Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako se montira solenoid na ovaj manometar ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sstanko78
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2013
Poruke: 16
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Kupio sam ovaj CO2 komplet, uputstva su jako stura - skro da ih nema, na netu nisam nasao nista korisno.

Sistem je na slici i sastoji se od:

- manometra sa iglicastim ventilom
- buble countera
- solenoida

sve je super... ali kako se montira solenoid na ovo ?

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2020 2:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, Stanko

Oprema je jako dobra kada pogledam manometar. Sto se tice solenoida, malo mi je tu cudno nesto.
Obicno se rade solenoidi sa sondom koji idu direktno na telo manometra.
Drugi tip solenoida se srafi na iglicasti ventil pa se na njega nasrafi brojac mehurova.
Treci tip solenoida je onaj koji ide direktno na crevo i nema krutu vezu sa brojacem mehurova/manometrom

Image

Kao da mi na tvom solenoidu fali ovaj deo da bi mogao da nasrafis i povezes nekako.

Neka me ispravi neko ako gresim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2020 2:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ne gresis.
Ja sam imao ovaj EM ventil koji nije imao taj nastavak koji bi mi omogucio da ga krutom vezom spojim sa manometrom. Jedina opcija mi je bila da ih povezem sa crevom. Iz nekog razloga manometar nije zaustavljao protok CO2 kada je ugasen, vec je samo usporavao protok preko noci. Uzeo sam drugi koji je direktno spojen na manometar i on radi odlicno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sstanko78
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2013
Poruke: 16
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2020 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Bojan95

Slažem se. Baš taj nastavak nije prisutan tako da nema čvrstue veze.

@manastiriste

Da tako je.

Hvala vam obojici.

Oprema je OK, postavio sam i podesio sam je i radi. Za solenoid mi bas nije jasno ... nekako mi se čini da ću imati veliki pritisak u mekoj cevi.

Ovako izgleda montirano:

Image

Solenoid visi u vazduhu, zato što sam čuo da se greje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2020 12:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super, pa to je solenoid na crevo sto ide. Identican set i tako napravljen ima drug. Sve mu ok radi. Jesi uzeo CO2 crevo? Iskreno vise sam za krutu vezu, ali i ovako radi. Da li moze da dodje do pucanja creva od brojaca do solenoida, ne bi trebalo. Drugu sistem radi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sstanko78
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2013
Poruke: 16
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2020 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

manastiriste ::
Super, pa to je solenoid na crevo sto ide. Identican set i tako napravljen ima drug. Sve mu ok radi. Jesi uzeo CO2 crevo? Iskreno vise sam za krutu vezu, ali i ovako radi. Da li moze da dodje do pucanja creva od brojaca do solenoida, ne bi trebalo. Drugu sistem radi.


Da to je to.

Uz komplet sam dobio silikonsko crevo, tanko na prvi pogled. Nisam mogao da ga koristim na delu od manometra do solenoida.

Na taj do sam postavio znatno deblje silikonsko crevo. Ostavio sam da prenoci.

Timer je kliknuo i ugasio svetlo i solenoid.

Posle nekih 30 min CO2 je stao u bubblecheckeru, valjda se pritisak u crevu i bc podigao.

Nije puklo crevo ?


Da li bi mozda na delu manometar - solenoid trebao da postavim deblje crevo ?

Ili neko drugo a ne ovo deblje silikonsko ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Strahinja025
Akvarista



Registrovan: 17 Dec 2016
Poruke: 130
Lokacija: Apatin

PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2020 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druže,

Šta će ti jaće crevo.

Regulator pritiska ti obara pritisak boce koji je obicno 30-50bar na radni pritisak 1-2bar... Tako da u crevu imas 1-2bar ne više.
To bez problema izdrži crevo za pneumatiku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sstanko78
Akvarista



Registrovan: 02 Nov 2013
Poruke: 16
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Nov 28, 2020 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strahinja025 ::
Druže,

Šta će ti jaće crevo.

Regulator pritiska ti obara pritisak boce koji je obicno 30-50bar na radni pritisak 1-2bar... Tako da u crevu imas 1-2bar ne više.
To bez problema izdrži crevo za pneumatiku.


Namešteno sve,

Manometar - (malo) deblje silikonsko crevo - solenod - tanje silikonsko crevo - difusor, običan kao lulica - čašica

Radi odlično !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako da znam kad ce ribica da se mresti? Nemanja21 Razmnožavanje 4 Sub Nov 07, 2020 11:12 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako prepoynati dali je skotna Plati? Yaesu Razmnožavanje 5 Ned Avg 02, 2020 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 56x30x30 nema fluo, nema štednih, kak... Rich999 Rasveta 7 Uto Jun 23, 2020 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License