Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Oživljavanje foruma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 2:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bruno ::


Kako članovi da objasne nekom ko pita gde je neki proizvod kupio ili gde da ga nabavi a da to nije plaćeni sponzor?


Preko PPa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 2:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam ali onda koja je poenta foruma?

Razmenimo brojeve i nastavimo druženje recimo na viberu kad ne može na forumu da se kompletno polemiše komunicira itd..šta znam, to je jedan od uzroka(možda)zašto je forum zamro🙄

Takodje i ubacivanje slika..komplikacija je!

Dok sam bio admin na železničkom forumu,sa dosta članova sam komunicirao i većina koji imaju velike kolekcije nisu predstavljali na tom forumu zbog ubacivanja fotografija koje je bilo još gore nego ovde!
Čim smo napravili da se automatski smanjuju..forum je zaživeo još jače!

Šta znam..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slazem se sa brunom jel moze nekako to automacko smanjivanje slika da se napravi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Bruno
Primer: kao prodavac javljas se u temu o bolesnoj gupiki ili neonki i pokušavaš da uvališ lek od 1000din. Meni zapadne za oko i napišem da tu ribu odvoji u teglu i proba sa metilenskim plavim da izleci ili da je baci u šolju. Nema potrebe da akvarijum ispašta zbog jedne ribe niti da zbog ribe od 100din treba baciti 1000 din i ugroziti sistem od 10000+ din. Onda to sve eskalira dalje.

Primer dva: prodavac se javi kako bi nekom uvalio kvarcni pesak za bubreg još napišeš da ga treba dobro isprati. To nekoga pravednog zaštitnika malog akvariste isprovocira pa se pronudi da kupi džak za manje pare na stovarištu i pošalje ako nije hitno. Tako 2-3 puta i sve to pređe u kićenje kreativnim prostoproširenim rečenicama, kletvama, pozivanjem na telefon povodom oglasa pre zore...

Primer tri: ponudiš se da prodas biljke neko se javi da pokloni iste

Primer četiri: javiš se da sastaviš akvarijum X€ po litru, nekom dosadno, cirka mu se pivo sa nekim pa se ponudi da odet kod stakloresca uzmete staklo i zalepite akvarijum na licu mesta.
Primer pet: itd...

Generalno svi smo ovde zbog ljubavi prema hobiju i kada neko to hoće da iskoristi najverovatnije će naići na otpor ili kritiku što je zakinuo, zeznuo... Imaju sponzori svoje mesto gde mogu da pišu i da se reklamiraju. Tako je najbolje.


Poslednji put izmenio Peku dana Uto Okt 20, 2020 5:29 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan95 ::
Te promene mozda i ne moraju da budu korenite, ali vizuelna modernizacija sa unapredjenjem nekih tehnickih detalja ( postavljanje slika, videa) bi mogla da utice da ovo mesto opet zazivi.

Upravo ovo, moj predlog za upgrade foruma nije da se sad nesto potpuno drugacije napravi, forum sa svim podforumima temama bi ostao isti, promenio bi se delimicno izgled i funkcionalnost, cak i izgled ne drasticno, i dalje bi ostala dominantna zelena boja ali bi dizajn bio u skladu sa trenutnim vremenom i bio bi potpuno prilagodjen svim uredjajima i velicinama ekrana, od telefona do smart tv-a. A funkcionalni upgrade bi primarno bio da se izbegne problem sa velicinom slike, tj da se to automatski radi, i da nema glupih problema kao sto je trenutno postavljanje linkova.

gotika ::
slazem se sa brunom jel moze nekako to automacko smanjivanje slika da se napravi

Bilo par strana ranije, sve moze ali dok se admin ne javi nista ne moze.

@Peku
Dobri primeri, mislim da sam vec jednom naveo, mogao bi se dodati podforum tipa "Gde kupiti" gde bi clanovi mogli traziti odgovor gde da kupe nesto u svom gradu ili da naruce, pa sad da li ce im neko pokloniti ili pokusati prodati, na njima je da odluce od koga ce uzeti to sto im treba. I to moze da se nalazi u sklopu malih oglasa recimo, a da u ostatku foruma i dalje bude zabranjeno reklamiranje.
Na primer ja osim jedne prodavnice u Subotici ne znam da li mogu jos negde u krugu od 50km da nadjem ribe ili opremu, narocito je sa ribama problem jer njih niko ne moze slati kurirskim sluzbama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bombadil ::
Svaka čast za prihvatanje obaveze (VELIKE!)


