Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cryptocoryne wendtii Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Alfa
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2018
Poruke: 14

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nigdje na netu nasao, kako da je ogranicim da raste gdje je prvobitno zamisljena? Baca male biljcice okolo sto trenutno nije problem jer su male (par listica) ali ce mi narusiti koncepciju ako pustim da izrastu Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 5:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 6:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemožeš ništa naročito tako se razmnožavaju, jedino da odmah seckaš i počupaš to okolo što je izraslo od malih dok ne puste korenje jače i porastu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bruno
Akvarista



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 10
Lokacija: Obrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja ću prihvatiti sve te male pelcere što izrastu Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Saksijom/plasticna casa/plocasti kamen oko same biljke ali racunaj opet da moze i preko toga da ispuzi i opet da pustipelcere, to je vise za ogranicavanje korena, ne za pelcere, za pelcere samo makaze i cupanje ili guranje uz maticnu biljku pa da bude gust zbun.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2020 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skarti joj koren na 1cm i posle 3-4 meseca ponovo isto uradi. Izanci ti nisu proble jedino što moras da ih povučeš i presadiš na drugo mesto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alfa
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2018
Poruke: 14

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2020 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bruno ::
Evo ja ću prihvatiti sve te male pelcere što izrastu Laughing

Nije problem pa kad budem vadio ako si po Beogradu da dodam, ili da saljemo za Obrenovac Very Happy

Hvala svima na pomoci, nisam htio nista da ceprkam dok ne pitam da ne poremetim podlogu zbog kozica i koridorasa Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alfa
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2018
Poruke: 14

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2020 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu, jel neko vezivao ili lijepio stringy moss za panj? Je li isto kao sa ostalim mahovinama? Brine me kod sisanja najvise, ranije kad sam sisao gdje god da mi zaluta pa i mali komadic primi se ko luda, muke da je iskontrolises
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pet Okt 30, 2020 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes da je vezes ili zalepis. Izbegavaj obican konac. Flurocarbon-najlon za pecanje je nevidljiv pod vodom. Ja sam mahovinu ubacio u zacepljen deo panja/grane i ostavio na jak protok. Formirala je se lopta. Dok nije došla na nekih 30cm u precniku džala se sama za drvo. Preko 15tak cm rasta/mahovine svetlo mi nije bilo dovoljno jako i unutrašnji deo je istrulio pa je onda samo visila jer je imala težinu.
Prosle trimovanja usisaš akvarijum to je jedini spas. Stringy moss je napast, težak korov.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Alfa
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2018
Poruke: 14

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 1:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Cryptocoryne: petchii, undulata i cri... xxxvelja Tražnja 0 Sre Dec 16, 2020 9:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cryptocoryne usteriana igla Arhiva Malih Oglasa 1 Ned Maj 10, 2020 6:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cryptocoryne usteriana Grcak Arhiva Malih Oglasa 3 Pon Okt 21, 2019 9:46 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam - Cryptocoryne wendtii Brown mboban Arhiva Malih Oglasa 4 Ned Jul 21, 2019 10:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cryptocoryne usteriana scorpion Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Feb 15, 2019 1:58 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License