Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć oko redanja materijala - Atman HF0300 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
obarhar




Registrovan: 28 Okt 2020
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2020 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zdravo, tek sam ušao u svijet akvaristike i trebala bi mi mala pomoć oko redanja filter materijala u Atman HF0300. Izvadio sam filter materijal koji je dosao u njega i ubacio siporax mini, 20 PPI i 50 PPI filter spuzve. U desnom dijelu gdje je prije bio aktivni ugalj i plastična rešetka, na dnu se nalazi siporax mini, iznad njega je 50 PPI i iznad nje 20 PPI spuzva. Na usisnom dijelu sam ubacio također malo spuzve na prelazu. Protok je Ok ali nisam siguran da li je ovaj redoslijed ispravan ili bi bolja opcija bila slojevi spuzve od dna prema gore, gruba,fina i na kraju na vrhu siporax ? Logika kojom sam se vodio prilikom slaganja je da prljava voda ne bi trebalo da dolazi u direktan kontakt sa siporaxom, tako da kada udje kroz usisnu cijev na lijevoje strani i krene u desni dio prvo nailazi na grubu spužvu pa na finu i na kraju na siporax. S druge strane voda kada ulazi u desnu komoru se penje s dna prema gore, prema tom kretanju sam mislio da možda ne bi trebao zamijeniti redoslijed tako da voda kad od dna krene prema gore prvo prođe kroz grubu spužvu, pa kroz, finu i na kraju kroz siporax.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2020 11:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2020 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega, srećan početaķ Smile Ja imam i taj i onaj manji HF0100, i pre godinu dana, sam danima lomio glavu oko ovog pitanja, gledao klipove, čitao forume, i onda mi je jedan ljubazni akvarista rekao sledeće... navuci grublji sunđer na usisnu cev, leva komora prazna, a u desnu stavi fini sunđer iza, a siporax mini ispred. Sunđer u desnoj komori nemoj da guraš skroz do dna. Bitno je da na prelivu zadrži prljavštinu, a ispod da ima protok. Zato i služe žljebovi na kućištu filtera. Svake nedelje kada menjaš vodu, samo izvadi siporax mini i sunđer, i isperi u akvarijumskoj vodi, vratiš, i to je to. Naravno siporax stavi u vrećicu radi lakšeg rukovanja. Sve radi kao sat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2020 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kolega dobro si poređao, samo bi bilo bolje da na usisnu cev odmah staviš sunđer i onda gore može samo vata ne prelaz iz leve u desnu i sve ostalo soiporax,ja onda vatu i sunđer ispiram na 2 nedelje,mada je to sa kozicama i puževima možda mora i svake ako je biljni sa ribicama i više hranjenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
obarhar




Registrovan: 28 Okt 2020
Poruke: 2

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2020 5:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ekipa hvala na savjetima, napravio sam izmjenu. Pokusao sam sa spuzvom na usisnoj cijevi ali sam odustao od te ideje iz razloga sto sam primijetio da mi slabo vuce sitne cestice iako je protok bio Ok. Ubacio sam komad vate u lijevu komoru, u desnu ubacio fini sunđer odzada i ostavio malo prostora ispod, ispred ubacio siporax i taman je ostalo mjesta iznad siporaxa za purigen koji je u dolasku. U svakom slucaju hvala na savjetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Atman Ef-4 Filip:) Tražnja 0 Ned Mar 06, 2022 4:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman AT-101 zeza Nikollo Filteri i pumpe 0 Pon Dec 20, 2021 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slavina za Atman ef4 kanister filter Zivadin Tražnja 3 Čet Sep 30, 2021 1:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Osovina za atman at 103 io Tražnja 0 Ned Maj 30, 2021 1:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License