Ko je rekao da sam prihvatio? 🤔

Salim se naravno, moze, al moram prvo da nabavim akvarijum gde da ih smestim, naravno idu na emerziju.

nikouro ::
I ne moras. Nacicu na You Tube talasi smeh rukovanje al pre toga moracu da kupim kulije yeah


Isprobani (makar vecina, do 2018, kraj) ni jedan ne valja, tj nema okidaca sta ih podstice da muzjak ganja zenku dok ne izbaci ikru. Wink Mozda su napokon dodali neki sto valja.

Nego jel mene to oci varaju ili ja vidim crvena i bordo slova u aktivnim clanovima? Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i mene Smile

Huh slazem se sa vecinom stvari sto ste napisali.
Ja bih prvi voleo da su stvari drugacije ali ajd da vidimo sta se realno moze uraditi.

Spominjalo se da je facebook dosta kriv, da jeste i to za celu internet scenu. Ljudi jednostavno tamo vise i lakse im je otici u neku grupu nego na forum. Stekao sam utisak da su se ljudi toliko ulenjili da nesto procitaju i nauce vec odmah paf pitanje i cekanje odgovora i vozi dalje. Nekada se teze postajalo akvarista, morao si dosta da ucis a sad youtube i skratio si godine ucenja od ranije doduse iskustvo se ne moze porediti ali opet ako si rad da naucis vrlo brzo ces nauciti. Naucice se i odavde, ima dosta tekstova i drugih korisnih tema i diskusija. Ljudi danas slabo znaju, to su danasnji instant akvaristi. Akvaristika se generalno siri i dize na visi nivo i kod nas, ima dosta i mladih sjajnih akvarista ali ono sto hocu da kazem jeste da je facebook i youtube ubio nasu internet scenu, forume generalno.
Druga stvar, slazem se da se treba prilagoditi vremenu. Tu postoji jedan odredjeni problem konkretno ovog foruma a to je njegova stara verzija. Verzija je ta koja je bila u to vreme najstabilnija bez ikakvih rupa. Znate kako je to ranije bilo po forumima bilo da se pojavi bot i krene da ostavlja razno razne postove pa se mora trcati za njim i brisati, mnogi su kuburili s tim. Svojevremenom me je zvao jedan od vlasnika foruma iste ove tematike da me pita kako to da ovde ne postoji problem, on se ubi sa tim a koliko je primetio svuda je tako pa sam mu objasnjavao ovo sto sad pisem. Ovo nije prvi forum koji sam radio i gde sam ucestvovao u razvijanju, znam ga u dusu. U vreme kad je napravljen desavalo se na nasoj sceni razni ddos napadi, razni flood i svasta nesto. Svemu tome smo mi odolevali. Zasto? Zato sto sam radio razne dodatke po tom pitanju. Radjeno je milion dodataka jer forum kako sad izgleda i original forum su dosta razliciti. Verujte da neke stvari i nisu vidljive ali znam sta sam radio ispod haube.
Kad se prvi put pominjao tapa talk htedoh to da vidim kako da se odradi ali stara verzija i sve palo u vodu. Jbg.
Umorio sam se i ja od pisanja. Zasiti se covek vremenom, prosto je prirodno. Neko je napisao da se nece primati novi urednici, napraotiv, uvek sam bio pristalica osvezenja i tako je sada. Moze i sad da se uradi reorganizacija. To je celoj prici najmanji problem.
Treca stvar, drago mi je sto se pokrenula ova tema, eto, neka to bude prvi korak ka necemu.

