Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Alge Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nemanja21
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 05 Nov 2020
Poruke: 3

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2020 11:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zbog čega imam alge u akvarijumu i kako ih se rešiti?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2020 11:32 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Veverac
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2019
Poruke: 37
Lokacija: Obrenovac, Srbija

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2020 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno im se svidja kod tebe, otici ce kada im dosadi. Very Happy
Pretrazi malo forum, pisano je 1.000.000.000 puta o raznim vrstama algi, razloga nastanka i necina kako da se suzbiju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sputnik8
Akvarista



Registrovan: 02 Sep 2018
Poruke: 185
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2020 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veverac ::
Verovatno im se svidja kod tebe, otici ce kada im dosadi. Very Happy ...........


Nasmeja me baš, baš, zamalo da prospem kafu .....
Da, Veverac je apsolutno u pravu, ali dok to ne iščitaš (možda potraje) za početak smanji fotoperiod,
ako je akvarijum suviše izložen dnevnom svetlu, zatamni tu stranu akvanijuma nekom pozadinom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2020 11:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakve alge :p
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Dec 10, 2020 9:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi koja alga. Ima onih koje nestanu kako akvarijum sazreva pa do onih koje su rezultat niza pogresnih koraka u odrzavanju akvarijuma. Ima nekoliko dobrih tema o razlicitim algama. Ima dosta tema o resavanju vecine algi.
Za pocetak treba jos informacija tj opis trenutnog stanja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CyberBalkan




Registrovan: 23 Okt 2020
Poruke: 1
Lokacija: Prague

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2020 3:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemanja relativno sam nov u svetu akvariuma mozda nekih 2 meseca ,ali eto primer koji sam imao , nisam bio bas obazriv sot se tice svetla i pojavile su mi se alge na par kamenja.

a posto bas zbog posla nemam vremena znam da je zbog svetla pa sam resio tako sto sam izvadio kamenje i oprao i samo vratio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 08, 2021 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

CyberBalkan ::
...relativno sam nov u svetu akvariuma mozda nekih 2 meseca ,ali eto primer koji sam imao , nisam bio bas obazriv sot se tice svetla i pojavile su mi se alge na par kamenja....


Sam si sebi dao odgovor. Akvarijum je taze formiran, jos to treba da "slegne". Meni recimo bas u pocetku bujala braon alga po kamenju, po podlizi, izludeo sam. Posle Sam saznao, da je normalno kod tek formiranih, Ali isto tako I kod manjka svetla i viska silikata.
Opisi malo ak, koliko litra, koje osvetljenje, mozda nesto treba korigovati, sama nikako sve od jednom, vec polako I postupno.
Pozdrav!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
goran012
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2020
Poruke: 12
Lokacija: pozarevac

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2021 4:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi ako su alge tackaste male zelene na poneki kamen to nije opasno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alge po biljkama Yaesu Biljke 8 Čet Apr 08, 2021 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bele alge Zelenizeleni Alge 4 Ned Apr 26, 2020 1:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pomoc oko indetifikacija alge Uros1999 Alge 3 Pet Dec 06, 2019 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crne cetkaste alge pomoc? tt Nikola Alge 8 Sub Okt 05, 2019 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License