Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povratnicki akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Ned Okt 11, 2020 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posle 6 godina formirao sam stari akvarijum, dimenzija 50x25x30cm, atvanov filter 400l/h, grejac 50w, DIY hauba sa dva sijalicna grila trenutno 2x led sijalice od po 7W (14W ukupno), nista posebno bas osnovna neka oprema....jos nisam biljke ubacio tu ako ima predloga rad sam da cujem a sto se ribica tice plan je mikrorazbore ili neke slicne vrste za nano akvarijume.

Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 11, 2020 12:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Okt 12, 2020 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubaci u desni zadnji ugao Ceratopteris i pusti ga da se razvije u potpunosti, uz zadnje staklo iza panja neku braon kriptu, dve saksije eleocharisa ispred drveta i dosta. Pustis neke od cvenih riba (ikrasice naravno) i milina.

Ukoliko taj radijator radi u pozadini izbaci grejac, nema potrebe za njim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pon Okt 12, 2020 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Lisac! Svaka cast dosta si mi pomogao, malo da se vratim u štos. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2020 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sadio sam sta sam nasao mahovina, par vrsti cryptocoryna, i nana

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Okt 14, 2020 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skloni mahovinu koja je direkt ispod svetla sa tog panja, pojavice ti se koncaste u relativno kratkom roku pa ces je vaditi i vaditi iz te iste mahovine, pusti da se sama razvije do svetla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 15, 2020 7:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ova Kripta će vrlo brzo da prekrije površinu, pa će biti i slabije svetlo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od ribica sam ubacio 10 ember tetri, 2 ramireza i 3 korija....plan je jos nekih 10ak kozica i mozda CPO, pre sam drzao jedan par CPO racica nije bilo problema ni po ribice ni po bilje sad sam mislio samo jednog racica da ubacim valjda ce biti to ok, sta vi mislite?


Image


Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel si siguran da ces kozice sa razmirezima na mini biljnu masu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2020 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih smanjio intenzitet svetla za 70% u ovom akvarijumu. Bar dok kripta ne zakloni povrsinu, onda bih malo pojacao jer bi bilo indirektno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2020 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a je l bi CPO mogao sa ramirezima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2020 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najverovatnije da bi mogao ali Ram kad je veliki moze i najveceg CPO-a ozbiljno da nagrdi a to ce se desiti ako CPO prilazi gnezdu ramova, narocito u malom akvarijumu. Sve je to mer bit bidne a i ne mora da znaci....kao i kod ljudi neki od nas smo uveke vece drkadzije od drugih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2020 5:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala vam lepo na odgovorima verovatno cu praviti kozicnjak 25l akvarijum malo kozica par CPO i milina.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2020 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslusao sam savete smanjio sam osvetljenje mahovina se siri prirodno, biljke izvacuju listove, ribice su zdrave. Hvala jos jednom svima, uskoro cu i kozicnjak da formiram Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2020 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čini mi se da je jedno od osnovnih pravila za odabir lokacije za akvarijum u stanu da ne sme biti pored grejnog tela.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Čet Nov 05, 2020 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odaljio sam ga od radijatora poprilicno ali to mi je jedino mesto gde mogu da ga stavim, nisam imao neki preteran izbor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License