Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Identifikacija puža. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da su ovo ramshorn puževi. Da li sam u pravu? Imam ih od samog poceka akvarijuma uneo sa biljkama. Oko tri meseca star akvarijum. Nikada ih do sada nisam video vise od par komada. Kada menjam vodu ja obicno koje vidim pokupim obicno jednog ili dva. Zanima me koliko jedu biljke? Da li bi trebalo da se vise potrudim u hvatanju?
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 12:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chaosad
Akvarista



Registrovan: 27 Avg 2017
Poruke: 157
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jesu ramshorn, ne jedu biljke uopšte,samo trulež i otpalo lišće i višak hrane,alge,jako korisni samo da ih nebudu stotine pazi sa hranjenjem ribica da ne preteruješ
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala. Na brzom odgovoru. Tako sam i mislio. Mada videh na forumu da su mišljenja podeljenja o njima. Za sada ću samo da motrim na njihov broj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 8:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedna potvrda, ne jedu biljke koje su zdrave, ali jaja koja polazu i mladi koji se izlegnu znaju da naprave rupu na listu ukoliko je polozena ikra na list i list pocne da truli i onda veliki pojedu truli list a odatle akavristi misle da jedu biljke. To se desava kad ih je previse u sistemu, odrzavaj broj i to je to, ostavi par komada koje neces da vadis znaju da porastu i do 2.5 cm skoro 3 zavisi kako kod koga, lepi su kad se skroz razviju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
IvanBo
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2020
Poruke: 28

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlican predlog. Ovi su bili samo par mm. Biće sigurno prelepi kad narastu 2-3 cm. Uvek imas prakticne savete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Uto Feb 08, 2022 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Zamolio bih za pomoć oko identifikacije ovog nepoznatog stanovnika u akvarijumu?
Jednog sam našao na staklu, jednog na listu biljke i jednog na drvetu vinove loze.
Večličina je oko 2,5-3mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sudyxor
Akvarista



Registrovan: 03 Feb 2020
Poruke: 18

PorukaPoslao: Uto Feb 08, 2022 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni i ovaj liči na Ramšorn puža, kod mene su stalno prisutni, nekad više, nekad manje, nekad imaju kao pegice, nekad su dosta jednobojni. Nikad nisu narasli na 2-3cm, čini mi se da kratko žive, a nešto baš nisam ubeđen da čiste akvarijum kao što mi to rade Nerite i Amazonci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reduktor
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2022
Poruke: 66

PorukaPoslao: Sre Feb 09, 2022 6:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

Iako je boje slicne Ramshorn pužu, ovo čudo nema zavojnicu i ima nožice kao da je kukac (kao vaš), a ne puž. Izlaze na površinu, a konkretno ova dva su upala u filter maloprije. Malo sam zabrinut...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Identifikacija nezvanog gosta Stefan89 Ostali Stanovnici 0 Pon Jun 12, 2023 2:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija bilja nebojsar Biljke 7 Sre Maj 24, 2023 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija puža Vecha Ribe 2 Sre Dec 30, 2020 3:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija biljke Bombadil Biljke 4 Sub Okt 03, 2020 9:07 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License