Za pocetak evo ja imam jedan predlog od kog bih voleo poceti a to je da se jave oni koji bi zeleli da budu novi urednici i koji bi ozivljavali forum s tim sto i stari ostaju bez obzira na aktivnost (moja stvar postovanja prema njima). Svako ko se javi ja cu uzeti u razmatranje pa bi posle verovatno napravili i poseban deo gde bi se dogovarali.
Znaci ko je raspolozen za tako nesto neka se slobodno javi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak da ti nama das neki updejt nekog akvarijuma koji ti je sada aktivan ili jezerceta? 🤔 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eahaoheijohioaei! Najvaznija stvar! Sta se desava sa linkovima jel ima popravke tome ili..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Lenji Lisac

Samo da sredim slike, upravo sam prebacio sa telefona.
Vidim da se logujes preko telefona pa kontam da je prepravka link u adresbaru browsera nezgodna je treba samo da se tu izbaci visak. Ne mogu da setim iz kog razloga sam to radio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci ostje do daljnjeg ovako.. Laughing

Ma lako je meni da se snadjem vec sam i navikao i preko androida (copy/paste-edit-delete) i preko windowsa, nego znam da su radili 2015,16,17, e a za 18 mislim da je krenulo da mora deo da se sece, pa ne znam sta se desilo a i vecina se pitala isto..

Ma opusteno za fotke, ne zurimo nigde samo ih lagano smanji na 250kb.. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku ::
@Bruno
Primer: kao prodavac javljas se u temu o bolesnoj gupiki ili neonki i pokušavaš da uvališ lek od 1000din. Meni zapadne za oko i napišem da tu ribu odvoji u teglu i proba sa metilenskim plavim da izleci ili da je baci u šolju. Nema potrebe da akvarijum ispašta zbog jedne ribe niti da zbog ribe od 100din treba baciti 1000 din i ugroziti sistem od 10000+ din. Onda to sve eskalira dalje.

Primer dva: prodavac se javi kako bi nekom uvalio kvarcni pesak za bubreg još napišeš da ga treba dobro isprati. To nekoga pravednog zaštitnika malog akvariste isprovocira pa se pronudi da kupi džak za manje pare na stovarištu i pošalje ako nije hitno. Tako 2-3 puta i sve to pređe u kićenje kreativnim prostoproširenim rečenicama, kletvama, pozivanjem na telefon povodom oglasa pre zore...

Primer tri: ponudiš se da prodas biljke neko se javi da pokloni iste

Primer četiri: javiš se da sastaviš akvarijum X€ po litru, nekom dosadno, cirka mu se pivo sa nekim pa se ponudi da odet kod stakloresca uzmete staklo i zalepite akvarijum na licu mesta.
Primer pet: itd...

Generalno svi smo ovde zbog ljubavi prema hobiju i kada neko to hoće da iskoristi najverovatnije će naići na otpor ili kritiku što je zakinuo, zeznuo... Imaju sponzori svoje mesto gde mogu da pišu i da se reklamiraju. Tako je najbolje.

Sve ovo što si napisao,primere itd,prevarant može da ostvari preko PP! Prevaranata će uvek biti i ne mogu se sputati skoro nikako!

A koji je razlog što ne možemo kačiti linkove ka stvarima koje smo kupili na netu? Predpostavljam zbog sponzora opet!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Bruno na sta konkretno mislis podeli link p ce biti ili ne biti obrisan Laughing testiraj, mozda je dozvoljeno, ukoliko ne zelis da dobijes opomenu prosledi mi ga na pp pa cu ja da testiram kao i vecinu stvari procitanih ovde.. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
@Bruno na sta konkretno mislis podeli link p ce biti ili ne biti obrisan Laughing testiraj, mozda je dozvoljeno, ukoliko ne zelis da dobijes opomenu prosledi mi ga na pp pa cu ja da testiram kao i vecinu stvari procitanih ovde.. Laughing

Možda nisam dobro skapirao ali mislim da je zabranjeno reklamiranje i tog tipa..gde smo šta kupili Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2020 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Bruno niko nije brisao aliexpres i pojedine sajtove tog tipa protekle dve godine, ako na to mislis, a deljeni su i linkovi ka sera proizvodima..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Oživljavanje kamena Peku Morska Akvaristika 5 Pet Jun 14, 2019 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nov clan foruma Nikola.M Upoznavanje 1 Uto Maj 31, 2016 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Link za najnovije komentare iz celog ... Kiko Obaveštenja 2 Ned Dec 20, 2015 12:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav svim clanovima foruma OskarIjaguar Upoznavanje 1 Pon Apr 06, 2015 2:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka predlog za unapredjenje foruma radisa89 Obaveštenja 38 Uto Dec 03, 2013 9:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License