaću kolegu po to! Tu je firma blizu..
Inače sam ovih dana navukao panjeva i granja naopako..slikam sutra da vidiš 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko zna da mi izračuna koliko mi tuba silikona treba za sledeće dužine lepljenja:
Staklo dimenzija:-225*60
-62,4*60....2kom
-2kom ojačanja 225*70
Ne znam koliko silikona da uzmem? Da li će biti 5kom dovoljno i gde bih mogao nabaviti Soudal Silirub crni?
Dosta radnji ga nema..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi info kolika je optimalna debljina silikona izmedju dva stakla?
Treba mi taj info da bih izračunao tačnu dimenziju stakla koje trebam seći 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Povratak Hobiju Soulsack Ostali Stanovnici 3 Ned Mar 19, 2023 7:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak akvaristici Uros1999 Početak u akvaristici 0 Čet Jan 26, 2023 3:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak otpisanog Djile Akvarijumi 6 Čet Jan 31, 2019 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi biljni akvarijum, povratak akvar... boskonet Akvarijumi 18 Ned Dec 30, 2018 3:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka povratak gari1809 Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Okt 10, 2018 1:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License