Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mali Akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 12:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad ni za jednu ribu nije mnogo vode, sto vise to bolje, jedino moze da bude jel previse riba na toliko i toliko vode, s ovim akvarijumom mozes da napravs i paludarijum, da imas potopnu pumpu ili ne jer u paludarujumima se drugacije fitrira voda, mozes i ne moras neki mini vodopad (ne smeta kod zvukova, licno iskustvo) ukoliko se odlucis za filtriranje sa potopnom pumpom, ali bitne su ti plutajuce biljke i biljke sa sirim korenom koje rastu po barama, jezerima i rekama sa slabim tokom.

Vecina ovde nas ce ti reci da ides na sto prirodnije, ali ako je tebi zanimljivo da stavis sareni pesak.. u svakom slucaju ti ces da ga gledas po ceo dan, promenices misljenje kad tad. Wink

Ako ides na opciju akvarijuma mozes dodati na tu litrazu i do 4 jata od po 6 komada nekih drugih riba kasnije ili dva jata od po 12 itd, a ako ides na varijantu paludarijuma dve trecine toga tj maksimum jos 8 riba, jedno malo jato ukoliko nema filtraciju kroz pumpu i deo filter materijala, dok sa pumpom i svim propratnim bi mogao do 14 na pola litraze tih dimenzija.

Ne znam da li sam te zbunio, ali ovo su neke od opcija sta bi mogao sa tim vecim polovnim da radis i da ti nikad ne bude dosadno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci veliki akvarium je dobra strana znaci definitivno cu danas taj polovan da zabodem , sto se tice pumpe trenutno bi isao bez pume sto bi rekao cna prirodnoj bazi.

Icu do Vlatavu ili Labe da donesem peska i nekih kamencica stim da cu prekosutra morati u petshop da vidim tu bazu sto ide ispod peska i da narucim koji komad Sagittaria.
kakva je situracija oko Grana ili drveca iz prirode posto znam da su sama po sebi nisu sve za akvarium.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da je lepljen crnim silikonom. Proveri samo da nije negde silikon sivo bele boje. Onda to mesto na silikonu kriticno.
Litraza je super za pocetak. Bolje nego onih 4-5 litara. Sa tom litrazom otvaraju se i druge ideje tako da sada se siri i povecava prostor i za ribe, i za biljke ... a i trosak Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 7:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samoodrzivim bez dodatne filtracije treba duga priprema da bi se doveli u balans pre ubacivanja ribe i da ne moras toliko cesto da menjas vodu, da pomeras vodu tik uz podlogu itd, ali je moguce. Ukoliko odmah bucnes betu sa iz tih 4L u 60L a akvarijum nije cikliran moze (a i ne mora) da dobije neku od bolesti itd.. uzmi makar neki hang on filter za do 50L, ukoliko mozes tu da nadjes nesto tipa OASE FiltoSmart 60, i vise nego dovodljan za tvoje potrebe, a ne cuje se skoro u opste.

Sto se tice peska iz reke moze, a mozes i neko gradiliste da nadjes u blizini, isto to samo je vec suvo i dovoljno je samo kuvanje ili da ga drzis par sati u vreloj vodi iz bojlera, sto se tice pripreme.

Hranjiva podloga je i zemlja za cvece ili supstrat za cvece, tako da i to mozes da uzmes u razmatranje da li bi ili ne dodavao kao podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Silicom je uredu upravo sam proveriio.

Sto se tice Hranjive podloge narucena je isto tako i biljke , sto se tice Filter to cu za koji dan .

Sta raditi sa prirodnim granama sta smem staviti iu akvarium i kakva je procedura.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2020 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Držao sam borca u 180 i definitivno je iskorišćavao sav prostor da pliva, trenira strogoću i istražuje mada je veći deo vremena provodio sakriven od pogleda naslonjen na listove biljaka.

Dobro obrati pažnju na kvalitet i savitljivost/gipkost silikona kod polovnih akvarijuma. Ako je tvrd, beo... ne valja.

