Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa novim akvarijumom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ilijajanic1




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2020 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav. Imam novi akvarijum od 60l. Malo sam bio brzoplet, naravno sad mi treba pomoc. Pre desetak godina samnimao ciklkde u mnogo vecem akvarijumu tako da nisam bas pocetnik.

Dakle problem je sledeci:
Alvarijum je kupljen polovan. Model je cayman. Sredio sam ga, sav materijal oprao i napunio akvarijum. Ubacio sam biljke i nesto malo vode iz formiranog akvarijuma. Po uputstvu sam dodao Aquarium starter rapid. Nakon 2 dana sam dodao 6 malih neonki i jos 4 vece ribice (ne znam koje su). Sve jen zgledalo ok ali su neonke sutradan uginule. Uginula je i jedna veca ribica. Jedna je lezala na dnu . Posle se oporavila. Temp u akvarijumu je 21 stepen. Biljke takodje izgledaju dosta lose. Bile su odlicne. Sad im opadaju listovi.

Ima li neko ideju sta se desava


Poslednji izmenio nikouro dana Pet Nov 13, 2020 11:03 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2020 8:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2020 8:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da si rano ubacio ribe, treba malo vremena da se akvarijum isciklira. A voda u akvarijumu je jako hladna, treba da bude oko 26 stepeni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uros Kg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2017
Poruke: 237
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2020 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što reče kolega, prve ribe piloti se ubacuju najranije kroz 2-3 nedelje od punjenja akvarijuma. opiši nam malo detaljnije akvarijum, sta imas od filter materjala, da li si stavljao neku hranljivu podlogu, koja je rasveta, koje bilje? mnogo pitanja, a malo odgovora
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2020 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Temperatura je jako mala.. verovatno su od toga uginule 🙄
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2020 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si dodavao po upustvu? Nije dovoljno sipati samo jednom sipa se nedelju dana samo se posle prvoga dana sipa manja doza.
Generalno nisi mnogo pogresio. Proizvod nije nešto. Nitrosomonas dobro rastu u laboratoriji i postrojenjima za preradu vode. Za akvarijumske uslove nitrospira igra dosta veću ulogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilijajanic1




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 9:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Jos dve su uginule nocas. Povecao sam temp na 25.
Znam da samntrebao da cikliram aq ali sam malo podlegao pritisku klinca. Sta predlazete, konkretno?

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilijajanic1




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Peku hvala na primedbi. Dodao sam sve po uputstvu. Sumnivo mi je sto i biljke propadaju. Ne znam da li sve da ocistim operem pa nanovo ili ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj više ubacivati ribe..pusti akvarijum da ciklira pa onda ribe!
Temperatura ti je opet mala..ne znam da li tim biljkama odgovara 25° ali ja bih povećao još!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilijajanic1




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel treba mozda da zamenim deo vode? Predpostavljam da ne. Jos samo dve ribice su ostale unutra
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

25 stepeni je sasvim dovoljna temperatura i za biljke i za živi svet, osim ako ne gaji diskuse, a ne gaji...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljkama često treba vremeba da se naviknu na nove uslove i sredinu. Koja je to biljka u sredini?
Školjkama nije mesto u akvarijumi sa biljkama i sa dobrim delom slatkovodnih riba. Moj ti je predlog da ih izvadiš.
Puževi po pozadini, da li su živi ili su nalepljene školjke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilijajanic1




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve su nalepljene skoljke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je pozadina fabrička ili pravljena? Čime su školjke zalepljene? Već je jedan član imao masovno umiranje životinja kada je zalepio dekor ili biljke(ne sećam se) pomoću super lepka za 3D pozadinu.
Za biljku u sredini te pitam jer mi ličin da je neka Anubias a te se biljke ne sade već se vežu ili zalepe za nešto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ilijajanic1




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stena je pravlnena od stiropora. Premazana glet masom. Lepljeno je sve silikonom za akvarijume.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 8:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih promenio 100%, dodao aktivni ugalj, izvadio pozadinu i još jednom je impregnirao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License