Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 60l - izrada i formiranje od 0 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si vest sa rukama i znas da koristis alat imas u delu Uradi sam dosta zanimljivih ideja, resenja, predloga ...
Biljke ... RF je profi odgajivacnica biljaka. Koliko pratim za sada nije bilo nezadovoljnih kupaca. Naravno, ne procitam ni ja svaku poruku na netu ali takav sam utisak stekao. Tu su i clanovi ovog foruma koji svremena na vreme imaju sta da ponude u oglasima. Takodje i ostali sajtovi, platvorme dolaze u obzir. Sta ti se svidi a da se uklapa u akvarijumu i dzepu ... samo veselo Smile
Da, napomenem da ako se odlucis za kupovinu biljaka kod nekog akvariste dobro se raspitaj da nema barske puzeve u akvarijumu jer ces tako 100% preneti i u svoj. Nisu losi za akvarijum dok su u pristojnom broju ali vcini akvarista ima problem i izgubi strpljenje sa njima pa donekle stvaraju problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 11:19 am Snimi Poruku Nazad na vrh

kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 11:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Listam redovno temu, videh dosta tvojih projekata, svaka cast.
Narucivao sam vec iz RF vodene biljke za jezerce koje sam pravio, u akvarijumske se ne razumem ali cu vec nesto iskombinovati, pisano je dosta o biljkama.
Znam o cemu pricas, imao sam vec problem sa puzevima i koliko god se trudio uvek nekako uneses neki komad Very Happy

Kad vec pisem da pitam da li negde mogu da nadjem tamniji sljunak(crni, braon...) 1-3mm a da nisu pet centri? Na kp bas i nema. Moze i u pp.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja odavno pesak / sljunak nabavljam pored Save, ili Dunava. Barem sada sljunkara ima maltene svuda. Samo se raspitaj odakle pesak dolazi. Do sada sam ukapirao da kada imaju tamniji pesak da takav uglavnom dolazi iz Morave ( dobar za amerikance jer ne reaguje sa kiselinom ), i sa Dunava ( zavisi gde kopaju pa nekad reaguje a nekad ne reaguje na kiselinu ).
Ove "firmirane" sto se prodaju po radnjama ne kupujem i ne pratim ko ima tako da ti tu nisam od neke pomoci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prosetas par ulica i vidis gde rade nadogradnju tu mora da ima nekog peska sljunka, pa se vratis sa nekim sitom koje tebi odgovara i castis radnike jednom dvolitarkom da im uzmes malo peska, jer uglavnom ima tu viska, a mozes i da sacekas da zavrse pa da uzmes ostatak, nece se niko buniti, dovoljno ti je 4 kantice pavlake/krema za pristojnu podlogu (malo da se nadje i viska).

RF je oslabio sa kvalitetom ili je mozda samo kod mene tako misljenje u poslednjih dve god, ali svaki put mi omasi dve biljke iako nema teorije da pogresi jer ima napisanu poruku, e sad postoji i jedna bolja, po meni solucija, jeste da je skuplja varijanta ali nema ni cijano, ni cupave, ni crne, ni koncaste, navedi koju god hoces algu uzimaj biljke koje su u gelu.. npr kucaj aquascape rs i bice ti jasno na sta mislim..

Sto se puzeva tice uvek mozes da dodas par helena imao ne mao physe ili ramshorne, ali ne idu sa teodoksusima..

Moj je predlog da vratis plastican deo, ovako je mozda za nijansu jace svetlo ali sa plastikom se pokriva veci ugao, ovo je kao da je ciljano da ide u tu tacku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dragang
Akvarista



Registrovan: 16 Feb 2020
Poruke: 46
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2020 12:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam sa RF bio izuzetno zadovoljan, kolicina pelcera po biljci je velika, nijedna saksija nije imala ispod 10 pelcera, vecina preko 15, i sve biljke su bile lepe i zdrave. Jedino je sto su njhove biljke gajene emerzno, tj izvan vode, pa potreban period prilagodjavanja, otapanja, propadanja listova... E sad to je samo moje iskustvo.

Slazem se sa Liscem za sijalice, vrati plasticni deo, ukoliko je jos uvek to moguce, te 2 sijalice ce svakako biti dovoljne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2020 9:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam dugo uzimao od njih, narucicu pa cu javiti utiske.

Sto se tice sijalica, plasticni deo sam morao da pritisnem da bi se odvojio silikon ili sta vec, kojim je zalepljen tako da je unisten ali je najmanji problem da kupim nove sijalice mada se ne bih slozio sa vama da baca u jednu tacku, kad postavim akvarijum i svetlo iznad znacu tacno.
Inace, "hauba" je tu jer mi se svidja izgled, apsolutno nema nikakvu svrhu u refleksiji svetla ili slicno jer su diodice ravno ispod.
Ako u novi akvarijum ubacim deo vode i filter iz vec cikliranog, zajedno sa novim filterom, da li ce to skratiti proces cikliranja novog ak.?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2020 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj, ne menjaj odmah, a i mozes da namestis da ti biljke budu odmah ispod pa kasnije da menjas postavku, a sto se tice smanjenja vremenskog perioda za cikliranje bice manje duplo, a ako vec sada imas nov filter povezi ga sa manjim akvarijumom da vec krene da skuplja "materijal".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2020 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probacu pa cu videti, diy je, lako se koriguje Very Happy

To sam i planirao ali je taj drugi filter mnogo jaci, cak i kad mu smanjim protok. Jel bi bilo dovoljno da ga samo stavim u akvarijum a da ne radi ili ipak mora da radi da bi se skupile bakterije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2020 2:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ga stavis i ne radi talozi se negativno, mora da radi da bi bilo pozitivno. Bolje onda sacekati veci akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Jeka13
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Nov 2020
Poruke: 3
Lokacija: Beograd/ v.banja

PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2020 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima! Nova sam na forumu i totalni početnik što se tiče akvaristike.. sad nisam htela da otvaram novu temu( ova se podudara sa mojim pitanjima Smile )... Evo ovako uzela sam klincu "domaći akvarijum" 45 l dimenzija 50*27*33 filter/pumpa atman f303, grejač atman eh 100w (nisu imali manji) i led sijalicu od 3w, podlogu kamenčiće manje granulacije, biljke po 1 nanu i mahovinu i 5 grana gupi trave .. e sad uzela sam i panj ali su mi rekli da ga ispiram u 8 voda, a danas čitam da bi ipak trebalo da se prokuva.. cikliram ga već 8 dan sa easystart.. ono što mene zanima je sledeće
da li je to ok?
Da li pumpa treba da bude blizu površine da brčka površinu vode ili niže? ( Sad mi je potpuno potopljena)
Da li u toku cikliranja menjam vodu ili ne?
Da li da zamenim 30%vode pre dodavanje ribica?
htela sam da ubacim još 1ili 2 kriptokorine i možda 3 mahovine cristmas mos koje bih vezala za kamen( e sad i to me zanima koji je bolji kamen dragon, siga ili vulkanski)
Od ribica bi ubacila
4 kozice crvene
5 kraljevskih neonki
4 Moscow gupi ( 1 mužjak i 3 ženke)
4 platica (1 mužjak i 3 ženke)
2 muljar panda
2 ancitrusa crna
5 zebrica ljubičastih
5 zebrica crvenih
A kod kuće imam 4 bebice gupike stare par dana koje smo dobili na poklon
Izvinjavam se na podužem postu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License