Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vlaži stalak akvarijuma... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mb011




Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2020 2:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima, nov sam u akvaristici, imam akvarijum nekih 6 meseci, kupljen gotov Zolux iseo 60 sa pripadajucim stalkom od iverice, sve gotovo uzeto. Danas primetim da mi se postolje "razdvojilo" ocigledno od vlage, tj vode. Primetio sam da mi na dva mesta postoji trag od curenja vode sa vrha akvarijuma (staklo je.koliko vidim celo, tj ne pusta nigde... Koliko je ovo opasno po stabilnost akvarijuma, i da li treba da me brine. Kacim i sliku kako izgleda daska na kojoj je akvarijum a koja je ovlazila. Neki savet sta raditi?
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2020 2:14 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Peku
Akvarista



Registrovan: 24 Dec 2017
Poruke: 787

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2020 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne stoji ti akvarijum više ravno. Ploča je nabubrila. Poželjno je da se promeni ta ploča i da se vidi odakle voda curi. Hitno je ako su bočne stanice upile vagu.

Svakako nije zdravo zbog buđi koja može da počne da se stvara, nađi gde silikon pušta vodu. Uzmi ubrus ili toaletni papir pa tapkaju duž silikona dok ne vidiš gde će se pojaviti trag. To izlazi kap s vremena na vreme što je dovoljno d anapravi ogromnu štetu.
Ako prosipaš vodu dok radiš oko akvarijuma znaj da se ona zavlači između stakla i ploče.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mb011




Registrovan: 27 Avg 2014
Poruke: 0

PorukaPoslao: Čet Nov 05, 2020 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vec sam se bacio u zamenu plice stavicu radnu plocu za kuhinju umesto postojece i ujedno proveriti da li curi odozdo, mada koliko vidim curi sa gornje strane po meni od kondenza sa poklopca...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License