Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Masna skrama Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2020 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam pitanje u akvarijum se pre tri dana pojavila na površini skrama masna to se desilo istog dana kada sam probao neku pumpu za filter koja ima protok 12000l/h. E sada ja pročitao zbog čega se ona stvara hrane,izmeta,biljke ili ako se unese u akvarijum od nečega što je masno isključio sam opciju da je od biljaka ili uneta sa nečim u akvarijumu. Palim raspršivač vazduha radi cele noći a pumpica mi pravi talase u akvarijum tako već treći dan strane još uvek ima nije pomoglo da nestane. Sve ostalo u akvarijum je normalno. Pitanje je jel ce skrama da se izgubi sama vremenom ili Cu morati da zavrnem rukave. Inače menjam vodu nedeljno po 20 litara akvarijum je 100 litara dno čistim kada vidim da je prljavo filter čistim samo sundjer vatu i sundjer prvi odozgore tamo gde su kugle i keramika ne diram. Smanji sam da hranim ribice na minimum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2020 12:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2020 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega samo uzmi papirni ubrus i polozi na povrsinu vode i pokupice sve, to je najbrze resenje. A sta je uzrok moze biti 100 stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2020 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probam da uradim kad se smiri voda ugasio sam pumpicu i rasprsivac
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2020 2:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako probao ubrusom i pomaze ali problem je sto se ponovo pojavi a i ovi moji u kucu poceli da me zezaju kazu izvodim triput dnevo rituali ispred akvarijuma pa sam resio da radim ovako sa jednom pumpicom stavim je po povrsini crevce koje vodi do filtera i tu skupim svu masnocu posle ubrusom pokum ali opet isto pojavi se cim ukljucim rasprsivac ili pumpica dok pravi talase pocnu da se stvaraju cak sam i svaki drugi dan menjao vodu otprilike po 20 litara uvek isto pojave se. Danas sam promenio skoro 50 posto vode u akvarijum oprao creva pumpu rasprsivac grejac strakla usisao trecinu podloge (za dva tri dana cu celu da je usisam jer vidim da ima po dnu svasta ) ocistim filter prvi sundjer vatu i drugi sundjer dole nisam dirao gde stoje kugle i prstenovi ker. Zavrsio posao nalio vodu i fino se ponadao da je sve ok kad ono posle 5-10 minuta ponovo se pojavila masnoca. Tako da treba mi pomoc oko ovga ako neko zna resenje inace ribicama za sada nista ne fali normalno se ponasaju biljke isto lepo napreduju malci ekstra porasli jedino sto hoce nekad par njih da se skupe blizu grejaca. Inace temperatura je 26-27 stepeni u ak. Hranim ih jednom ili dvaupt dnevno sasvim normalno i vidim da pojedu sve nista ne ostane hrana je lisnasta u neku zutu plasticnu ne pise nista na onome. Evo i slike kako to izgleda. Ne bih znao sta vise da pisem.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2020 9:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

goran012 ::
.... to se desilo istog dana kada sam probao neku pumpu za filter koja ima protok 12000l/h.....


Kakva je to "neka" pumpa, na osnovu slike koja je postavljena teško da je protok 12000/h, možda je bez jedne nule.
Da li je potopna pumpa kupljena nova u radnji ili sa nekog buvljaka ..... donešena iz Austrije, Nemačke ... Kambodže .....
Suština pitanja u vezi masne skrame je da možda tu pojavu ne izaziva ta "neka" pumpa, ništa više.
Da bi to ustanovio izvadi pumpu ,vrati na prethodan režim rad akvarijuma (na nekoliko dana), ako skrama nestane
verovatno je do pumpe koja treba da se sredi tj. oriba. Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2020 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpu 12000l/h sam samo probao nekih pola sata služila je za neki veliki akvarijum bila slika ajkule plavim slovima nesto pisalo doneta je iz inostranstva bila mi je ponuđena da pazarim ali je mnogo jaka tako da .... Na slici je pumpica od 280l/h i akvarijum radi na predhodni režim kao što sam i napisao samo sam probao pumpu nije odgovarala skinuo i vratio pumpu koja je bila već.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2020 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Onda je ta golema pumpa samo pobudila sumnju na masnu skramu ali ona nikako nema veze stim.

