Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 70l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2020 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je prvi "veci" akvarijum koji sam formirao, napisacu sta je u njemu i koliko je sve pojedinacno kostalo u slucaju da neko odluci da formira akvarijum pa mu mozda to bude od koristi (jeftinije od ovoga ne moze Very Happy )

Akvarijum 72l (60x30x40) - 2500din izrada
Filter: Eheim Aquaball 2206 (350l/h) - imao svoj
Grejac: Trixie 25w - imao svoj
Osvetljenje: DIY Hauba koja nije jos zavrsena i dve LED sijalice od 10w - 600din
Vazdusna pumpa: Nema
Podloga: Zemlja za cvece ~1cm, preko toga sitan kvarcni pesak, pa krupniji 1-3mm, u sredini crni 1-3mm. - 500din
Kamenje iz reke, pripremljeno pred ubacivanje. - 0din
Biljke: Hygrophila angustifolia, Hedyotis salzmannii, Hemianthus mycranthemoides, Lobelia sp mini, Ludwigia repens Rubin. - RF(mali mix) - 1000din

Akvarijum se trenutno ciklira, dodat deo vode iz starog(zdravog) i trenutno noi filter radi zajedno sa filterom iz vec cikliranog.
Nisam jos odlucio sta cu od riba ali najverovatnije ce to biti borac sa jos dva jata manjih riba. Unutra je za sada samo nekoliko Malezijskih puzeva.
Grejac je malo slabiji, mozda kupim jaci, filter takodje ali je, kao sto me je Lisac savetovao, njegova uloga mehanicka filtracija, necu prenaseljavati pa bi to trebalo da bude ok.

Zanimaju me misljenja i saveti drugih akvarista sta bi trebalo promeniti, dodati, izbaciti kao i da li vam se dopada scape Smile

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 09, 2020 3:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pitanje pitanje pitanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Polako de zuris? Tek si startovao sistem. Wink

Skloni samo ovu grancicu na sredini blize prednjem staklu, ova iza moze i da ostane nece se toliko videti kad biljke porastu i rasire se.

Od tog HM-a mozes i tepih da probas da napravis, vec sad koliki je moze na pola (cak i 1/3) da se isece i na razmak prsta posadi u taj prednji crni deo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Volim da imam informacije u svakom trenutku 😁
Sklonicu je, dodao cisto da neko drvo ubacim mada imam mnogo lepsih komada ali ih nisam pripremio.
Da li ce biti malo prostora za koridorase da se krecu po dnu? Ako hoce, ispomeracu malo ili izbaciti to kamenje blize staklu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis da nece da rovare po tepih biljkama? Wink

Ma ostavi ga ovako ne trebaju ti grane da bi izgledao lepo/dobro/odlicno kako god, sad ti je jedino potrebno nekih mesec mesec ipo da dodje na svoje da biljke odbace ove emerzne listove, a onda jos jedno mesec mesec ipo da probas da ih naves da rastu kako si ti zamislio da rastu i u kom smeru, kasnije mozes i HM da stavis u predlnje coskove, a sredinu da ostavis "golom", a i dalje da imas ovako podeseno U sa ovim kamenjem a izmedju njih da dodas grane koje idu ka centru.. ma kombicacija kolko oces, al za sve je potrebno strpljenje. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma da, ostavljam za sada ovako, pa neka raste kako raste 😁
Kad sam vec pomenuo koridorase, koliko da ih uzmem, 4-5?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 10, 2020 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Pon Dec 07, 2020 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proslo je mesec i po dana od formiranja, sve je super, bolje od ocekivanog. Biljke lepo napreduju, algi nema niti ih je bilo, fotoperiod oko 6h, povecacu na 8h.
Jedini problem je braon voda, pretpostavljam da je zbog toga sto nisam prosejao zemlju za cvece u kojoj ima sitnih komada drveca ili cega god ali se i to smanjuje redovnim izmenama vode (na 5-7 dana oko 30%)

Od riba unutra:
9 neonki
8 gracilisa
2 koridorasa paleatus
1 Betta (agresija 0, surfuje sa gupikama na talasu koji pravi eheim aquaball)

Tu su privremeno tri muzjaka gupija i daju neku zivost akvarijumu pa razmisljam da ih ostavim. Da li je to previse riba obzirom da filtracija i nije bas najbolja?

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Uto Mar 30, 2021 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update: Proslo je oko 5 meseci od formiranja, biljke su zdrave i redovno se trimuju iako volim kad sve zaraste i ceo akvarijum ozeleni, uginuca nije bilo, kao ni algi, mislim da sam postigao savrseni balans, barem je tako bilo do sada.

Od riba u akvarijumu: 8 neonki, 8 gracilis, 4 koridoras paleatus, 2 gupi muzjaka, 1 ancistrus, borac muzjak i zenka

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Uto Mar 30, 2021 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika je ocajna, bice boljih cim pronadjem kabl da prebacim slike sa fotoaparata Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Boki2000
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2020
Poruke: 13
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2021 8:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cao,svidja mi se tvoj akvarijum i drago mi je da si uspostavio balans i da nemas problema sa njim,reci mi co2 i tecnu prihranu ne dodajes? Ako je tako svaka cast za stanje biljaka pogotovo tepih biljke,je l to Hemianthus micranthemoides u sredini?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Sre Mar 31, 2021 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao, hvala ti Smile
Nista od prihrane, nista CO2. Hranim ih jednom dnevno, nekad preskocim dan, svetlo radi 8h, imam tajmer tako da je svaki dan u isto vreme ukljuceno i biljke rastu kao lude. Moze biti da je zbog toga sto mesecima nisam usisavao dno uopste, verujem da su biljke te nutrijente fino iskoristile.
Jeste HM, u pocetku nisam imao srece sa njim ali sam ga proredio i redovno kratio tako tako da je sada gust i zelen tepih
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikollo
Akvarista



Registrovan: 21 Jan 2021
Poruke: 38
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Apr 03, 2021 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve ovo bez icega sa led sijalicama? Svaka cast.
Koja je marka tih sijalica Very Happy?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Sub Apr 03, 2021 10:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, dve od 10w, marka žnj, kostale 130din komad 😁
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kikii77
Akvarista



Registrovan: 22 Okt 2020
Poruke: 21
Lokacija: Beograd - Čukarica / Vršac

PorukaPoslao: Uto Avg 24, 2021 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poklanjam sve ribe (bez borca) i biljke iz ovog akvarijuma.

0692856105
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License