Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Voda "Mutna, mlecna, prasnjava voda... " Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam neki stari post na forumu "Mutna, mlecna, prasnjava voda...". Autor posta je reventon iz 2012
E ovako meni je treca nedeja od kadase ciklirao akvarijum pre neki dan sam ubacio 3 pa posle dan dva jos 1 ribicu.
Za ove tri nedelje sam menjao vodu kako mi je i receno filter cistio jednom komplet oprao onako kako i vi svi ostali to radite i jos dvaput samo prvi sundjer , menjao sam vatu. Dole dva sundjera nisam dirao keramiku, kamenje, kugle.. Jer nije ni bilo prljavo. Voda mi je u pocetku bila uzas prvih dva-tri dana polako se bistrila i onda je bila braonkasta ali cista nije bilo nicega u vodi. Izmedju druge i trece nedelje cikliranja primetio sam da u vodi ima neke sitne cestice pokusao sam to sa drugom pumpom da izvucem sa drugim filterom ali nisam uspeo i sad da skratim celu pricu autor onog posta je imao isti problem kao ja sada i onda jedino resenje je bilo kako kaze on nije menjao vodu i cistio filter mesec dana ok. Nije problem da se to uradi samo me interesuje ako je bilo ko upucen u to dal ja normalno da hranim ribice,svetlo , rasprsivac malo mi to nije jasno. A i filter mi je dosta prljav prvi dva sloja sundjer i vata.
Image
evi kako to izgleda mada i ne moze da se slika nesto posebne da se vidi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

xxxvelja
Akvarista



Registrovan: 10 Avg 2012
Poruke: 223
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno još uvek nije lepo iscikliran akvarijum. Ima različitih pristupa. Ja bi lično svakodnevno menjao deo vode i dodao neke baš brzorastuće nezahtevne biljke, čak i neke plutajuće i čekao da se stanje stabilizuje. Gledaj da ne hraniš suviše ribice više će da im smeta ako je voda lošeg kvaliteta nego ako koji dan budu gladne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke ce sigurno da budu posadjene do kraja nedelje. Ribice hranim samo jedanput dnevno i to pojedu sve posle cackaju po dnu sta im promaklo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2021 3:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Problem resen pranje filtera sve tri komore i zamena vode 50 posto 3 puta na svakih 7 dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skotna gupi "gubi ravnotežu" marcus Guppy fun club 0 Ned Feb 12, 2023 3:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorum "Narrow" Aquamaniac Ponuda 0 Sre Avg 24, 2022 9:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License