Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko co2 difuzora Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam sinoc startovala sa akvarijumom, natocila ga zasadila biljke, i stavila co2 od dennerle sa fliperom. e sad problem je sto ne mogu da ga doziram. okrecem na minus i plus ne vidi se mehurici koliko izlaze nego ga duva u jedan veci i izlazi kao glista. ponekad se desi da izadje po mehuric ali opet ne znam koliko brzo jer odna posle duva veci. da li bi neko znao u cemu je stvar?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 11:37 am Snimi Poruku Nazad na vrh

kale
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2016
Poruke: 63
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene za 2 dnan 2 ekspozije, jedna sa flasom u ruci Smile i naravno od sode unistena farba na zidu od sobe, uglavnom ja perem diguzor Izbeljivacem , i uspeva Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Ned Okt 29, 2017 7:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imam akvarijum od 180 l jedva sam uspela da doziram oko 8 baloncica na 30 sekundi. kad mi se popodne upalilo dvetlo nije htelo da krene da izlazi ni posle 20 min, posto se ion sam gasi kada se svetla gase. pa sam ga pojacala da otpusi ili sta vec. videcu sutra opet kada se upali
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kakav idfuzor imas ? Mozda bi trebalo da ga promenis i probas sa drugim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Nov 02, 2017 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je u pitanju stakleni difuzor sa keramičkom membranom, njemu treba duže da krene, dok nabije pritisak (bar je kod mene tako). Nekada je i po 45 minuta potrebno da se istera voda iz sistema i samog difuzora pa onda kreću mehurići. E sad pošto je kod mene u pitanju varijanta soda limuntus (kinseka varijanta), štelovanje broja mehurića dolazi u obzir tek kada krenu da izlaze iz difuzora. Sa druge strane, povećanje broja mehurića pre nego što krenu kroz difuzor može dovesti do svlačenja sreva sa difuzora. Ako teško šteluješ broj mehurića moguće da je problem u ventilu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Pet Nov 03, 2017 8:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to sam u medjuvremenu uspela da namestim, sada mehurici izlaze kako treba. sad imam drugi problem. pored imam dugotrajni test za co2 i plavo polazuje premalo zeleno idealno i zuto previse co2 u vodi. meni stoji plavo a izlaze 30 mehurica u minuti. a pise da treba da izlaze 10 na 100 l . a ja imam 180 l akvarijum sa dekoracijom sigurno ima manje. nije mi jasno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
DejanM1980
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2016
Poruke: 12
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Nov 03, 2017 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je akvarijum dosta manji pa držim na 1 mehurić u sekundi. Difuzor je takav (ako pričamo o istom staklo-keramika) da veliki broj mehurića stiže do površine i ne rastvore se u vodi, a bude i onih krupnijih u određenom broju. Postoje rešenja koja možeš naći na forumu da uz korišćenje još jedne pumpe impelerom razbijaš krupne mehurove i na taj način pospešiš njihovo rastvaranje u vodi. Sve u svemu, polako povećavaj broj mehurova dok ne dobiješ zeleno. Samo jedno pitanje, test tečnost si sama pravila ili si nabavila gotovu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Nov 03, 2017 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče difuzora za DIY CO2 meni za sada najbolje radi filter (ako je to filter) sa Romed infuzionog seta. Platio sam ga 0,5€ u apoteci.
Mjehurići su sitni skoro kao kod sera difuzora. Jedino sam morao da namotam malo teflon trake oko sita jer je prolazilo sa strane. Plastika je malo mekša pa prolazi sa strane. Prethodni infuzioni filter je radio bez problema.
Prije ovog "otkrića" sam koristio špric i vatu, a nakon toga difuzor sa eb. Taj difuzor mnogo šišti i veoma je sličan raspršivačima za vazduh. Možda nešto sitniji mjehurići , ali tu je to negdje.
Ako stignem postaviću neku sliku večeras da vidite kako to radi.
Ovaj filter je skoro nečujan. Iako imam malu flašu kao brojač i filter, opet mi se znalo nakupiti neke sluzi na tom infuzionom filteru.

Prema tome za DIY CO2 - pravac apoteka i probajte.

PS . Nisam apotekar Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tina_ns
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2017
Poruke: 23

PorukaPoslao: Pet Nov 03, 2017 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

co2 je od dennerle sa njegovim testom kugla koja se zakaci na zid akvarijuma. fliper je plastican, pokusala sam da stavim sliku ali je prevelika ne znam da je smanjim na telefonu. mehurici se dizu i nakupljaju se na vrhu flipera ne iskacu na povrsinu vode
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
brankorad
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2015
Poruke: 90
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Nov 04, 2017 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Snimak da vidite kako radi set od infuzije.
Difuzor se nalazi ispod hang on filtera koji onda raspršuje mjehuriće po akvarijumu.


Link


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Nov 05, 2017 2:51 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LaBuxna
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2020 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naisao sam na isti problem... difuzor ne radi...tj ne pusta nista..
drzao sam ga u vodi, spajao na vazdusnu pumpu i na najvecoj snazi... 0 bodova...

varikina i to mi ima smisla ako je bio u vodi pa se alge zaljepile za njega...ali ovaj je nov pa mi to nema smisla.

da li je neko ovde uspio da pokrene taj difuzor?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LaBuxna
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Ned Nov 22, 2020 5:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u pitanju je stakneni sa keramickom membranom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mboban
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2016
Poruke: 82
Lokacija: Zemun, Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2020 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristiš bocu za CO2?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
LaBuxna
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 16 Sep 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pon Nov 23, 2020 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne, koristim kvasac i secer.. ali sam probao i na pumpu za vazduh koja ima poprilicno jak protok. ni jedan mjehuric se ne pojavljuje.
a ostavio sam je sat vremena na tome. bojao sam se da ce cjev puci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2020 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba vremena da DIY co2 postigne pritisak da bi krenuli mehurici na difuzor, nekad i po dan dva ako je slabija mesavina
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License