Malo bolje motorne glave(pumpe) su tihe, skoro nečujne. Nećeš imati buku od njih. Meni su 4 pumpe i penilica pored glave i jedino što čujem su zvuk kulera od rasvete. Veći akvarijum bez pumpe i kretanja vode ti baš i ne savetujem. Smrdeće na baru. Ako se odlučiš na veće litraže pored kompa prati struju iz napajanja i napravi kopije na bar dva hdda. To su dve stvari koje baš ne vole akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2020 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oa dobro nece bas biti blizu , bice neki 1 metar udaljih sto se tice kompa i akvariuma.

Nasao sam ovakav Filer za 50 litara , pa cu uzeti njega pa cu videti, posle idem po akvarium pa cu proveriti detaljnu situaciju.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2020 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CyberBalkan ::

kakva je situracija oko Grana ili drveca iz prirode posto znam da su sama po sebi nisu sve za akvarium.

U principu grane ili panjeve dobro opereš i istrljaš sa četkom da što više skineš koru i trule delove ako ih ima..zatim postoje faze gde ćeš to granje držati pod vodom pa zatim sipati hipermangan i kuvati granje!

Poslaću ti na PP snimak sa YT kako to rade Azijati Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2020 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bruno hvala na snimku pogledao sam ga i to dobro , ali sam resio da ce borac jedno mesec dana cekati na svoje prvo drvce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako polako sam kompletan dole je spisak sta sam uzeo,

Akvarijum 63L
UNISOIL substrát 5L
Sagittaria subulata 1ks
Sagittaria teres 1Ks
Filter Marina JF50
i naravno pesak sa plaze isto oko 5 litara.

proces koji me je priprema ovog akvarijuma , pre nego sto prebacim Borca u veliki.


Da li je pametno resenja da u toku veceri pripremim vodu za akvarium ,a sutra da u akvarium spremim podlogu i da kad dodju biljke posadim i sipam vodu od veceras a borca tek negde uvece prebacim?

u svakom slucaju dajte vi vas predlog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vodu bi trebao da držiš negde 24h da ispari hlor..naravno mora biti otvorena posuda gde ćeš je držati!
Pusti akvarijum da malo ciklira..znači da sve radi neko vreme pa onda ubaci ribu Smile
Gledaj da ti temperatura vode gde ćeš držati ribu bude ista kao i u novom akvarijumu da riba ne šlogira Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 10:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavis akvarijum na poziciju gde ce da stoji, predthodno postavis stiropor/stirodur/joga prostirku itd ispod samog akvarijuma..

Zatim isperes supstrat kroz blagi mlaz vode i poredjas ga po dnu da ima lufta od prednjeg stakla iod stranica po dva prsta..

Isperes sljunak i prokuvas ga, ostavis do sutra da se ohladi, zamenis vodu pa prokuvas jos jednom, kad se ohladi slozis preko substrata..

Kad sve to slozis dolijes, prst dva da bude potopljeno, vode i zasadis biljke, lakse se sadi sa malo vode uniutra nego kad nema ni malo, lepse se pesak/sljunak ponasa..

Napunis do kraja vodom, povezes filter i zamenis vodu gde ti je trenutno betta a tu vodu koju uzimas iz njegovog akvarijuma ne bacas nego ubacis u nov akvarijum, jer koliko toliko ima dobrih bakterija, sacekas 5 dana pa opet ponovis tj iz njegovog ubacis u veliki a iz velikog zamenis 50% i opet na 10 i 15 danu tek onda razmisljaj o prebacivanju bette.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti vodovod koristi hloramin, a najverovatnije koristi potrebno ti je da vodu držiš po nedelju dana i više u kantama, flašama, buretu, da je kuvaš više sati(bolje reći više dana). I kada ispari ispari samo hlor a amonijak ili šta već ostaje u vodi. Skrati sebi muke kupi sredstvo za "prečišćavanje vode" npr. Seachem Prime, Easy Life FFM. U početku znači puno, taman će boca potrajati dovoljno dugo da se akvarijum ustali. Posle možeš kako hoćeš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2020 8:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Peku"...potrebno ti je da vodu držiš po nedelju dana i više u kantama, flašama, buretu...[/quote]
Zar neće tad voda već biti "ustajala", da ne kažem usmrdela?
Da preformulišem pitanje, koliko dugo sme da stoji voda, dok ne postane loša za akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License