Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Oživljavanje foruma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deo biljaka stigao, a niko nista dalje za neko takmicenje il ste presli na pp? 😀

Vecina biljki ce biti u emerznom, sta ne moze, resice se..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 11:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bombadil
Akvarista



Registrovan: 24 Okt 2017
Poruke: 119
Lokacija: Požarevac

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2020 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Lenji Lisac

Niko se ne oglašava osim nas dvojice 😀
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2020 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drago mi je da nekolicina pokusava da otrgne forum od zaborava... mnogo lepih sati sam proveo na ovom forumu, svasta naucio i upoznao gomilu ozbiljno dobrih ljudi. Od mene za takmicenje i najbolje plasirane imate A. nanu vec broj pelcera. Pozdrav i puna podrska za pogres 😉
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
m.vlacina
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2017
Poruke: 222
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2020 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajmo ljudi, biljaka ima, samo treba volje. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 7:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ja ću da kažem svoje mišljenje i prenesem svoje iskustvo, bez namere da ikog uvredim. U hobi sam se vratio pre godinu i po dana, i odmah sam se zalepio za forum kao izvor bitnih informacija, pre svega na osnovu iskustva drugih akvarista.
Kada sam menjao i poklanjao kozice, upoznao sam stvarno sjajne ljude koji znaju mnogo, i koji su mi više pomogli svojim iskustvom u tim 10-minutnim razgovorima, nego sati pretrage na forumu.
Razlog je taj sto je forumu potrebno ozbiljno sređivanje i sortiranje tema, i da se smanji broj bespotrebnih komentara na temama koji temu od 5 strana pretvore u 65, a u današnje vreme retko ko ima vremena da čita toliko.
Odeljci za konkretne informacije, pre svega kao pomoć početnicima, i diskusije moraju biti striktno podeljene, bez preteranog palamuđenja, da izvinete. Samo tako se mogu privući novi aktivni članovi. Stalno se dešavaju situacije da ljudi postavljaju ista pitanja, ili otvaraju iste teme. Zašto mislite da je to tako? Da li je nekome možda palo na pamet da ljudi ne mogu da nađu informaciju koja im treba jer su teme zatrpane "šaljivim" komentarima članova koji se lično poznaju, a mrzi ih da odu na kafu.
I urednici treba da budu mnogo oštriji kada su u pitanju članovi koji zatrpavaju teme bespotrebnim postovima.
Član sam i maketarskog foruma, jer mi je to dugogodišnji hobi. Tamo takve stvari nisu moguće, jer urednici odmah reaguju, i brišu sve bespotrebne postove i rasprave, kako bi forum bio čitljiv i pristupačan. Čak i ako su postovi urednika u pitanju! To je suština.
Ovaj hobi ima veliki potencijal, a od svih nas zavisi da li će se razvijati. Veliku ulogu u popularizaciji bi trebalo da imaju i prodavci, ali je njima bitnije da zarade, nego da donesu nove tehnologije i znanja kod nas. Evo skoro u jednoj poznatoj prodavnici, u koju sigurno više neću ići iz više razloga, prodaju galaksi razbore za 350 dinara po komadu. Ribu čija je realna cena 150-200 dinara. A radnja im izgleda tako, kao da si ušao u moj podrum. A za sebe kažu da su "galerija"... bruka i sramota. Lično sam prisustvovao kada je dečko kod njih došao da se raspita kako da reši problem koji ima sa japankom. Prodavac ga je doslovce iznapušavao kako je sve uradio pogrešno i kako nema pojma. Iako je dečko potpuni početnik. A mogao je da bude fin, da mu objasni, pomogne, i uz to i dobro proda. Ali baš zbog takvih "gazdi" i prodavaca većina hobija u Srbiji i jeste tu gde jeste. I ovo što je gotika rekao...nekada je bilo mnogo drugačije... ja sam kao dete 90-ih znao satima da budem u radnji i posmatram ribe, akvarijume, pitam, niko mi ne bi reč rekao. Danas bi me verovatno izbacili iz radnje. I kad sam već pomenuo radnje, veliku zahvalnost za uspešan povratak u hobi dugujem Nemanji iz AA.
Dobar način za oživljavanje hobija je organizovanje skupova za druženje, i berzi, a u tome mogu učestvovati i članovi foruma i sponzori foruma. Od toga bi i oni imali mnogo koristi. Onda bi ljudi mišljenja razmenjivali uživo, a forum bi služio za dobijanje korisnih informacija, galerije, i sl. Takmičenja kod nas ne postoje, što je isto sjajan alat za popularizaciju hobija. Maketarstvo je tako stiglo do novina i televizije, i hobi se raširio. Naravno sad je zbog korone sve to teže, ali i to će proći


Poslednji put izmenio Ascaron dana Uto Nov 03, 2020 8:00 am, izmenio ukupno 3 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Ascaron ... sve je to lepo napisano. Kada nekome napomenes da je o tom njegovom problemu pisano "milion puta" odma krene negodovanje o svemu i svacemu pa na kraju zavrsimo sa tim da su urednici losi ljudi ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Oživljavanje kamena Peku Morska Akvaristika 5 Pet Jun 14, 2019 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nov clan foruma Nikola.M Upoznavanje 1 Uto Maj 31, 2016 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Link za najnovije komentare iz celog ... Kiko Obaveštenja 2 Ned Dec 20, 2015 12:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav svim clanovima foruma OskarIjaguar Upoznavanje 1 Pon Apr 06, 2015 2:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka predlog za unapredjenje foruma radisa89 Obaveštenja 38 Uto Dec 03, 2013 9:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License