Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nsto pliva u akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image

Do pre dva dana bilo sve ok i onda se u vodi pojavilo sve nesto sitno kao piljevina akvarijum je pun toga voda nije mutna bista je ali puna toga sitnog a jutros se pojavilo i ovo lici kao glista mala ima ih mnogo ima i puzeva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 1:23 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 2:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je verovatno Planaria od previše hranjenja i prljave podloge,smanji hranu i usisavaj podlogu bolje ili češće
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ali ja nemam ribice u akvarijum ja tek cikliram akvarijum ovo je treca nedelja kako se ciklira planirao sam da ubacim ribice jedino imam neke puzice sto jedu alge . podloga je hranjiva mesana sa zemljom za cvece svi kameneje i pesak su prvo duvani na kompresor , oprani , kuvani i peceni u rernu osim jedne kese zemlje za cvece.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo ta jedna zemlja za cveće dovoljna možda i sa biljkama došlo iz drugog akvarijuma ako si sadio
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 3:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni se doima da je planarija u pitanju, ali moras i sam malo da istrazis, znaci da procitas par stvari o tome. Planarija se javlja zbog viska hranljivih materija i organskog raspadanja, a ti najbolje znas sta si, kad i kako i koliko stavljao u sopstveni akvarijum, ne mogu clanovi da nagadjaju i pogadjaju sta se kod tebe desilo. Ukoliko je i filter materijalnov novcijat necikliran, eto zasto je planarija buknula - nema korisnih bakterija da razloze to sto se u tvojoj vodi nalazi.

Zato procitaj par tema, izguglaj, evo npr ove, pa ces sam zakljuciti sta ti je najbolje ciniti i kako :

http://www.akvarijum.org/forum.....20659.html


Srecno!


Poslednji izmenio nikouro dana Pon Nov 02, 2020 9:54 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 4:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako hoceš pomogni ako si došao da... Onda zaobidji temu. Inače našao sam post od lenjivca gde je dao kako i šta. chaosad upravu si samo sam sa zemljom to mogao da unesem u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Daj coveku ribu i nahranices ga jedan obrok, nauci ga da peca i nikad vise nece biti gladan. Ako budes kmecao po forumu za svaku sitnicu u akvarijumu i cekao da ti drugi resavaju probleme a ti sve 4 u vis, bez da ista naucis sam, vrlo brzo ti akv nece biti zadovoljstvo a svi drugi ce biti krivi. Em pretrpavas forum sa vec postojecim temama, em ni jedan akvarijum nije isti, tako da jedino sam svom akvu mozes pomoci. Ako ti teme nisu od pomoci, pa nece biti ni odgovori.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2020 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

io Jeste upravu si... Ajd sad idem ja nesto kao da citam. Svako dobro.


Poslednji izmenio nikouro dana Pon Nov 02, 2020 9:59 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Nepozeljan sadrzaj !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2020 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

goran012 ::
Ok moze da napiše nekome...


Pozdrav. Kao jedan od najgore dece ovde da ti poželim dobrodošlicu na forumu: Dobro nam došao!
Nemoj zamerati iskusnijim članovima. Zbog nekolicine koja se stalno vraća pod drugim nalogom da postavlja ista pitanja desi se da iskusniji članovi budu malo grublji u svom odgovoru. Svaki savet da malo prelistaš forum je dobrodošao, jer ćeš steći solidno znanje, znati šta da izbegavaš i razbiti mnogo laži i pogrešnih pristupa koje si mogao pokupiti sa youtuba ili prvog rezultata pretrage na Googlu.

Planarija u akvarijumu uglavnom nije problem. Većina riba koje ljudi uzimaju u početku jede planariju. O nuklearnom rešenju treba da razmišljaš samo ako hoćeš da ubaciš kozice prvo. U sartu sam imao od planarije preko ostracoda do kiklopsa i još po nekih životinjica koke su isčezle kada su ribe došle. Kažu da su loše po kozice. Meni je uvek bila mala populacija planarije i kozica u filteru. Nisam primetio da su im smetale.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2020 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje iskustvo sa planarijom je da ni jedna riba nece ni da je omirise (Skalari, ramirezi,apistograme, rasbora trignostigma, rodostomusi, kraljevske, kardinali, plavooke - pseudomugil, denio vrste, koridorasi...izvinjavam se ako sam neke zaboravio) Ljudi kazu da jesu i nisu stetne. Jedu zapalu hranu po podlozi nisu paraziti za ribe. Medjutim primetio sam da kad mi se pojavi planarija odmah se desetkuje broj mladji kod mikrorazbora. Pretpostavljam da jedu jajasca po podlozi i ako ih ima mnogo u tome su jako efikasne. Video sam par klipova na youtube kako izgleda kada parazitira na kozici...prakticno je zivu jede dok je ne ubije....bas gadno izgleda i zbog te dve stvari sam se uvek radiklano odnosio ka njima. E sad pitanje je u opste da li su to planarije ili neki drugi crvici kakve sam ja recimo unosio sa savskim sljunkom....njih su koridorasi resavali u kratkom roku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Pon Nov 02, 2020 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacio sam u akvarijum tri zenke blek moli juce hvala Bombadil -u na tome i danas od prijatelja uzeo jednog muzjaka kako sam i procitao ovde na forumu kako rece Lenji Lisac i sve su ih potamanili ne vidim ih vise. Sad dok cekam da li ce ponovo da se pojave da resim probleme oko nekih creva i muci me grejaca stavio bih ga van filtera ali ne smem da pitam za savet da se neko ne naljuti. Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ayrton
Akvarista



Registrovan: 25 Sep 2017
Poruke: 134
Lokacija: Bgd.-Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 8:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma pitaj slobodno, u odgovarajućoj temi i ako si već sve o tvom problemu pročitao na Forumu. Ali, ako postavljaš pitanja koja su već "sažvakana" u raznim temama, onda se dobro pazi... haha
Što bi rekli klinci "Šaim se!".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 12:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

druze IO da te pitam nesto sa obzirom da tu 1 kesu zemlje nisi termicki obradio (ispekao u rerni ) zar sam nisi ocekivao da ce kad je potopis u vodu iz nje razni mikroorganizmi da isplivaju i ozive u vodi sve sto stavljas u akvarijum se na ovaj ili na onaj nacin dezinfikuje upravo zbog toga da neke stetne materije ili ti nezvane goste nebismo uneli u akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd da ozivimo forum. Naravno, sve je u sklopu teme i problema. Do sada ni u jednoj postavci gde je isla Carobna zemlja istu nisam termicki obradjivao. Zapravo nisam , pa skoro nikako tretirao nicim sem sto sam istu prosejavao kroz plavu mrezicu za fasadu, nakvasio ili potopio u vodi i direktno na dno akvarijuma. To je sve. Do sada nisam imao vecih problema sa takvim postupkom.
Sta je kod tebe izazvalo problem ... mislim da je sada nebitno. Cesta izmena dela vode . Novi stanovnici. Nove biljke ... docice na mesto sve to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License