U svakom slučaju je izloženo suviše malo podataka da bi se rešio problem odnosno otklonio uzrok problema.

Daj podatke o dimenzijama akvarijuma, zapremini, broju riba, šta ima od bilja, koju vrstu hrane daješ i koliko
često i količinski, da li je skoro ubacivan neki panj (suv ili sirov),koja je temperatura vode,
ima li plutajućeg bilja (u kom može truliti nepojedena hrana), ..... svaka tačna informacija koju napišeš može
nakom članu foruma biti od značaja, kako bi dobio adekvatnu informaciju šta da uradiš i rešiš problem.

Ono što nikako nemožeš pogrešiti ako radiš trenutno je : menjanje vode na svaka 2-3 dana (1/5), dobra aeracija,
detaljno sređivanja filtera (filter mase), ako to nije skoro rađeno. Ne mislim na čišćenje samo površinskog sloja u filteru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2020 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 120 litara,pumpa 280 l/h,grejac 50w,rasprsivac vazduha kameni ,temperatura 26-27stepeni, ribice su 3 blek moli,3 ksifo,dve gupy i 15-16 malca biljke ne znam imena biljaka pusticu slike ,ribice hranim jednom ako im dam vise ili dvaput ako im dam manje dnevno. Hrana lisnasta to su mi dali kada sam trazio hranu za ribice u radnji ne pise nista na ambalazi. U akvarijum nista nije ubaceno od panjeva ili bilo cega od kada je akvarijum poceo da se ciklira. Vodu menjam jedanput nedeljno jednu trecinu tada perem i filter prva dva sundjera u vodi iz akvarijuma i menjam vatu,dno cistim kada vidim da se sakupilo. Poodloga je pesak-zemlja za cvece 2 pakovanja -pesak-krupnija granulacija-kamencici jedno pakovanje zemlje za cvece nije termicki obradjena kasnije se pojavila planaria i mislim da je planaria bila najveci problem koji sam imao do sada ako oduznem mutnu vodu u vreme cikliranja i kupio sam jednom bolesnu ribicu koju sam istog dana odvojio posebno. Staklo cistim detaljno jednom u dve nedelje, osvetljenje tri led sijalice. Sakupljam i kidam kada vidim da na biljkama ima neki pojeden list. Da imam i puzeve u akvarijum neki mali imaju siljate kucice oni su sa biljkama stigli u akvarijum prvog dana dok se ciklirao akvarijum. Eto ja napisao. Znaci tog dana kada sam probao novu pumpu za filter spoljnu koja stoji ispod akvarijuma velika skoro kao boks cigareta ima dva creva jedno ide u filter drugo na jedan plasticni deo sa rupicama u akvarijum uvece sam primetio i tu masnocu na povrsini. Pumpu sam oprao kao i creva koja sam koristio tog dana i ajde ako je od pumpe ili creva ta masnoca zasto se pojavi stalno ja je pokupim i nema je vise na povrsini i cim ukljucim pumpu ili rasprsivac ona pocne da se stvara odakle vise se stvara.

Image ovo je hrana za ribice
Image


Image puz

biljke
Image

Image


Image


Image


Image


Image


Image

masnoca na povrsini
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Povrsinska skrama i mladj riba Baia Razmnožavanje 4 Čet Dec 03, 2020 7:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Masna voda na povrsini Doksas Hemija 4 Sre Apr 06, 2016 2:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skrama u filteru...?... petrovic_n78 Početak u akvaristici 5 Pet Maj 24, 2013 2:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka "masna" voda lordofinsomnia Početak u akvaristici 5 Čet Okt 25, 2012 10:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela skrama slobabob Alge 3 Sre Maj 11, 2011 11:21 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License