Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 ATMAN AT-F302 problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Swiper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
Nov sam ovde na forumu a i u ovom svetu, imam jedno godinu dana akvarjium (20l) ali to niko nije odrzavao kako treba u kuci pa sam resio da preuzmem ja to Smile
Sve u svemu, gore pomenuti filter za vodu je prestao da radi, voda je bila uzasna, prljava, sundjer bas prljav... Ocistio sam sundjer, skinuo sam propeler i ocistio stapicem za usi taj deo tu ali imam problem sa motorcetom unutra, nece da ga pokrene uopste kada ga ukljucim u struju. Oseca se neka vibracija ali kao da nema dovoljno snage da ga pokrene.
Jel se to nekako podmazuje, cisti jos nesto unutra ili cu morati da uzmem novi?Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 10:10 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ascaron
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2019
Poruke: 44
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 10:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li kod tog modela postoji u rotoru jedna šipkica koja ide kroz sredinu. Ja sam na Hang onu imao isti problem. Vibrira ali ne vrti. Onda sam shvatio da sam previše nabio tu šipkicu posle čišćenja i da je tu problem. Ona treba da ima malo praznog hoda. Pozdrav.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Swiper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako izgleda...

http://prntscr.com/vcedy0
http://prntscr.com/vceecr
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 12:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema motoric unutra tj ta sipka i magnet sa propelerima su motor. Sipkica ne bi trebala da se vadi. Fabricki je utisnuta u leziste. Da ne idem dalje u detalje, ako si sve ocistio i ako ta sipkica nije kriva onda predlog je da kupujes drugu pumpu. Batali igranje sa njom !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sigurno je oslabio ili crko motor pošto je radio pod opterećenjem tako prljav i zaglavljen đubretom,kupi novu i ubuduće čišćenje sunđera svake nedelje kad menjaš vodu a pumpe bar na 1-2meseca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako nemaš poklopac možda bolje neki drugi da uzmeš hang on atman 0400 pa modifikovanje materijala,taj je i onako mali i slaba filtracija samo sunđerić.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Swiper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha, ok, hvala na odgovorima. Kupicu onda novu pumpu.

Imam ovakav akvarijum.

Da li da kupim istu pumpu ili preporucujete neku drugu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Istu tj istih karakteristika, sa regulacijom protoka. Sacuvaj tu pumpu. Ko zna, jednog dana mozda i popravis istu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Swiper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima, uzeo sam malo slabiju, AT-F301, nisam nasao u dve radnje 302 i mrzelo me da mnogo lutam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Swiper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Uto Nov 03, 2020 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Jel moguce nekako ovako nesto da nakacim na ovaj filter? Ima taj nastavak u Г da se kupi posebno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Swiper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2020 9:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Swiper ::
Image

Jel moguce nekako ovako nesto da nakacim na ovaj filter? Ima taj nastavak u Г da se kupi posebno?

Niko?Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2020 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko vidim taj model filtera nema standardni izlaz za spej bar tako da sumljam da moze da se nesto uradi po tom pitanju.
Ako hoces spej bar potrazi drugi model ili drugu marku unutrasnjeg filtera.
Da li moze sa modela na drugi model ?
Na nekim da , na nekim ne. Nekad je razlika za pola milimetra u minus tako da spada kada se postavi ili u plusu pa na jake muke nekako se ufura u izlazni otvor. Znaci, od situacije do situacije tj zavisi od modela do modela.
Neki su clanovi na nekim modelima pravili sami sprej barove od razno raznih cevi i creva. Pitanje velicine akvarijuma, protoka pumpe, velicine pumpe ... itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Swiper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 03 Nov 2020
Poruke: 7

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2020 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uz ovaj model sam dobio nekoliko raznih nastavaka, pretpostavljam da su adapteri. Jel ima da se kupi taj sprej posebno? Ako ima probacu sa ovim adapterima sto sam dobio uz pumpu pa da vidim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2020 10:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Do sada nisam vidjao po akva radnja da ima posebno. Doduse, u zadnjih 4-5 godina i nisam bio u neku akva radnju Smile

Evo jedne od starijih tema: Potrebna pomoc .....


Poslednji izmenio nikouro dana Pon Nov 09, 2020 10:48 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2020 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko imas L koleno, mozes od obicnog creva da napravis sprej bar i to koliki ti treba i da ti bije tacno gde ti zelis, tj najobicnije providno/zeleno crevo za kanistere napuni peskom i malo "skuvaj" da crevo omekne i oblikuj po zelji, naravno sa rukavicama. Kad ga oblikujes pusti da se dobro ohladi pa napravi na par mesta rupe, dok ces veliku da bilo kojim kamencicem zapusis. Tesko gde ces naci kod nas samo ovaj deo, jedino po oglasima u polovnim delovima, kod nekoga kome je crkla pumpa pa ima viska u delovima od nastavaka. Daj i oglas ovde u potraznji, jer ne citaju svi sve postove pa i ne obrate paznju na to da li nekome treba neki deo ili sta vec, a i retko ulaze na forum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License