Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Povrsinska skrama i mladj riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2020 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svi ste se sreli sa proteinskom skramom ili masnocom na povrsini vode koja se stvara najcesce zbog prekomernog hranjenja. Konkretno me zanima da li ta skrama smeta mladji ikrasica i da li je treba uklanjati? Cesto sam sretao objasnjenje da se mikroorganizmi hrane organskim jedinjenjima u vodi i da im taj bio film odgovara pa da li to znaci da odgovara indirektno i mladji riba? Sa druge strane da li taj film smanjuje razmenu gasova i na taj nacin steti kvalitetu vode (cak i kada voda dobija vrv dovoljnu aeraciju kroz hangon filter)? Voleo bih da cujem razmisljanja i iskustva odgajivaca kao i hobista. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2020 7:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2020 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nedovoljno podataka da bi dobio bilo kakav odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Dec 04, 2020 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok cekamo ostale kolege da pitam i ovo. Kako se resiti slatkovodne Hidre. Da li je neko uspeo dugorocno to da uradi? Naime, u akvarijumu u kom se pojavila izgubio sam doslovce svu mladj, preko 200 komada. Onda sam pokusao sa panakurom ali doze preporucena na internetu nije uradila nista. Kada sam podigao dozu vise puta pobio sam sve u akvarijumu (sve puzeve koje nisam video da izvadim, sve Hidre i sve korisne bakterije) Voda se brzo usmredela pa sam je kroz par menjanja regulisao. Nadao sam se da je to to i da sam ih se resio ali vrlo brzo nakom naseljavanja nove mladji krenula je opet da se pojavljuje.
Za sada sam usvojio postupak da mladj odgajam u skroz praznom dezinfikovanom akvarijumu do velicine kada preraste Hidre tako da vise ne mogu da ih zarobe i tek tada ih prebacujem u veci zajednicki akvarijum.

Ima li nacina da se hidra ne zapati u akvarijumu ili da se unisti na duze staze? Jede li je sta? Tipa black molly ili neka druga riba koja opet ne bi pojela mladj velicine pola cm?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sub Dec 05, 2020 9:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hidre sam imao samo jednom u nekom vecem akvarijumu, doneo sam je iz bare sa bubom ali mi nisu pravile neki veci problem i samo su nestale.

Sad sam pitao kolegu odgajivaca kako se resiti toga i kaze da ni on ne zna,

Pitao sam ga za to da li bi je mozda blek moli, tikogaster ili beta pojele i rekao mi je mozda ako su jako gladne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Dec 06, 2020 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na zalost ne ostaje mi nista drugo nego da pocnem da vodim strogo racuna oko hranjenja zivom hranom i da jednostavno cesce dezinfikujem akvarijuma. A biljke koje mi trebaju za razmnozavanje potapam u zaseban akvarijum u otopinu panakura pa da vracam po potrebi. Hvala na trudu, definitivno se moram povezati sa nekim ozbiljnim odgaivacem da vidim kako to neko profesionalno radi:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba Milorad Ribe 2 Sub Mar 27, 2021 10:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License