Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Lagani akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2020 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.
Hajde da i ja malo predstavim neke od svojih akvarijuma.
Citam u temi za ozivljavanje foruma da mnogi nece da stavljaju svoje slike, jer su skromni, par ribica,.. itd,...
Ovo je zenin i moj omiljeni akvarijum u kuci. I ja ga se ne stidim. Pustili smo ga da zaraste skroz i ne opterecujem ciscenjem, sredjivanjem i se sto ribe nemaju skoro gde da plivaju.

Akvarijum dimenzija 70x30x40, oko 80l.
Iako je biljni akvarijum, ne postoji hranjiva podloga niti CO2.
Ove sve biljke su nezahtevne i jednostavne za odrzavanje.
Prihrana je macro i micro elementi, naj jeftiniji na trzistu, pakovanja kao nedozvoljene supstance, sto se rastezu u bocama od pola litre.
Rasveta 2x13w T5, 6500K
Od zivog sveta, 1o zebrica, 15 kraljevskih neonki i 100 kozica. ono parce keramike je tu, jer ancistrusi se redovno praše u njemu.
Filter Atman 600 Hang-on. Uzivajte


Link


Poslednji izmenio nikouro dana Pet Okt 23, 2020 8:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravka linka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2020 9:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Čet Okt 22, 2020 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nekoliko slika

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2020 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su super ovi divlji i neuredni biljni akvarijumi.
Dobro ti biljke izgledaju s obzirom da nemas ni hranjivu podlogu.

Izbaci samo taj zamak. Kad kacis slike napravi razmak izmedju njih jer je nepregledno kad je sve ovako sastavljeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2020 4:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Takodje, svidjaju mi se "divlji" akvariumi Smile . Jedino, jedino ovi dvorci uvode neko uredjenje pa mi se ne svidjaju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2020 4:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan95 ::
Meni su super ovi divlji i neuredni biljni akvarijumi.
Dobro ti biljke izgledaju s obzirom da nemas ni hranjivu podlogu.

Izbaci samo taj zamak. Kad kacis slike napravi razmak izmedju njih jer je nepregledno kad je sve ovako sastavljeno.


Hvala

Hocu tu nesto da ubacim, treba mi mesto gde ce ancistrusi da se razmnozavaju a da je adekvatno za cupavi akvatijum.
Razmisljam o kokosu, pa da navrnem mahovinu na njega ali nikako da stignem.

Prvi put sam postavljao slike i video, napravio sam greske, ali sad tek vidim da ne mogu editovati. Hvala Adminu za edit linka ka videu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2020 4:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Takodje, svidjaju mi se "divlji" akvariumi Smile . Jedino, jedino ovi dvorci uvode neko uredjenje pa mi se ne svidjaju Smile


veliko HVALA za edit linka ka videu!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 24, 2020 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi taj dvorac uz zadnje staklo na jednoj od fotografija se ni ne vidi od bljaka, tako da mozes opet da ga premestis..

Ukoliko ti kokoks nije nesto zanimljiv i kvari ti vizuelno, nadji deblju granu tipa 8-10 cm i oguli goru a unutrasnjost izbusi burgijom nekom ali ne celom duzinom vec sa jedne strane da bude zatvoreno, s time mozes da zamenis dvorac, a da izgleda kao da je grana u vodi a lepse ce biti od kokosa. Duzinu grane ti odredi koliko ti odgovara, ali ne manje od 15cm da anciji kad dostignu punu velicinu opet imaju par cm vise od njihove duzine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2020 8:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljubisa03 - Jako lep primer kako akvarijum može da bude istovremeno i lep i jednostavan.
Inače taj akvarijum nebih nazvao divljim,već prirodnim (nije pravljen neki hard za izložbu,
da bude sve skockano, već zbrda-sdola kako je u prirodi). Posebno mi se sviđa što nema
fototapet kao pozadinu ili nešto drugo, može se gledati sa svih strana. Sve pohvale od mene !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lenji Lisac ::
Stavi taj dvorac uz zadnje staklo na jednoj od fotografija se ni ne vidi od bljaka, tako da mozes opet da ga premestis..

Ukoliko ti kokoks nije nesto zanimljiv i kvari ti vizuelno, nadji deblju granu tipa 8-10 cm i oguli goru a unutrasnjost izbusi burgijom nekom ali ne celom duzinom vec sa jedne strane da bude zatvoreno, s time mozes da zamenis dvorac, a da izgleda kao da je grana u vodi a lepse ce biti od kokosa. Duzinu grane ti odredi koliko ti odgovara, ali ne manje od 15cm da anciji kad dostignu punu velicinu opet imaju par cm vise od njihove duzine.


Prika moj, hvala za predlog.
Dobra fora za drvo, ako nesto nadjem, probacu. Mada nekako je mali akvarijum za poveci komad drveta.
Posto u basti imam podosta bambusa, neki su precnika i preko 3 cm. cini mi se da cu probati nesto od toga da smislim. isecem, povezem fiksiram kamenom, samo da ne pocne da pusta koren i lisce. Mada ce to verovtno biti oko Nove Godine, kad budem imao par dana slobodno

Trenutno u tri akvarijuma imam ancistruse koji se mreste, tako da kad prodam malce, ancistrusi otplate svoju kiriju, struju i hranu, za sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ljubisa03
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2017
Poruke: 77
Lokacija: Kula, vojvodina

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sputnik8 ::
ljubisa03 - Jako lep primer kako akvarijum može da bude istovremeno i lep i jednostavan.
Inače taj akvarijum nebih nazvao divljim,već prirodnim (nije pravljen neki hard za izložbu,
da bude sve skockano, već zbrda-sdola kako je u prirodi). Posebno mi se sviđa što nema
fototapet kao pozadinu ili nešto drugo, može se gledati sa svih strana. Sve pohvale od mene !


Hvala za pohvalu Very Happy Very Happy
Prirodno, jednostavno, i bez stresa da bude savrseno.
kod mene nema pozadine, svi akvarijumi su tako postavljeni da se vide iz dve sobe, iz dnevne\trpezarija ili trpezarija\ kuhinja. poklopac imam samo iznad ciklidnog zbog komplikacije sa osvetljenjem.
pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License